Opis ksiązki

Kup Teraz

Sad

Ocena ( 5 osób )
4.4
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-10-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7506-844-3
Liczba stron: 426
Dodał/a książkę:jusia
Dodał/a opinię:myszaj
Recenzja - Sad
Opowieść o wielopokoleniowej rodzinie napisana w sposób niekonwencjonalny. Opowiedziane historie, pokazane obrazy, rozterki bez gotowych interpretacji, odpowiedzi i recept na życie. Czyta się szybko, przyjemnie ale prostota jest pozorna. Warto przeczytać.
Recenzja
jusia Linia koment
Przeczytane:2012-08-18, Na półkach: Przeczytałem,

Agnieszka Marciniuk w swojej książce przedstawia obraz wsi, jaki wiele osób pamiętać może ze swojego dzieciństwa. Upalne lato, wakacje u dziadków... Z wielkim sentymentem czytała się tę książkę, powracając do wspomnień z tamtych lat.

Główni bohaterowie powieści to starsze małżeństwo, Regina i Mateusz. Są rodzicami, dziadkami, a nawet pradziadkami, mieszkają w starym domku pod lipami, oczekując na przyjazd najbliższych. Regina przygotowuje bowiem swoje siedemdziesiąte uro

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mircia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,przeczytane,
Niby książka o niczym.. Wieś, lato, ludzie biorący udział w zbiorach.. a jednak wciąga bardziej niż niejedna książka z nieźle zarysowaną fabułą, a jednak z jakiegoś powodu nijaką w końcowym odbiorze. Nie sposób nie przyznać, że książka epatuje niesamowitym urokiem. Czytając czuje się dotyk słońca na skórze, wakacyjną swobodę, zielone łąki i kolorowe pola na tle soczyście błękitnego nieba. Właściwie nie chce się niczego więcej. Leniwie płynącą wiejska codzienność na tle tego wszystkiego wydaje się całkiem akurat. Nie potrafię wytłumaczyć dokładnie na czym czar tej książki polega, ale czyta się niesamowicie przyjemnie, jest łatwa w odbiorze i w jakiś tajemniczy sposób pobudza również głębsze refleksje. Wzbudza jednocześnie pewien smutek, który trudno zdefiniować...
anulka1312 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Klimat stworzony przez autorkę który przenika całą ta opowieść jest dla mnie jedynym plusem. Upalne lato, dom szczęśliwego dzieciństwa, rodzina, beztroska, ekscytacja i oczekiwanie na nieznane, na przyszłość na życie. To mnie poruszyło i tym sie delektowałam. Jednak losy bohaterów nie przemawiały do mnie. Ich portrety, wyraźne, chociaż pełne niedopowiedzeń pozostawionych przez autorkę, wydały mi się zbyt... pesymistyczne, smutne, zabrakło mi nadziei oraz, co już jest, niestety, banalne, ale.. miłości.. takiej która zwycięża.
myszaj plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,
Opowieść o wielopokoleniowej rodzinie napisana w sposób niekonwencjonalny. Opowiedziane historie, pokazane obrazy, rozterki bez gotowych interpretacji, odpowiedzi i recept na życie. Czyta się szybko, przyjemnie ale prostota jest pozorna. Warto przeczytać.
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-08-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Wsi spokojna, wsi wesoła - taka atmosfera panuje na kartach książki. Młodzi przeżywają swoje rozterki, starsi zmagają się z duchami przeszłości.
Wspaniała lektura na lato.
W czasach dzieciństwa swoje wakacje spędzałam u dziadków na wsi, więc doskonale wczułam się w klimat powieści, chociaż osobiście nie lubię wiśni.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
monalewa Linia koment
Przeczytane:2015-09-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów