Okładka książki - Spalona

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a opinię: kiki94kms

Bardzo wciągająca , ciekawie się ją czyta , trzyma w napięciu aż do ostatniej kartki

Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2017-03-12, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
Zoey wraz z Heathem znajduję się w Zaświatach. Widok śmierci Skojarzonego z nią chłopaka rozbił jej duszę. Jeśli nie pozbiera swoich wcześniejszych wcieleń, wspomnień oraz odrębnych aspektów osobowości zmieni się w "Caonic Shi" - istotę nie żywą, al i nie umarłą, uwięzioną w krainie duchów, lecz pozbawioną pociechy z posiadania własnej duszy. W tym samym czasie Stark oraz przyjaciele Zo zastanawiają się jak jej pomóc i nie pozwolić by umarła. Jedyny sposób na ściągnięcie Zoey to przedostanie się jej wojownika w Zaświaty. By dowiedzieć się jak tego dokonać Stark wraz z Dariusem i Afrodytą oraz "pustym" ciałem Zo udadzą się na Wyspę Kobiet gdzie wstęp mają nieliczni. Czy uda mu się sprostać tej trudnej misji ? Czy Zoey pogodzi się ze stratą i wróci do świata żywych ? "Spaloną" czyta się dosyć szybko. Tak jak w "Kuszonej" poznajemy historię z kilku punktów widzenia. Trochę dłużyły mi się początkowe rozdziały Stevie Rea ale to chyba dlatego, że bardzo chciałam przejść do momentu pojawienia się Starka w Zaświatach. Na dalszy plan schodzą tu również przyjaciele Zoey -oprócz paru osób. Również wątek rodzącego się uczucia między Stevie Rea a Rephaimem zasługuję na nasze zainteresowanie. Oczekiwaliście walki, akcji i krwi ? No cóż w tej części raczej tego nie dostaniecie (no może oprócz krwi Starka). "Spalona" jest dla mnie takim przecinkiem. Chwilą (pozornego) spokoju oraz czasem na spojrzenie na wszystko (i wszystkich) bez gonitwy między jedną walką a drugą. Pomimo dość spokojnego przebiegu historii przez książkę nie wleczemy się jak mucha w smole a wręcz przeciwnie. Tak jak w ostatnim tomie pochłaniamy książkę strona po stronie a na sam koniec mkniemy z czytaniem jak szaleni. Muszę stwierdzić, że książkę czytało mi się niezwykle szybko i lekko. Może i nie jest tak rewelacyjna jak jej poprzedniczka ale dogania ją jak najlepiej tylko potrafi. PS: Czy tylko ze mnie taka miękka dupa i zostałam poruszona śmiercią Heatha na tyle mocno by poczuć choć część bólu Zo ? Na początku mnie wkurzał jednak z czasem mam wrażenie, że wydoroślał. recenzja pochodzi z bloga: www.worldbysabina.blogspot.com
Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-08-31, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2016,
Mam nadzieje, że Dallas nie narobi Stevanie za dużo kłopotów.
Avatar użytkownika - millawia
millawia
Przeczytane:2016-05-04, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Zakończenie szóstego tomu cyklu ,,Dom Nocy" wzbudziło we mnie przekonanie, że akcja siódmej części będzie rozwijała się niezwykle dynamicznie, historia tworzona przez duet matki i córki nabierze wreszcie tempa. Pomyliłam się. Panie Cast zaserwowały czytelnikom powieść rozwleczoną do granic możliwości. Zapychacz, którego celem było chyba jedynie wyciągnięcie pieniędzy z portfeli fanów serii. Roztrzaskana dusza bohaterki trafia do Zaświatów. Jeśli Zoey nie uda się wrócić w przeciągu tygodnia, świat, który zna czeka zagłada. Pogrążeni w rozpaczy przyjaciele młodej kapłanki są gotowi na wszystko, by pomóc jej powrócić do żywych. Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Wampirza historia nie zna ani jednego udanego przypadku sprowadzenia duszy kapłanki z powrotem do ciała. Czy determinacja przyjaciół i zaprzysiężonego wojownika wystarczą, by uleczyć rozdartego ducha głównej bohaterki? W tym samym czasie, kiedy Zoey błąka się po krainie umarłych, kapłanka czerwonych wampirów musi zmierzyć się z własnymi problemami. ,,Spalona" skupia się głównie na postaci Stevie Rae i jej kontrowersyjnych relacjach z Krukiem Prześmiewcą. Dla odmiany autorki skupiły się na roztrząsaniu życia uczuciowego kogoś innego niż Zoey - jednak nie zrezygnowały ze stałego schematu, w którym występuje jedna dziewczyna i kilku adoratorów. Historia Stevie Rae nie jest zła, ale moim zdaniem pisarki niepotrzebnie po raz kolejny eksploatowały wątek trójkąta miłosnego. ,,Spalona" nie jest pozycją totalnie złą, ale nie jest to też dobry tytuł. Irytowało mnie przeciąganie akcji na siłę. Irytował stylizowany język i słabe dialogi. Kreacja postaci dalej mnie nie zachwyca. Bohaterowie są prości, momentami prymitywni i wulgarni w swych zachowaniach. Nie szanują nikogo ani niczego, przed nikim nie czują respektu. Panie Cast przedstawiają niezbyt pochlebny wizerunek amerykańskiej młodzieży, która według nich składa się chyba jedynie z pyskatych i chamskich nastolatków lub pustych lalek potrafiących w każdej sytuacji myśleć o zakupach i chłopakach. Pisarki w ferworze tworzenia kolejnych, zbędnych wątków miłosnych zapomniały chyba, że powinny również popracować nad rozwojem wykreowanych przez siebie postaci. Seria miała/ma potencjał. Podoba mi się połączenie wątków wampirycznych z wątkami indiańskimi i elementami mitologii. Gdyby P.C. i Kristin Cast popracowały nad kreacją postaci i skupiły się na głównym wątku, a nie na przeciąganiu akcji na siłę, mogłaby to być naprawdę fajna seria. Ja doczytam ten cykl do końca (mam do niego sentyment i jestem ciekawa, jak zakończy się cała przygoda), ale wymagającemu czytelnikowi raczej bym go nie polecała.
Avatar użytkownika - Olesska19
Olesska19
Przeczytane:2015-03-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2015,
książka super. Fajnie że autorki nadal maja pomysły :)
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-03-07, Ocena: 6, Przeczytałem,
Po tym jak Zoey widzi śmierć Heata, jej dusza się rozpada i razem z nim ląduje w Zaświatach. Co się z tym łączy? Dziewczyna traci wszystkie swoje tatuaże i (co może jest gorsze) im dłużej przebywa w tym miejscu, tym bardziej zapomina kim jest i staje się w Caoininc Shi. Uratować może ją jedynie Stark (uwielbiam go!), który wzorem pradawnych bohaterów przechodzi szkolenie (nie ma to jak szkockie pochodzenie) i staje się wojownikiem swojej królowej (romantycznie) Poruszający jest wątek rodzącej się miłości między Stevie Rae a Krukiem Prześmiewcą Rephiamem. Warto przeczytać!
Avatar użytkownika - kiki94kms
kiki94kms
Przeczytane:2013-07-01, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-10-10, Ocena: 4, Przeczytałem,
Za mało miłości, za dużo bitew i bezsensownych wydarzeń!!!
Avatar użytkownika - weronika
weronika
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2013,
Następna część serii Domu Nocy. Dusza Zoe rozpadła się i znajduje się w zaświatach razem ze swoim ludzkim chłopakiem. Aby wrócić z powrotem do swojego ciała musi scalić swoją duszę. Czy jej się to uda? Natomiast Stive czerwona wampirka ma problemy z sowimi zbuntowanymi czerwonymi adaptami oraz z swoim partnerem z którym się skojarzyła. Czy uda jej się rozwiązać wszystkie kłopoty i problemy? Polecam
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
W Domu Nocy źle się dzieje. Zoey Redbird znalazła się na rozdrożu: ze złamanym sercem, patrząc, jak rozpada się wszystko, w co wierzyła, ma ochotę na zawsze pozostać w Zaświatach. Jednocześnie tęskni do przyjaciół, wątpiąc, czy kiedykolwiek uda jej się do nich powrócić. Jedyną osobą wśród żywych, która może do niej dotrzeć, jest Stark. Pozostało mu tylko siedem dni, by odnaleźć drogę...Tymczasem Stevie Rea skrywa tajemnicę, która - choć grozi zniszczeniem świata - jest być może kluczem do sprowadzenia Zoey. Jak dotąd, w moim osobistym rankingu, najlepszy tom z całej serii. Wciągnęła mnie, to na pewno. Plus za to, że autorki nadal piszą z perspektywy kilku osób. Mam nadzieję, że już tego nie zmienią smile Książka rewelacyjna !! Minęła mi tak szybko że otwierając ostatnią stronę nie mogłam uwierzyć że to koniec.! Zoey w tej części było mi niesamowicie żal a w szczególności Heatha który jak musiał odejść.
Przeznaczona
P. C. Cast + Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Przeznaczona

Zoey wreszcie czuje się bezpieczna u boku Starka - swego wojownika i strażnika. Jednak spokój nie zagościł długo w Domu Nocy. Chwilową stabilizację w świecie...

Spalona
P. C. Cast + Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Spalona

W Domu Nocy źle się dzieje. Zoey Redbird znalazła się na rozdrożu. Ze złamanym sercem patrzy, jak rozpada się wszystko, w co wierzyła, i ma ochotę na zawsze...

Top 5 książek
Złodziejka książek