Spalona

ISBN: 978-83-245-7947-1
Dodał/a książkę:just_monca
Dodał/a opinię:Katarzyna Słowik
Recenzja - Spalona
Bardzo wciągająca , ciekawie się ją czyta , trzyma w napięciu aż do ostatniej kartki
Mada013 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2016,
Mam nadzieje, że Dallas nie narobi Stevanie za dużo kłopotów.
millawia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-04, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Zakończenie szóstego tomu cyklu ,,Dom Nocy" wzbudziło we mnie przekonanie, że akcja siódmej części będzie rozwijała się niezwykle dynamicznie, historia tworzona przez duet matki i córki nabierze wreszcie tempa. Pomyliłam się. Panie Cast zaserwowały czytelnikom powieść rozwleczoną do granic możliwości. Zapychacz, którego celem było chyba jedynie wyciągnięcie pieniędzy z portfeli fanów serii.

Roztrzaskana dusza bohaterki trafia do Zaświatów. Jeśli Zoey nie uda się wrócić w przeciągu tygodnia, świat, który zna czeka zagłada. Pogrążeni w rozpaczy przyjaciele młodej kapłanki są gotowi na wszystko, by pomóc jej powrócić do żywych. Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Wampirza historia nie zna ani jednego udanego przypadku sprowadzenia duszy kapłanki z powrotem do ciała. Czy determinacja przyjaciół i zaprzysiężonego wojownika wystarczą, by uleczyć rozdartego ducha głównej bohaterki?

W tym samym czasie, kiedy Zoey błąka się po krainie umarłych, kapłanka czerwonych wampirów musi zmierzyć się z własnymi problemami. ,,Spalona" skupia się głównie na postaci Stevie Rae i jej kontrowersyjnych relacjach z Krukiem Prześmiewcą. Dla odmiany autorki skupiły się na roztrząsaniu życia uczuciowego kogoś innego niż Zoey - jednak nie zrezygnowały ze stałego schematu, w którym występuje jedna dziewczyna i kilku adoratorów. Historia Stevie Rae nie jest zła, ale moim zdaniem pisarki niepotrzebnie po raz kolejny eksploatowały wątek trójkąta miłosnego.

,,Spalona" nie jest pozycją totalnie złą, ale nie jest to też dobry tytuł. Irytowało mnie przeciąganie akcji na siłę. Irytował stylizowany język i słabe dialogi. Kreacja postaci dalej mnie nie zachwyca. Bohaterowie są prości, momentami prymitywni i wulgarni w swych zachowaniach. Nie szanują nikogo ani niczego, przed nikim nie czują respektu. Panie Cast przedstawiają niezbyt pochlebny wizerunek amerykańskiej młodzieży, która według nich składa się chyba jedynie z pyskatych i chamskich nastolatków lub pustych lalek potrafiących w każdej sytuacji myśleć o zakupach i chłopakach. Pisarki w ferworze tworzenia kolejnych, zbędnych wątków miłosnych zapomniały chyba, że powinny również popracować nad rozwojem wykreowanych przez siebie postaci.

Seria miała/ma potencjał. Podoba mi się połączenie wątków wampirycznych z wątkami indiańskimi i elementami mitologii. Gdyby P.C. i Kristin Cast popracowały nad kreacją postaci i skupiły się na głównym wątku, a nie na przeciąganiu akcji na siłę, mogłaby to być naprawdę fajna seria.

Ja doczytam ten cykl do końca (mam do niego sentyment i jestem ciekawa, jak zakończy się cała przygoda), ale wymagającemu czytelnikowi raczej bym go nie polecała.
Olesska19 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
książka super. Fajnie że autorki nadal maja pomysły :)
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka/Fantasy/SF,Mam,
Po tym jak Zoey widzi śmierć Heata, jej dusza się rozpada i razem z nim ląduje w Zaświatach. Co się z tym łączy? Dziewczyna traci wszystkie swoje tatuaże i (co może jest gorsze) im dłużej przebywa w tym miejscu, tym bardziej zapomina kim jest i staje się w Caoininc Shi.
Uratować może ją jedynie Stark (uwielbiam go!), który wzorem pradawnych bohaterów przechodzi szkolenie (nie ma to jak szkockie pochodzenie) i staje się wojownikiem swojej królowej (romantycznie)
Poruszający jest wątek rodzącej się miłości między Stevie Rae a Krukiem Prześmiewcą Rephiamem.
Warto przeczytać!
kiki94kms plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
al-ks plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Za mało miłości, za dużo bitew i bezsensownych wydarzeń!!!
weronika plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Następna część serii Domu Nocy. Dusza Zoe rozpadła się i znajduje się w zaświatach razem ze swoim ludzkim chłopakiem. Aby wrócić z powrotem do swojego ciała musi scalić swoją duszę. Czy jej się to uda? Natomiast Stive czerwona wampirka ma problemy z sowimi zbuntowanymi czerwonymi adaptami oraz z swoim partnerem z którym się skojarzyła. Czy uda jej się rozwiązać wszystkie kłopoty i problemy?

Polecam
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
migotynka Linia koment
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
magdalena130 Linia koment
Przeczytane:2016-11-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Przeczytane,
xOxIvyxOx Linia koment
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ewaboruch Linia koment
Przeczytane:2011-12-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,fantastyka,
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2011-07-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
BloodyAnn Linia koment