Opis ksiązki

Kup Teraz

Szmaragdowy atlas

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2011-11-24
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-62478-35-4
Liczba stron: 408
Dodał/a książkę:czytam
John Stephens
Recenzja - Szmaragdowy atlas

Pewnej zimowej nocy siły ciemności wyrywają z rodzinnego domu troje dzieci. Dziesięć lat później Kate, Michael i Emma wciąż nie mają pojęcia, co się wtedy stało i gdzie się podziali ich rodzice. Odpowiedź może dać zaczarowany atlas. Uwalniając drzemiącą w nim moc, dzieci przenoszą się do miejsca, którym włada piękna księżna-wiedżma. Kate i jej rodzeństwo przeżyją niewiarygodną przygodę – odnajdą uwięzione dzieci, staną oko w oko z krwiożerczymi wilkami, stoczą bitwy na śmierć i życie, spotkają olbrzymów i rozpoczną poszukiwania trzech ksiąg o niewyobrażalnej mocy.


Obfitujący w wartką akcję, humor i emocje Szmaragdowy atlas to pierwszy etap wyprawy Kate, Michaela i Emmy do dziwnych, niebezpiecznych krain oraz w głąb samych siebie; opowieść o trojgu dzieci, które wyruszają na ratunek swojej rodzinie i dowiadują się, że przyjdzie
im ratować cały świat.


Nawiązująca do najlepszych tradycji powieści fantasy autorstwa C.S. Lewisa, J.K. Rowling i Philipa Pullmana książka była bestsellerem „New York Timesa” i Książką Kwietnia 2011 Amazonu; ukazuje się w kilkudziesięciu krajach świata

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Wielka księga magii

Wieki temu obok siebie funkcjonowały dwa światy - ten magiczny i realny, znakomicie się uzupełniając i wspierając. Jednak zachłanni ludzie zajmowali dla swoich potrzeb nowe ziemie, aż w końcu magiczne istoty stwierdziły, że tej inwazji chciwego społeczeństwa nie da się powstrzymać. Zaczęły więc tworzyć terytoria niewidzialne dla człowieka, do których, nie znając drogi, nie sposób było dotrzeć. Tym sposobem stopniowo z map znikały całe połacie ziemi, aż wreszcie pewnego dnia magiczny świat (przynajmniej oficjalnie) przestał is

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Fluorium plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-29, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2015,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Pracujący przez dziesięć lat w telewizji scenarzysta ,,Kochanych kłopotów" i ,,Życia na fali"
oraz producent serialu ,,Plotkara" pokusił się o napisanie powieści fantasy. John Stephens na co dzień mieszka w Los Angeles z żoną i psem Bugiem.
W wigilię 4-letnia Kate, 2-letni Michael i roczna Emma mieli jeszcze zwykły dom oraz mieszkali z rodzicami. Wszystko zmienia się właśnie tej nocy starszy mężczyzna ratuje je przed upiorami ścigającymi ich oddzielając od rodziców, dzieci trafiają do domu dziecka. Po dziesięciu latach przebywali już w dwunastu różnych sierocińcach, ostatnim z nich jest Dom dla Nieuleczalnie Beznadziejnych Sierot im. Edgara Allana Poe, a po nieudanej adopcji dyrektorka Crumley stara się ich ulokować gdziekolwiek, byle szybko, nawet w schronisku. Na szczęście po dzieci zgłasza się doktor Stanislaus Pym z Cambridge Falls. W starym zamku będą mieszkać z miłym Abrahamem oraz panną Sallow. Podczas zwiedzania dzieci odkrywają piwnicę w której znajdują książkę z pustymi stronami, gdy przykładają do niego zdjęcie od Abrahama przenoszą się do chwili gdy on je robił. Okazuje się, że piętnaście lat temu Cambridge było pięknym miejscem, lecz wszystko zmieniła zła i piękna księżna ze swoimi jazgulami. Czy dzieci wrócą do swoich czasów? Czym jest Szmaragdowy atlas i czy to właśnie dzięki niemu dzieci podróżują w czasie? Co mają z tym wspólnego Pym oraz Krasnoludy uwielbiane przez Michaela? Oraz czy Kate znajdzie odpowiedz na swoje pytania ?
Niesamowita opowieści, czytając ją czułam się tak jak, gdy odkrywałam świat Harr'ego Pottera. Kate jako jedyna pamięta rodziców i na prośbę matki dba o nich, obserwator Michael i bojownicza Emma. Trojka dzieci zdanych tylko na siebie odkrywają jak ważna jest dla nich rodzina jak duże znaczenie w ich życiu mają magia i wspomnienia. Ta magiczna książka wciąga od pierwszej strony, po prostu gdy, się ją zaczyna musimy się dowiedzieć co wydarzy się dalej. Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu.
Polecam każdemu kogo oczarował kiedyś słynny Harry P. lub ,,Narnia". Świat bohaterów jest równie magiczny i wciągający jak tamte dzieła, żeby nie powiedzieć nawet bardziej.
mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytane w 2015 roku,
Ciekawa i pełna pomysłów. Zastanawiało mnie jaka głowa pełna wyobraźni może wymyślić takie szczegóły i szczególiki? Zachwycałam się żółtym kanarkiem na ramieniu i kryształami krasnoludów rozświetlającymi ciemne korytarze...Ciężko powiedzieć o przedziale wiekowym dla chcących przeczytać Szmaragdowy Atlas. Momentami są to opowiastki dla pięciolatków inny razem dla starszych czytelników.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Inne,
Ruczek Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów