Okładka książki - Ten obcy

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a opinię: mesenger

Książkę przeczytałam dawno temu, ale wciąż mogę podtrzymać opinię, że to jedna z najlepszych lektur z podstawówki :). Mile wspominam czas, kiedy ją czytałam, niezwykle wciągająca i przede wszystkim nie było trudno zapoznać się z jej treścią.

Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 6, Przeczytałem,
Super ksiażka. Nie spodziewałam sie, że aż tak.
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
ulubiona książka z czasów podstawówki, cudowna lektura dla każdego dziecka
Avatar użytkownika - cichaczytelniczka
cichaczytelniczka
Przeczytane:2006-02-02, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Nie była moją lekturą, ale na szczęście mając 11 lat wygrzebałam ją ze stosu książek, które należały niegdyś do starszej siostry. Każde dziecko marzy o własnej kryjówce, przygodach i poznawaniu nowych, ciekawych osób, a właśnie to wszystko zawiera w sobie "Ten obcy". Moim zdaniem, książka jest idealna dla nastolatków.
Avatar użytkownika - justim
justim
Przeczytane:2006-08-09, Ocena: 5, Przeczytałem,
Moja ulubiona książka z podstawówki
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 4, Przeczytałem,
Kolejna lektura, którą doceniłam po długim czasie. Co prawda, nie zachwyciła mnie zbytnio, no ale jak ma młodą, dorastającą dziewczynę - była w sam raz. Czy ją polecać? Hmm... młodzieży na pewno, jednak nie jest to książka dla dojrzałej już osoby (może znudzić). Jednak jeśli chodzi o książki dla młodzieży - ta na pewno jest jedną z lepszych.
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Jedna z niewielu pamiętliwych lektur szkoły podstawowej, która pozostawia miłe wspomnienia. Wróciłam do niej powtórnie po latach.
Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2007-09-19, Ocena: 5, Przeczytałem, "Ale to już było" ;),
Lektura szkolna, którą wywarła na mnie ogromne wrażenie. Dzięki temu pamiętam tę powieść do dziś, a nawet pokusiłam się do przeczytania 2 części.
Avatar użytkownika - mesenger
mesenger
Przeczytane:2003-10-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Ocena: 5, Przeczytane w przeszłości,
Książka mojego dzieciństwa, pierwsze poważniejsze kroki w świecie czytania :)
Avatar użytkownika - Ella
Ella
Przeczytane:2013-02-11, Ocena: 5, Przeczytałem,
Fajna. Nawet. O miłości, przyjaźni, wiare i zaufaniu.
Avatar użytkownika - Ervisha
Ervisha
Przeczytane:2010-06-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Pamiętam, że czytałam tą książkę w 5 lub 6 klasie SP. Była to lektura obowiązkowa, ale był to bardzo przyjemny obowiązek. Książkę dobrze się czytało, napisana przystępnym językiem. Wspaniałe przygody, jakie przeżywali jej bohaterowie wprost nie pozwalały się od niej oderwać. Oprócz tytułowego bohatera w pamięci pozostała mi jeszcze Ulka, nieśmiała dziewczyna. Między nią a Zenkiem coś iskrzyło, o ile dobrze pamiętam:) Perypetie paczki przyjaciół i ogólnie sposób pisania tak mnie zaintrygowały, że nawet sięgnęłam po drugą część książki, pt. Inna.
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Zupełnie nie podobna do innych lektur. Łatwa, bardzo przyjemna, taka młodzieżowa. Czyta się naprawdę świetnie. Zdecydowanie polecam przeczytanie tej lektury.
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-09-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie - powieści obyczajowe,
Fajnie opowiedzina historia :)
Avatar użytkownika - Petrus13452
Petrus13452
Ocena: 5,
młodzieżowa i fajna
Ten obcy
Irena Jurgielewiczowa0
Okładka ksiązki - Ten obcy

Niespodziewanie "wyspa stała się terenem zdarzeń, które każde z czworga zapamiętało na długo, a może zapamięta na całe życie. Zaczęło się to jedenastego...

Niespokojne godziny
Irena Jurgielewiczowa0
Okładka ksiązki - Niespokojne godziny

Niespokojne godzinyPowieść o potrzebie zaufania i akceptacji, a przede wszystkim o miłości, która te potrzeby zaspokaja. Kasia - bohaterka powieści - poznaje...

Top 5 książek
Złodziejka książek