Vogue. Za kulisami świata mody

Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:Karolina Kuć
Recenzja - Vogue. Za kulisami świata mody
Świetna książka, która pozwala spojrzeć na świat mody z innej strony oraz wczuć się w branżę :)
Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2015-02-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,Biografie,

Słyszymy: „Vogue”, myślimy: „elegancja, klasa, moda z najwyższej półki”. Praca w redakcji tego legendarnego, ukazującego się w Stanach Zjednoczonych od 1892 roku magazynu dla wielu dziennikarzy zajmujących się tematyką modową i lifestylem jest spełnieniem marzeń. O długiej „drodze do gwiazd”, o budowaniu własnej kariery i wizerunku magazynu, o modelkach, fotografach, wizażystach i projektantach, o ciekawych spotkaniach, fantastycznych wywiadach, zjawiskowych pokazach mody i wytwornych przyjęciach, o życiu „z okładki”, opisanym jednak od podszewki opowiada w autobiograficznej książce Vogue

poszukujaca plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2015,Biografie,Mam,
Początek zaskakuje.. Niczym "Diabeł ubiera się u Prady" autorka odkrywa przed nami świat brutalnych zasad, pochlebstw, wyrzeczeń i przedmiotowego traktowania.. by z każdą kolejną stroną ukazywać swoją dyplomację w wyrażaniu negatywnych opinii i wychwalaniu przepychu imprez zarezerwowanych tylko dla elit mody, luksusowych hoteli i mocno relacyjnych kontaktów z producentami nieprzyzwoicie drogich kosmetyków. Mimo tego książka napisana lekko i czasem dowcipnie.
kalcia1998 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,