Okładka książki - Więzień Nieba

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2012-04-19
ISBN: 978-83-7758-187-2
Dodał/a opinię: alnilam

Niższa ocena niż w przypadku "Cienia wiatru" i "Gry anioła" - tylko dlatego że ta jest od nich krótsza!;) Bp najchętniej zatopiłabym się w świat Cmentarza Zapomnianych Książek i już w nim została...:)

Kup książkę

Avatar użytkownika - Kasiek
Kasiek
Carlosa Ruiza Zafona zna chyba każdy mól książkowy. I, podobnie chyba jak każdy popularny pisarz, budzi on uczucia skrajne. Zdarzają się mu książki słabsze czy lżejsze, jednak podczas lektury jego powieści z pewnością nie sposób się nudzić. To książki, które czyta się z przyjemnością, stanowią też one świetny sposób na ucieczkę od rzeczywistości…   Na Więźnia nieba miłośnicy pisarza czekać musieli dość długo - chyba zresztą zbyt długo. Książka, wraz z najpopularniejszym chyba Cieniem wiatru i dobrą Grą anioła tworzy trylogię, jednak nie trzeba znać wszystkich tych powieści, aby zrozumieć i docenić poszczególne książki.    Akcja po raz kolejny rozgrywa się w Barcelonie, bohaterem jest Daniem Sempre. Jego przyjaciel, Fermin, planuje zmienić stan cywilny, jednak nie jest to takie proste, jakim mogłoby się wydawać. Hiszpania z czasów generała Franco sprawia wrażenie bagna - z unoszącą się nad zgubną tonią złowrogą mgłą. Ludzie z dnia na dzień mogą stracić wszystko: majątek, pochodzenie i dobre imię. Jednak Daniel w imię przyjaźni, jaką żywi do przyjaciela, postanawia pomóc mu odzyskać tożsamość, aby ten mógł poślubić kobietę którą kocha. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że dowie się również wielu rzeczy o sobie, o swojej rodzinie, a informacje te zasieją  w duszy chłopaka niepokój, który może nawet zrujnować ...

Avatar użytkownika - PrzyKawieZKsiazk
PrzyKawieZKsiazk
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Carlos Ruiz Zafon to hiszpański pisarz, którego książki ceni sobie wielu czytelników na całym globie. Urodził się w 1964 roku w Barcelonie, zadebiutował powieścią "Książę mgły", za którą otrzymał prestiżową Nagrodę Edebé. "Cień wiatru" i "Gra Anioła" to jego poprzednie książki, jednak jak on sam przekonuje można je czytać w dowolnej kolejności. Daniel Sempere to ponad dwudziestoletni, młody mężczyzna, który ze swoim ojcem oraz pomagającym im w biznesie Feminem prowadzi kiepsko prosperującą księgarnie. Sytuacja zmienia się, kiedy pewnego dnia pojawia się w niej tajemniczy kuternoga wyglądający na człowieka zaniedbanego, który w życiu wiele przeszedł. Prosi on Daniela o bardzo drogi egzemplarz "Hrabiego Monte Christo". który po zakupie polecił przekazać Feminowi Romero de Torres. Daniel był zaintrygowany postacią tajemniczego człowieka, który wyglądał na biednego a zapłacił za książkę banknotem o nominale sto peset. Gdy gość opuścił księgarnię, Daniel postanowił pójść za nim z myślą, że może dowiedzieć się o nim czegoś więcej.W tej powieści mamy mozłiwość poznania tajemnic Fermina, które po części dotyczą także Daniela. Byłem bardzo ciekawy jaki wpływ na Daniela miał ten niepozorny człowiek i pośpiesznie wertowałem kartki, choć Zafón chyba celowo wprowadził troszkę zamętu. Zafón zabiera czytelnika w świat tajemnic, który zachwyca swoim pięknem. Dzięki temu książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem. Jest to książka naprawdę godna polecenia. ...
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2017-08-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Po raz trzeci w Barcelonie...I znów wróciłam zakochana <3http://magicznyswiatksiazki.pl/wiezien-nieba-carlos-ruiz-zafon/
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-05-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, POSIADAM,
Zakochałam się w Cieniu Wiatru a jeszcze bardziej Pokochałam Grę Anioła, którą przeczytałam 3 razy, nic dziwnego więc że musiałam do biblioteczki w końcu dorzucić Więźnia Nieba. Wiele tajemnic, poznajemy interesująca przeszłość Fermina. Choć poznam szczerze, że książka nie pobiła mojej ukochanej Gry Anioła to i tak jest arcydziełem. Jednak po przeczytaniu tej książki w jeden dzień czuje straszny niedosyt i tylko mam nadzieje, że pojawi się kolejna część.
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Przeczytałem, 12 książek 2016, Mam,
Po przeczytaniu mam tylko jeden wniosek - czekam na kolejną część!
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2016-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Carlos Ruiz Zafón to nazwisko, które znane jest chyba wszystkim. Jego "Cień wiatru" i "Gra anioła" zaliczane są do bestsellerów. Urzekają swoją magią i kunsztem warsztatu pisarskiego. Na kolejną powieść z serii "Cmentarz Zapomnianych Książek" fani pióra Zafóna czekali z wypiekami na twarzy. Czy warto było? Czy pisarz utrzymał poziom wysoko postawionej przez siebie poprzeczki? "Więzień nieba", w moim odczuciu, zarówno satysfakcjonuje czytelnika, jak i rozczarowuje, zachwyca i denerwuje. Tym razem głównym bohaterem zostaje Fermin Romero de Torres, opiekun i "dobry duch" Daniela. Główną osią powieści jest wyjaśnienie jego długo skrywanej tajemnicy. Pretekstem do tego staje się wizyta w księgarni tajemniczego klienta. Opowieść Fermina przenosi nas w retrospekcjach do więzienia w zamku Montujic w smutnych dla Barcelony czasach -- okres terroru po upadku Republiki. Tam właśnie nasz bohater poznał chorego umysłowo pisarza Davida Martina nazywanego Więźniem Nieba, który był w trakcie pisania powieści "Gra Anioła". Wytrawni czytelnicy odkryją w tej powieści nawiązania do wcześniejszej twórczości Zafóna. Opisy brutalnego traktowania więźniów, bezduszność naczelnika więzienia to majstersztyk warsztatu pisarskiego autora, to fragmenty, które zachwycają, które utrzymują wysoki poziom pisarski, do którego przyzwyczaił nas Zafón. Niestety, trochę gorzej wygląda sprawa tzw. czasów współczesnych. Zabrakło mi w nich magii, odrobiny tego "czegoś", co przykuwa nas do książki na długie godziny, ...
Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2015-07-20, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku, Mam,
Bardzo trudno jest mi napisać coś mądrego na temat tej książki. Jest ona po prostu oryginalna. Po przeczytaniu całej trylogii o mrocznej Barcelonie, nie mam pojęcia którą z nich powinno się czytać jako pierwszą (ja przeczytałam zgodnie z kolejnością ich powstawania).
Avatar użytkownika - Charlotte5
Charlotte5
Przeczytane:2015-05-26, Ocena: 4, Przeczytałem,
"Więzień nieba" to trzecia część trylogii Zafona o "Cmentarzu Zapomnianych Książek". W przeciwieństwie do dwóch poprzednich opasłych tomów nie zawiera tak rozbudowanych i urzekających opisów magicznej i tajemniczej Barcelony. Mimo to książka wciąga, czyta się z prawdziwą przyjemnością, nie sposób się od niej oderwać i nie poznać losów Fermina Romero de Torres. Polecam
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2015-03-09, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2015, Mam,
,,Więzień Nieba" jest trzecią powieścią serii ,,Cmentarza Zapomnianych Książek" autorstwa Carlosa Ruiza Zafóna. Część ta łączy ze sobą fabułę dwóch poprzednich. Główną postacią jest tutaj Fermín Romero de Torres, ale przenosi on czytelnika w przeszłość do... pisarza Davida Martina (z ,,Gry Anioła") i matki Daniela Sempere. Książka jest bardzo dobra i godna polecenia, ponieważ napisana jest sprawnie jak na Zafona przystało, z pewną dozą inteligentnego humoru. Nie jest to już jednak magia, jaką był dla mnie ,,Cień wiatru".
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2015-01-02, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki - 2015, Z biblioteki,
Kto przeczytał znakomite "Cień wiatru" i "Gra anioła", z przyjemnością powróci do Barcelony Zafona i sięgnie po trzecią część cyklu Cmentarza Zapomnianych Książek - 'Więźnia nieba". Powieść ta przedstawia głównie przygody Fermnia Romero de Torres, ale spotykamy tu też innych bohaterów, znanych z poprzednich części. Wartka akcja, barwne postaci, zabawne dialogi, tajemnicze miasto - wszystko to sprawia, ze trudno oderwać się od powieści. "Więzień nieba" jakby uzupełnia i scala cały cykl. Polecam!
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2014-10-25, Ocena: 5, Przeczytałem,
Zdecydowanie najlepsza i najciekawsza z całej trylogii.
Avatar użytkownika - nika_190
nika_190
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Intrygująca, niepospolita, wciągająca. Zaciekawiona tą książką na pewno sięgnę po dwie inne książki z tej serii.
Avatar użytkownika - Aga16
Aga16
Przeczytane:2014-09-09, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Fajna książka , ale tak na prawdę dopiero się zaczyna . Czy wie ktoś jaki tytuł ma dalsza część Więzień Nieba ?
Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Cień wiatru i Gra anioła są w moim mniemaniu majstersztykiem. Kolejna ksiązka Zafona, po którą sięgnęłam to pechowo Marina - zupełnie nie dla mnie. I w końcu Więzień Nieba. Wystawiony na podestach w centrum księgarni, w twardej oprawie, okrzyknięty kontynuacją bestsellerów. Wymagania były spore, a mimo to nie zawiodłam się na tej pozycji. Nie czuć co prawda tej magii i tajemnicy co w poprzednich powieściach, jednak jako całość czyta sie Więźnia znakomicie.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-06-08, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki - 2014,
Akcja powieści jest osadzona jest w XX - wiecznej Barcelonie. Autor przedstawia ją jako nierealne i wyjątkowe miejsce. Dużym plusem są fragmenty dotyczące pobytu Fermina w więzieniu, gdzie bardzo dobrze przedstawiają bestialstwo drugiego człowieka, a także tragiczną sytuację więźniów. Podobała mi się również dawka ironii, humoru i ciętych uwag za sprawą Fermina. Zakończenie powieści pozostawia otwartą furtkę. Autor podkreśla, że "prawdziwa Historia jeszcze się nie skończyła. Dopiero się zaczęła." Być może poznamy dalsze losy Daniela? "Więzień nieba " to moja pierwsza książka Zafona jaką miałam okazję przeczytać i myślę że nie ostatnia.
Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2014,
Znam twórczość Zafona nie od dziś, kiedy więc w bibliotece w końcu zwolnił się "Więzień nieba", pobiegłam po niego jak na skrzydłach. Nie zawiodłam się. Lubię jego kwieciste zdania, bogate słownictwo, a przede wszystkim cyniczny humor. Zafon nie owija w bawełnę i w zabawny sposób potrafi nazwać kwestie owiane tabu np. życie intymne. Historia jest wartka, chwytająca za serce. Nie brak w niej miłości, człowieczeństwa, ale i antybohaterów. Niektóre wątki kończą się dobrze, inne zostają w zawieszeniu - jak w życiu, bo ono musi toczyć się dalej, a my mamy większy bagaż doświadczeń, pancerz, z którym musimy żyć.
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki - 2014,
Tak się składa, że czytałam "Więźnia Nieba" jako drugą część sagi Zafona. I moim zdaniem w niczym nie jest gorsza od "Cienia Wiatru". Jest to kolejna podróż w to samo miejsce tylko oprowadza nas po niej inny bohater. Fermin Romero de Torres wreszcie opowiada nam swoją tajemnicę, wyjaśnia się wiele niuansów z poprzedniej książki i wiele ścieżek nie zostaje odkrytych. Bardzo jestem ciekawa co stało się z naczelnikiem wiezienia a nieudolnym pisarzem, właścicielem wydawnictwa a mordercom matki Daniela. Panie Zafon, czas na odkrycie następnej zagadki.
Avatar użytkownika - kaariokaa
kaariokaa
Przeczytane:2013-01-28, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Najpierw musimy zadbać o odpowiednią atmosferę. W tym celu należy usiąść wygodnie i włączyć muzykę. Muzykę nie byle jaką. Koniecznie Louisa Armstronga. Ot, choćby na przykład When you're smilling. Już? Teraz zadbamy o scenografię. Mamy lata sześćdziesiąte. Wyobraźcie sobie poranek w Barcelonie. Ulicę Santa Ana. Stare, wspaniałe elewacje budynków. Jest jeszcze ciemno. Miasto tonie w niebieskawym półmroku. Niedługo Święta. W witrynach sklepów pojawiają się pierwsze kolorowe ozdoby. Nas jednak nie interesują szopki, bałwanki i śnieżynki. Zajrzyjmy do księgarni Sempere i Synowie. Powietrze pachnie tu kurzem i starym papierem. W głębi lokalu, tuż przy hebanowej gablocie zawierającej najcenniejsze egzemplarze ksiąg, stoi pewien mężczyzna. Jego uwagę przykuł Hrabia Monte Christo ilustrowany przez Arthura Rackhama. Chce go kupić, mimo iż pogardliwie stwierdza dla mnie wszystkie książki są takie same, ale podoba mi się jej niebieska okładka. Płaci za nią sporą sumę, po czym zapisuje coś na jednej ze stron i prosząc, by książkę przekazać adresatowi, opuszcza księgarnię. Zdumiony sprzedawca zagląda do środka i z jeszcze większym zdziwieniem czyta:  Dla Fermina Romero de Torres, który powrócił spośród umarłych i jest w posiadaniu klucza do przyszłości. 13   Więzień nieba Carlosa Ruiza Zafona, jest trzecią częścią cyklu Cmentarz zapomnianych książek. Jeśli czytaliście poprzednie tomy, to na pewn ...
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-11-21, Ocena: 5, Przeczytałem, czytam regularnie w 2013 roku,
Malowniczy bohaterowie, odkrywanie sekretów z przeszłości Barcelony- fascynująca powieść o miłości, przyjaźni, zemście, życiu w specyficznym piekle.
Avatar użytkownika - KsiazkowoLC
KsiazkowoLC
Przeczytane:2012-09-20, Ocena: 5, Przeczytałem, 2012, Mam,
Już po raz trzeci wyruszamy, wraz z autorem na kartach jego powieści, na tajemnicze ulice Barcelony... Tym razem odsłonięta zostaje przed nami przeszłość jak dotąd bardzo enigmatycznego przyjaciela panów Sempere tj. Fermina Romero de Torresa, który snując swą opowieść przytacza sytuacje, które niejednokrotnie wywołują ciarki na plecach...Poznajemy też losy Davida Martina znanego nam już z "Gry Anioła"... Daniel Sempere dzięki wspomnieniom Fermina dowiaduje się prawdy na temat śmierci swojej matki... Jeśli chcecie dowiedzieć się jaki wpływ będą mieć na niego zasłyszane informacje oraz co wydarzy się w życiu pozostałych bohaterów "zaprzyjaźnijcie się" z "Więźniem nieba"... Całość czyta się fantastycznie, więc z czystym sumieniem polecam!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2013,
Hmmm... Szczerzę mówiąc, nie bardzo wiem jak to ująć. Człowiek, który zachwycał mnie, imponował mi swoją pomysłowością, w swych wcześniejszych powieściach między innymi we wspaniałych "Grze Anioła " i "Cieniu Wiatru". Pisarz, uważany jest przeze mnie (i nie tylko) jako czytelnika - za przykład. Pisarz, który wie jak zaciekawić czytelnika, utrzymuje go w napięciu i czytając jego powieści czuć tę magię ówczesnej Barcelony( miasto które wręcz kocham i ubóstwiam :D ). We wcześniejszych powieściach Carlosa Ruiza Zafona wszechobecny był dreszczyk emocji, zaskoczenie, zdumienie pewnymi zwrotami akcji i to co jest w nich najpiękniejsze czyli "MAGIA". Pozwoliłem sobie napisać to słowo "wielkimi literami", ponieważ uważam, że to właśnie TYM autor chwycił za serca miliony czytelników na całym świecie. Nawet w powieściach wcześniejszych ("Książę Mgły", "Pałac Północy" i "Światła Września"), które obejmowały swe odmienne historie i miały różnych bohaterów), które uważane są za tzw. "średniaki" przez czytelników ja uważam za arcydzieła. Niektórzy piszą, że są schematyczne jednak w każdej z nich istnieje inny morał, towarzyszą nam inne odczucia. Myślę, że to jest właśnie geniusz wielkiego Carlosa Ruiza Zafona. Do powieści " Więzień Nieba" podszedłem z pewną dozą zachwytu, wyczekiwałem na tę powieść bardzo długo i tym samym zaraz po ukazaniu się jej w księgarniach poszedłem, ba , nawet poszybowałem niczym zaprawiony w boju sokół, który upatrzył swoją ofiarę. I co dalej ... No dalej właśnie ...
Avatar użytkownika - en-ca_minne
en-ca_minne
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Zdecydowanie, niestety, odbiega poziomem od pozostałych części - choć nadal czyta się ją z prawdziwą przyjemnością.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-08-13, Ocena: 6, Przeczytałem,
porywająca fabuła, tym razem pochłonęła mnie niczym przepaść... bardzo udana historia... takie uwielbiam... dalszy ciąg, ale nie do końca, bo każdą książkę mozna czytać jako osobna powieść... każda jako osobną historię:)
Avatar użytkownika - aggi
aggi
Przeczytane:2013-08-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Książka której się nie zapomina...Czytając ją musiałam walczyć z tą złą stroną swej natury która niczym wilk rzuciła się na "Więźnia nieba" czyli bezbronną owieczkę. Siłą woli odrywałam się tylko po to aby choć na chwilę przesunąć moment zakończenia tej 410 stronnicowej książki oraz smakować kolejne słowa niczym twory z najlepszej czekolady.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki - 2013,
"Więzień nieba" jak każda książka którą stworzył Carlos Ruiz Zafon zachwyca niesamowitym klimatem, oraz pięknym językiem, który wciąga czytelnika, nie pozwalając odłożyć lektury. Podobnie jak w książce "Cień wiatru" przenosimy się do księgarni Sempere i Synowie, gdzie pracują nasz bohater Daniel i jego ojciec oraz jego przyjaciel Fermín Romero de Torres człowiek specyficzny, bardzo tajemniczy i to na nim głownie opiera się ta książka, poznajemy jego przeszłość, która może nigdy nie wyszłaby na jaw gdyby nie pojawienie się dziwnego człowieka, który odwiedza księgarnię, kupuje najdroższą książkę i dedykuje właśnie Ferminowi. Po wyjawieniu przez Fermina prawdy, okazuje się, że jego przeszłość jest powiązana z rodziną Sempere a sam Fermin nie przez przypadek znalazł się blisko Daniela...
Avatar użytkownika - alnilam
alnilam
Przeczytane:2013-02-23, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - olkaas
olkaas
Ocena: 4, Czytam, Mam,
Uwielbiam Zafona i jego pokrętne, mroczne historie. Dużo powiązań z Cieniem Wiatru i Grą Anioła. Ale nadal Cień Wiatru wygrywa.
Avatar użytkownika - kaori
Przeczytane:2013-10-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - agga
agga
Przeczytane:2013-10-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Avatar użytkownika - majkanew
majkanew
Ocena: 5, Czytam,
Książę Mgły
Carlos Ruiz Zafón0
Okładka ksiązki - Książę Mgły

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje...

Pałac północy
Carlos Ruiz Zafon0
Okładka ksiązki - Pałac północy

Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić...