Opis ksiązki

Kup Teraz

Zamieć śnieżna i woń migdałów

Ocena ( 32 osób )
3.8
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2012-12-05
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375542288
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę:bibliotekarkaB
Dodał/a opinię:Birgitta
Recenzja - Zamieć śnieżna i woń migdałów
Zapowiadało się nieźle, nawet ładnie zostało zbudowane napięcie, ale zakończenie mocno rozczarowujące. Chyba spodziewałam się bardziej misternej intrygi.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wioleta99 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Fajnie się czyta, niestety jest krótka. Niby banalna fabuła, grupa ludzi zamknieta na wyspie i morderstwo. wiadomo że ktoś z gości ale kto, niby wszyscy mają motyw ale kto to jest. Ciekawie napisana i fajny zwrot akcji pod koniec książki
Eirene plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-16, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,Moja biblioteczka sensacja i kryminal,
Lackberg postanowiła tym razem poświęcić tą krótką książeczkę aby opisać sprawę w jaką zamieszany zostaje Bogu ducha winny Martin Mohlin ze swoją partnerką. Zostaje zaproszony do rodziny swej wybranki na Święta Bożego Narodzenia. Zamieć śnieżna odcina domostwo, w którym zebrała się rodzina. Umiera senior rodu, władający ogromnym majątkiem, a następnie kolejna osoba. Czy ktoś poluje na wysoki spadek? A może boi się, że gniewliwy senior zdecydował się zmienić zapisy w testamencie?
Lackberg chciała być jak A. Conan Doyle ale zdecydowanie jej tym razem nie wyszło. Wątek wlecze się i wlecze i nic nie powoduje zaciekawienia opowiadaną historią. I chociaż Martina polubiłam z pozostałych książek Lackberg to jednak w tej pozycji nie daje się lubić.
nureczka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Cieniutka, ale pięknie wydana książka. Rzecz zupełnie nie podobna do typowego, skandynawskiego kryminału. Zwięzła, konkretna, bez drobiazgowych opisów, choć nie pozbawiona elementów analizy psychologicznej. Przypomina bardziej rozbudowane opowiadanie niż pełnokrwista powieść. Zarówno objętością jak i zawartością przywodzi na myśl stare kryminały, takie jakie wydawano w kultowych seriach ,,Z kluczykiem" i ,,Z jamnikiem".
Mamy tu do czynienia z charakterystyczną dla gatunku ,,zagadką zamkniętego pokoju". Jest więc grupa ludzi odciętych od świata, jest zbrodnia, jest samotny detektyw usiłujący rozwikłać zagadkę, jest mnóstwo tropów - zarówno tych prowadzących ku prawdzie jak i tych zwodniczych. Jest też, bo jakże by inaczej, zaskakujące rozwiązanie.
Książka wciąga, przeczytałam ją z wielką przyjemnością w jeden wieczór. Niestety, na sam koniec dopadło mnie malutkie rozczarowanie. W klasycznym kryminale (a za taki uważam ,,Zamieć śnieżną i woń migdałów") liczy się nie tylko kto i dlaczego zabił, lecz także to, w jaki sposób detektyw odkrył prawdę. I tutaj mamy maleńki zgrzyt. Zamiast dedukcji, zamiast żelaznej logiki mamy chwilę natchnienia, podczas której odpowiedź w niemalże czarodziejski sposób spływa na śledczego.
Dorota_Dega plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015,
W sumie można nazwać to opowiadaniem a nie powieścią.
Do czynienia z kryminałami mam bardzo rzadko więc w sumie nie mamzbyt wielkiego porównania.
Mogę jedynie stwierdzić, że czytało się dość szybko i do końca czytelnik jest utrzymywany w napięciu. Zakończenie jest praktycznie nie do przewidzenia, co jest naprawdę wielkim plusem.
Polecam na deszczowe lub śnieżne, mroczne popołudnie.
literatela plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-24, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,
Zapowiadało się nawet ciekawie. Zamknięta przestrzeń i ograniczona ilość osób mogących się okazać mordercą. Jednak im dalej w książkę (na szczęście małą objętościowo) tym gorzej. I nudniej.

Pani Lackberg nie popisała się niestety "Zamiecią śnieżną....", bohaterowie mało rozbudowani, akcja praktycznie nijaka i stojąca w miejscu, bezradność śledczego (i czytelnika, który nie wie, czy dalej brnąć, czy też zostawić książkę), a zakończenie kompletnie mnie rozczarowało.
_________________________________
zapraszam do przeczytania moich innych przemyśleń dot. książek i do dyskusji:
www.literatela.wordpress.com
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015 (181),
Lekkie opowiadanie utrzymane w klimacie Agathy Christie. Idealne na rozpoczęcie dnia i rozruszanie szarych komórek. Dodatkowo zamieć śnieżna adekwatna do moich porannych akrobacji na lodzie w drodze na pociąg.
Perfekcyjna plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-09, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Cały świat szaleje na punkcie Pani Lackberg. Zupełnie zgłupiałam przeczytawszy tę pozycję. Co za dno. Zero polotu, zero zawiązania ciekawej akcji, zero zaskoczenia. Co to do diabła jest? To jest POMYŁKA.
angel92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo szybko się ją czyta. Ciekawa (zresztą jak wszystkie książki tej autorki) i wciągająca fabuła.
selene21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-31, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,
Martin Mohlin wybiera się na wyspę Volen koło Fjallbacki by poznać rodzinę swojej dziewczyny. Robi to raczej z niechęcią, ale się zgadza. Jakież zdziwienie policjanta oraz rodziny wywołuje osunięcie i śmierć nestora rodziny, Rubena. Martin w swoim żywiole przeprowadza przesłuchanie dokopując się drobnych tajemnic rodzinnych...Dodatkowo klaustrofobiczny nastrój wzbudza zamieć śnieżna i to że morderca krąży wśród rodziny...Opowieść krótka, bardzo nie w styl Camilli Lackberg, jednak na podróż pociągiem z Bielska-Białej do Katowic doskonała na odstresowanie po egzaminie.
Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52książki/2014,
Bogaty dziadek, jego synowie z rodzinami, spotkanie rodzinne na którym każdy chce zrobić jakiś interes,a miłość nie jest dominującym uczuciem. Wyjątkami są policjant Martin Mohlin, narzeczony jednej z wnuczek i wnuk Matte silnie z dziadkiem związany. Towarzystwo zostaje uwięzione na wyspie w komfortowych warunkach przez tytułową zamieć śnieżną, co z tego, jak jeden z członków rodziny ginie co za tym idzie inny jest mordercą. Kryminał na jeden wieczór, z Sherlockiem Holmsem w tle czyta się lekko i przyjemnie.
Birgitta plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-19, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2013,Mam,
Zapowiadało się nieźle, nawet ładnie zostało zbudowane napięcie, ale zakończenie mocno rozczarowujące. Chyba spodziewałam się bardziej misternej intrygi.
jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
"Zamieć śnieżna i woń migdałów" to mini kryminałek, dodatek do serii z naszymi ulubionymi bohaterami z serii o Fjällbacce. Tutaj głównym bohaterem jest Martin Mohlin młody policjant, który prywatnie wyrusza do rodziny swojej dziewczyny, na przyjęcie. Na miejscu dochodzi do morderstwa, a rozwiązanie zagadki śmierci przypada oczywiście Martinowi. Morderstwo z zimną krwią, w które zamieszani są krewni denata, nie ułatwia policjantowi wyjaśnienia sprawy.
aspazjaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 tygodnie,
Chyba najgorsza książka Camilli Lackberg. Niesłusznie nazywana opowiadaniem lub nowelą - to zdecydowanie jest powieść, ale krótka.

Najbardziej w tej pozycji zachwyca okładka. Obiecuje więcej niż jest w środku. A tam tej atmosfery bożonarodzeniowej, zimowej mało. Strachu książka też nie wywołuje. Ne trzyma w napięciu, nie zaskakuje. Śmierć, jak to w kryminale, się pojawia, ale nie wywołuje szczególnych emocji. Utwór napisany prostym językiem, a polska redakcja woła o pomstę do nieba - mnóstwo powtórzeń, błędów stylistycznych.

Można, ale nie trzeba przeczytać.
en-ca_minne plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Mam,
Zachęcona Fabrykantką aniołków zabrałam się (zakupiwszy w promocji) za Zamieć śnieżną i woń migdałów. To krótki kryminalik, opowiadanie właściwie, w którym Läckberg sięga po znany z innych szwedzkich kryminałów (także jej samej) motyw morderstwa i braku możliwości wydostania się z jednej z wysp. Motyw może nieco oklepany, ale o czym innym można pisać, kiedy opisuje się zbrodnię i to w Szwecji?

Książka (nie lubię zdrobnień, ale kusi mnie, żeby napisać książeczka) przyjemna w odbiorze i absorbująca uwagę, ale do miana kryminału z prawdziwego zdarzenia jednak jej daleko... Ma nieoczekiwane zakończenie, ale dla mnie - wielkiej fanki Sherlocka Holmesa - nie specjalnie zaskakujące.

Jej okładka jest tak piękna i oddająca klimat, że aż chce się wziąć ją do ręki (choć nie koniecznie zapłacić za nią 30zł, zatem promocja -50% jest idealna).
Ogólnie rzecz biorąc jednak - rzecz warta zachodu!
aggi plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Fajna nie wymagająca książka idealna dla fanów kryminałów którzy niestety nie mają czasu na czytanie ponad 500 stronicowych ksiąg. "Zamieć śnieżna i woń migdałów" mimo swojego niewielkiego rozmiaru posiada niezbędny dreszczyk emocji wiec czyta się naprawdę na poziomie. Jednak stali czytelniczy Camilli Lackberg przyzwyczajeni do bardziej rozbudowanej akcji mogą czuć się lekko zdezorientowani.
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Jakież było moje zdziwienie, gdy „Zamieć śnieżna i woń migdałów” okazała się małą, cieniutką książeczką. Właściwie to jest obszerne opowiadanie, a nie powieść.
Martin Mohlin ulega namowom swojej sympatii i przyjmuje zaproszenie, by spędzić święta Bożego Narodzenia w gronie jej rodziny. Już podczas uroczystej kolacji senior rodu zostaje otruty cyjankiem. W dodatku wyspa szalejąca śnieżyca je odcięta od świata nie działają również telefony. Martin nie ma wątpliwości, że wśród uwięzionych na wyspie gości czai się morderca. Martin jest trochę przerażony czekającym go zadaniem, ale odważnie stawia mu czoło. Lekko się czyta, w klimacie Agathy Christie.
Podobnych sytuacji, czyli morderstw lub tajemniczych zdarzeń w domach odciętych za sprawą śnieżycy od świata, nie brakuję w literaturze. Szczególnie polecam „Szczodre gody” Michaela Kobra i Volkera Klupfela oraz „Dom sióstr” Charlotte Link.
HouseOfBooks Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
godmyt Linia koment
Przeczytane:2016-02-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Pożyczone,wyzwanie 2016- 26 książek,
Domi__T Linia koment
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,9,
LadyA Linia koment
Przeczytane:2015-12-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
wordila Linia koment
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Charlotte5 Linia koment
Przeczytane:2015-01-10, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
ewaglinka1990 Linia koment
Przeczytane:2014-10-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
akarasek Linia koment
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
zielony_motyl Linia koment
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
anatola Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
rosomaczek Linia koment
Przeczytane:2014-05-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
MonikaP Linia koment
Przeczytane:2012-12-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,x dawno temu,
magdkos Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
elfijka Linia koment
Przeczytane:2013-02-24, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2013,
lindi Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane 2013 rok,
kuba0901 Linia koment
Przeczytane:2013-12-08, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
violabu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anna0784 Linia koment
Na półkach: Czytam,
erykmisiek Linia koment
Przeczytane:2013-09-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,
Lusia1987 Linia koment
Przeczytane:2013-02-23, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Camila Lackberg,
coolmamma Linia koment
Przeczytane:2013-05-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013 ,
Anytsuj Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów