Opis ksiązki

Okładka - Złodziej pioruna
Kup Teraz

Złodziej pioruna

Ocena ( 35 osób )
5.1
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2009-05-06
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-92883-70-8
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Dodał/a opinię:Natalia Zaczkiewicz
Recenzja - Złodziej pioruna
Bardzo zawiodłam się na tej książce. Oczekiwałam czegoś lepszego, po tak popularnej serii. Bohaterowie są płytcy, prostoliniowi, bez wyraźnego charakteru. Mam wrażenie, że każdy jest taki sam. Żaden nie wyróżnia się wśród tłumu.
Niby miała to być książka pełna humoru. Cóż, ja tego humoru nie widzę, może kilka lepszych zdań się znajdzie, z których można się pośmiać, a tak to jest to książka nudna.
Nie mam pojęcia, dlaczego każdy się nią tak zachwyca. Jak dla mnie książka jest płytka. Owszem, jest lekką lekturą, którą się pochłania w mgnieniu oka, ale jest na jeden raz.
Mam nadzieje, że kolejne części będą lepsze. Chce dać szanse autorowi i przeczytam więcej jego książek. "Archiwum Herosów" bardzo mi się spodobało, było śmiesznie i lekkie, a "Złodziej Pioruna" rozczarował mnie i do niego nie powrócę.

Recenzja
speedi Linia koment
Na półkach:

„Dziś prawdziwych herosów już nie ma, co?”Percy Jackson, lat dwanaście. Typowe dziecko z problemami. To znaczy takie, które nawet wtedy, kiedy stara się i chce dobrze, to wychodzi mu co najwyżej tak sobie. Sześć szkół w przeciągu sześciu lat zdaje się o czymś świadczyć. Cóż, dysleksja, kłopoty z koncentracją, ADHD, niespokojny duch, nadwrażliwość emocjonalna. Wyjątkowo dużo dziwnych zdarzeń wokół niego. Krótkotrwałych, acz dotkliwych w skutkach. To Percy.Wydarzenia na szkolnej wycieczce na Manhattan to

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Regalia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-07, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,Coś do powiedzenia mam,Internety,
Przyciągnął mnie film. I lubię, lubię Meduzę, a niewiele znanych mi książek zawiera jej postać.

Czytanie... strasznie mi szło. Może to wina narracji w 1 os., może styl, język, nie wiem. Chociaż. Percy jest tak nadpobudliwy i tak bardzo zachowuje się jak nastolatek, że to aż kuje w oczy. Nie jestem aż tak stara, ale, proszę, młodzież chyba nadal potrafi skleić coś więcej, niż "umm... acha.", prawda? A ja, czytając ich krótkie wypowiedzi, nie miałam przed oczami nastolatka, inteligentnego spadkobiercę starożytnych bogów tylko jakiegoś kolesia w dresie, z bejsbolem i komórką, z której na full leciał niezrozumiały rap.

Wiem tylko, że za tom II serii się nie wezmę, oj nie.
Vilsa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Żałuję, że nie znałam Percy'ego, kiedy byłam kilkanaście lat młodsza. Wtedy pewnie dużo bardziej podobałyby mi się jego przygody. Teraz styl jest dla mnie nieco infantylny. Mimo wszystko książka zawiera w sobie wiele wartości - że prawdziwa miłość wszystko przetrzyma (w tym przypadku miłość matki do dziecka), że każdy gdzieś pasuje i to, że nie umie wpisać się w ramy, nie znaczy, że jest beznadziejny, że warto cenić przyjaciół.
Ogólnie na plus, ale mogło być lepiej.
gabolek000 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2016,52 książki 2016,posiadam,ulubione,zdobyłam 2016,zrecenzowane,
Recenzja na:
http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/2016/07/47-zodziej-pioruna.html

Witam państwa w najnowszym wydaniu Wiadomości. Mam do ogłoszenia bardzo ważny komunikat. Bogowie olimpijscy żyją wśród nas! Może nie dosłownie, niemniej jednak nie zniknęli wiele wieków temu w niewyjaśnionych okolicznościach. Wciąż tutaj są, patrzą na nasze poczynania i zapewne wielokrotnie łapią się za głowy. Ich ciągłe istnienie wyjaśniałoby całe to zamieszanie, związane z gwałtownymi skokami pogody. Czy to możliwe, aby najszlachetniejszy Zeus maczał palce przy ostatnich burzach, niosących ogromne szkody na południu kraju? Czy może Pan Mórz - Posejdon, spowodował wylewy rzek i liczne powodzie? A co na to Pan Podziemia? Jeśli wciąż jesteście z nami, zapraszam do oglądania pełnego materiału wraz z krótką opinią naszych ekspertów.

"Złodziej pioruna" to jedna z wielu książek, które wyszły spod pióra popularnego autora opowieści, związanych z różnego rodzaju bogami. Na samym początku mojej czytelniczej kariery natknęłam się na obiecujący tytuł, jednak zupełnie o nim zapomniałam. Moje pierwsze spotkanie z Rickiem Riordanem odbyło się zaledwie kilka dni temu, a zakup prawie całej serii "Percy Jackson i bogowie Olimpijscy" był naprawdę spontaniczny. Nie żałuję jednak wydanych pieniędzy i czasu, poświęconego na czytanie części pierwszej, gdyż dla takich wrażeń warto odrobinę zaryzykować.

Percy'emu Jacksonowi, uczniowi szóstej klasy, po raz kolejny grozi wylecenie ze szkoły z internatem. Nie dość, że jest on dyslektykiem z ADHD, to jeszcze ciągle pakuje się w rozmaite kłopoty. I tak, starając się uciec od jednego z nich, stacza walkę z mitycznym potworem, a tuż po tym trafia do Obozu Herosów. Dowiaduje się, że jego ojcem jest starożytny bóg, jeden z Wielkiej Trójki - Posejdon. Uznanie Percy'ego za swojego syna przez Posejdona wiąże się z licznymi komplikacjami. A do tego, sam Zeus podejrzewa chłopca o kradzież Pioruna Piorunów. Po dosyć burzliwej aklimatyzacji w Obozie Herosów, Percy podejmuje Zadanie. Jeśli w ciągu dziesięciu dni Zeus nie odzyska swej broni, cały świat pogrąży się w okrutnej wojnie. Chłopak może liczyć na pomoc swych nowych przyjaciół, jednak jedno wciąż nie daje mu spokoju: dlaczego ktoś wrobił go w tę kradzież i jaki miał w tym cel?

Motywy różnorodnych mitologii spotykane są w książkach stosunkowo często. Autorzy chętnie korzystają z opowieści o bogach, ponieważ bardzo łatwo można doszukać się w nich idealnego pomysłu na książkę, która podbije serca milionów czytelników. Podstawienie pod jakąś opowieść odpowiednich postaci, wydarzeń i scenerii nie jest aż tak trudne, jak początkowo może się wydawać, wystarczy tylko odrobina skupienia i umiejętności. Uważam, że Rick Riordan w doskonały sposób skorzystał z ogólnodostępnych mitów. "Złodziej pioruna" jest taką książką, która zarazem bawi, umila czas i w dodatku jeszcze uczy. Autor przedstawia wszystkich bohaterów greckich wierzeń w sposób bardzo plastyczny, rzeczywisty i co najważniejsze - ludzki. Dzięki temu z ogromną łatwością wybrałam swoich ulubieńców, narzekałam i wściekałam się na postacie, które nie podbiły mojego serca, a także wzdychałam z ogromnym podziwem przy tych, którzy wykazali się czymś niezwykłym.

Choć nawiązań do greckiej mitologii w tej książce jest bardzo wiele, nie wszystkie są stu procentowo prawdziwe. Warto trzeźwo myśleć, gdyż autor uwspółcześniał wydarzenia i przetwarzał je w sposób pasujący do całego dzieła. Weźmy na przykład Meduzę, która zamieniała ludzi w kamień. W książce Ricka Riordana została ona przedstawiona jako ciocia Em, która zwabiała ludzi do pobliskiej jadłodajni, a następnie prosiła ich o pozowanie do "zdjęcia" (bez aparatu). I wtedy przemieniała ich w rzeźby, które potem sprzedawała chętnym. W jednej z recenzji internetowych przeczytałam o "Złodzieju pioruna", że mitologiczna otoczka to nieudany żart. W zupełności się z tym nie zgadzam! Każdy zdrowo myślący czytelnik wie, gdzie kończy się prawda, a zaczyna fikcja. I gwarantuję, że nie zbłaźni się na lekcji języka polskiego.

Trzysta sześćdziesiąt stron tak genialnej historii udało mi się połknąć w jeden dzień, a właściwie w kilka godzin. Już od jakiegoś czasu nie spotkałam się z książką, która wciągnęłaby mnie bez reszty i porwała do zupełnie innego świata z taką łatwością. Autor nie wykreował jakoś specjalnie rozwiniętego uniwersum, skorzystał z istniejącego miejsca i dodał do niego kombinację tych występujących w mitologii. Oczywiście wszystko ma swoje uzasadnienie, nawet to, że Olimp znajduje się na sześćsetnym piętrze Empire State Building. Wiem, że nie mogę zdradzać Wam niczego, jednak mój język sam rwie się do mówienia o tej opowieści, bo jest ona po prostu CU-DO-WNA!

Spotkałam się z porównaniami tej serii do "Harry'ego Pottera", którego swoją drogą również ubóstwiam. Zgadzam się, że główny bohater wraz z przyjaciółmi wpasowuje się w rolę Harry'ego Pottera, Hermiony Granger i Rona Weasleya. Schemat ich przygód jest również podobny, ale nie oszukujmy się - w co drugiej książce, nie tylko młodzieżowej, spotkamy schematy. I jeśli w dużym stopniu miałabym zwracać na nie uwagę, podczas pisania swoich recenzji, chyba żadna przeczytana książka nie wybiła by się poza opinię "przeciętna" lub "taka sobie", a uważam, że praktycznie żadna na to nie zasługuje. A mówiąc już o przygodach, dodam tylko, że te przeżyte przez Percy'ego i jego przyjaciół są naprawdę fantastyczne, nieraz niebezpieczne i z pewnością zapadające w pamięć.

Młodszych czytelników może skłonić do przeczytania tej powieści prosty i barwny język, obecność naprawdę świetnych i nieprzynudzających opisów, doskonale wyważony humor, sympatyczne postacie oraz intrygująca fabuła. Nieco starszych może zachęcić to, co w gatunku fantasy najważniejsze: tajemnica, walka, dobro i zło oraz niezwiązane już z fantasy w każdej odsłonie - nawiązanie do równie ciekawej mitologii. Bo kto nie chciałby na chwilę oderwać się od świata rzeczywistego i spędzić doskonałe czas na czytaniu czegoś przyjemnego oraz lekkiego? Nawet dorosły! Dlatego polecam tę książkę osobie w każdym wieku.
natalia6202 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-06, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Bardzo zawiodłam się na tej książce. Oczekiwałam czegoś lepszego, po tak popularnej serii. Bohaterowie są płytcy, prostoliniowi, bez wyraźnego charakteru. Mam wrażenie, że każdy jest taki sam. Żaden nie wyróżnia się wśród tłumu.
Niby miała to być książka pełna humoru. Cóż, ja tego humoru nie widzę, może kilka lepszych zdań się znajdzie, z których można się pośmiać, a tak to jest to książka nudna.
Nie mam pojęcia, dlaczego każdy się nią tak zachwyca. Jak dla mnie książka jest płytka. Owszem, jest lekką lekturą, którą się pochłania w mgnieniu oka, ale jest na jeden raz.
Mam nadzieje, że kolejne części będą lepsze. Chce dać szanse autorowi i przeczytam więcej jego książek. "Archiwum Herosów" bardzo mi się spodobało, było śmiesznie i lekkie, a "Złodziej Pioruna" rozczarował mnie i do niego nie powrócę.

megami91 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - fantastyka 2016,
Sięgnęłam po tę książkę, wyłącznie z powodu podjętego wyzwania z fantastyką (za którą sama nieszczególnie przepadam). Podejrzewam, że jeśli zetknęłabym się ze ,,Złodziejem pioruna" jako gimnazjalistka, byłabym zachwycona. Dziś już mniej, choć mam świadomość, że książka skierowana jest do dzieci i młodzieży. Zatem daję 4 z czystym sumieniem. Zawsze lubiłam mitologię grecką, a pomysł na fabułę jest oryginalny. Do kolejnych części raczej nie zajrzę, choć nigdy nie mówię nigdy :) Teraz ostrzę sobie pazury na ,,Szeptuchę" ze słowiańskimi bogami. Może nasi bogowie bardziej przypadną mi do gustu? Zobaczymy.
paulina0944 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-11, Na półkach: Przeczytałem,
Rick Riordan, który niedługo kończy 51 lat to Pan, który napisał coś tak oryginalnego, że trudno aż to pojąć. Jest nauczycielem historii, więc miał jakieś pojęcie o czym pisze w swojej książce. Naprawdę podziwiam go za pomysł osadzenia bogów z greckich mitów w XXI wieku. Wykazał się w niej znakomitą znajomością mitologii. Przecież musiał wiedzieć który bóg ma jakie zwyczaje, jak by ubierał się a naszych czasach i jakie zawody mógłby wykonywać, np. Hermesa boga podróży usadzić w firmie kurierskiej to świetny pomysł. Musiał też wiedzieć, którzy bogowie darzyli się sympatią, a którzy nienawidzili. Mityczne stwory, narzędzia, klątwy, przepowiednie. Jestem pełna podziwu dla tego pana <3 Stworzył coś wyjątkowego i trudno będzie innym ściągnąć ten pomysł.

Zastanawiam się trochę czemu główny bohater ma tylko 12 lat.. :/ Choć Percy na początku wydaje się dzieckiem w rzeczywistości to serio mądry i dzielny chłopak. Mimo że ma dysleksję i ADHD i co rok zmienia szkołę. Oczywiście te problemy wynikają z tego, że jest herosem, ma problemy z angielskim ponieważ jego głowa przetwarza słowa pisane w grece, ADHD to powód jego instynktu samoobrony i wyczuwania zagrożeń, a dokładniej potworów najróżniejszej maści xd Wszystko to jednak jest wyjaśniane w kolejnych rozdziałach książki. Percy podczas zwiedzania muzeum historii mitologicznej zostaje zaatakowany przez swoją nauczycielkę od matematyki, dzięki pomocy nauczyciela, który rzuca mu zaczarowany długopis-miecz uchodzi cało. Jego przyjaciel zabiera jego i mamę chłopca do obozu herosów. Życie jednak nie było dla nich łaskawe i ponownie atakuje ich potwór, tym razem Minotaur, który zabija matkę. Gdy trafia do obozu po kilku tygodniach okazuje się kto jest jego ojcem, choć nikt by nie przypuszczał jest to Posejdon, jeden z bogów Wielkiej Trójki. Nie jest to dobra wiadomość, bo po pierwsze Posejdon złamał akt o nie spłodzeniu dziecka, po drugiej wojnie światowej, a po drugie Zeusowi został skradziony piorun piorunów i o kradzież zostaje oczywiście oskarżony nie kto inny jak syn ojca niedotrzymującego słowa. I tak zaczyna się historia Percy'iego, który rusza na niebezpieczną misję aby oczyścić dobre imię swoje i ojca.

Historia jest naprawdę świetna. Opisana tu przygoda jest niebezpieczna, pełna magii i mitologicznych stworów. Postacie są wyjątkowe każda w sobie i stworzone tak jak ich "bogowy" odpowiednik. Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Nie męczysz się podczas jej czytania, a po skończeniu chcesz tylko więcej. Gdy zaczynałam ją czytać byłam sceptycznie nastawiona, bo miałam traumę po mitologii na polskim, jednak przeczytałam ją błyskawicznie zaledwie no w sumie może 4 godziny tak nie licząc przerw xd Opisy nie są nadzwyczajnie długie, a wytłumaczenie historii jakiegoś boga lub potwora są przedstawione w formie dialogowej, więc i tak czyta się to przyjemnie. W pierwszej części chyba nie było żadnej postaci do której żywiłabym nadzwyczajną nienawiść( nie tak jak w 3 części -,-), ale chyba z żadną też nie zżyłam się mocno, chyba że Grover, ta postać po prostu rozwala system :D

Serię mogę polecić wszystkim. To przyjemny sposób na naukę. Jeżeli ktoś ma do zaliczenia mitologię ta książka to strzał w dziesiątkę! Wszystkie najważniejsze informacje są tu zawarte, w niecałych 300 stronach praktycznie wszystko co musi wiedzieć uczeń na dobrą ocenę.
roksana85 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Zawsze bardzo lubiłam mitologię, więc czytanie sprawiło mi dużo radości. Według mnie fantastycznym pomysłem było umieszczenie bogów w teraźniejszym świecie. Napisana w dość humorystyczny sposób (mnie mimo wszystko nie rozbawiła do łez) sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Głównego bohatera da się polubić, akcja jest zwartka i szybka. Nie rozpisując się, złodziej pioruna zawiera wszystko, co powinna mieć typowa powieść dla nastolatków.
dunia20002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Naprawdę świetna książka.
Annabeth plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ta książka jest jedną z moich ulubionych książek, uwielbiam ją, to dzięki niej polubiłam czytanie. tak jak wszystkie książki tego autora są po prostu genialne, Rick Riordan moim zdaniem powinien dostać za to nobla.
wera_2002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
super;) od pierwszej strony trzyma w napięciu, w sumie kilka nieprzespanych nocy xD
margaritta plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-28, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
fajne, fajne, fajne :) zestawiłam z filmem. Film przegrywa oczywiście ale książeczka jest super!
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki zekranizowane",52 książki - 2015,
,,Prawdziwy świat jest tam, gdzie są potwory. Dopiero tam przekonujesz się, ile jesteś wart.''
Uwielbiam mitologię, więc czytanie sprawiło mi dużo radości. Według mnie fantastycznym pomysłem było umieszczenie bogów w teraźniejszym świecie. Świat wykreowany przez Riordana, pomimo tego, że brutalny, nieraz przerażający i pełen niebezpieczeństw to wydaje się być niezwykle prawdziwy, a życie w nim bardzo intensywne. Pełne wrażeń. Przygody bohaterów zapierają dech w piersiach i choć sam Percy ma więcej szczęścia niż rozumu to jednak jego historia sprawia, że w pewnych momentach ma się ochotę dokonać czegoś niesamowitego, czegoś, co zapadnie w pamięć i będzie wspominane. Jak na prostą książkę fantastyczną związaną z mitologią jest to dosyć niezwykłe odczucie. Polecam!
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Fantastyka/Fantasy/SF,Mam,
I stało się "zjadłam" Percy'ego w 24 godziny i było mi smutno, że nie posiadam drugiej części. Trafiło do mnie dosłownie wszystko: po pierwsze niesamowita historia (trzeba mieć łeb, żeby Olimp "zawiesić" nad Empire State Building) po drugie bohaterowie wzięci ze starożytności, którzy całkiem nieźle zaaklimatyzowali się we współczesności, po trzecie półbogowie, którzy na całe szczęście nie przypominali postaci rodem z "Herkulesa" a byli normalnymi (jeśli takowym można nazwać dziecko tego boga z tego Olimpu) mający swoje wzloty i upadki, uczący się doceniać siłę przyjaźni i radzić z bólem po zdradzie. Już się nie mogę doczekać kupna drugiego tomu.
blackithilien plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,
Podejrzewam, że gdybym przeczytała tę książkę kilka lat temu bez wahania dałabym jej 6 i zachwyciła się nią prawie tak jak Harrym Potterem. Teraz jednak, będąc dwa razy starszą od bohaterów, czytając miałam ciągłe wrażenie, że nie powinnam czytać książek dla dzieci. Niemniej książka i tak jest świetna. Cudownie wpleciona w świat współczesny mitologia grecka (którą od zawsze lubiłam) zyskuje nowego, bardziej ludzkiego wymiaru. W trakcie lektury natomiast, co rusz nachodzi człowieka ochota zajrzenia do greckich mitów i przypomnienia ich sobie na nowo :)
Marietta21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,Wypożyczone z biblioteki,
Bardzo lubię powieści Ricka Riordana, dlatego niezdziwioło mnie to że tak szybko przeczytałam te książkę i z taką łatwością. Wystawiam jej ocenę 6, ponieważ wspaniale rozpoczyna serię.
SITT18 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Przygody Percy'ego Jacksona są niezwykle wciągające. Książkę pochłonęłam w ekspresowym tempie. Połączenie mitologii z fantastyką to jak dla mnie połączenie idealne. Przeniesienie greckich bogów do świata realnego, współczesnego nam wydaje się być szaleństwem, a jednak opłacalnym, gdyż wszystko wyszło znakomicie. Dodatkowo na korzyść książki działa fakt, iż napisana jest lekkim, przyjemnym językiem, z nutą dowcipu i ironii. Kolejny raz książka okazała się milion razy lepsza od filmu, od razu biorę się za czytanie kolejnych części.
Mason23 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
,,Złodziej pioruna'' to absolutnie fantastyczna książka! Myślę, że fabuła może wciągnąć starszych i młodszych. Gorąco polecam! :)
CorkaHermesa plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Złodziej pioruna jest to jedna z moich ulubionych książek. Sam pomysł żeby ożywić bogów olimpijskich i przenieść ich do naszych czasów bardzo mi się spodobał. Poza tym książka jest napisana prostym i dowcipnym językiem co sprawia, że bardzo szybko się ją czyta.
Tinger plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Przeczytane,
Właśnie z tą książką zaczęła się moja przygoda z powieściami pana Riordana. Na początku nie byłam pewna czy książka mnie zainteresuje, ale w końcu pochłonęłam ją w jeden dzień :) Bardzo wciągnęły mnie przygody Percy'ego, Annabeth i Grovera. Chyba najbardziej polubiłam córkę Ateny.
Ella plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Extra. Pisana w pierwszej osobie, z perspektywy zwykłego nastolatka, okazującego się synem jednego z najważniejszych bogów greckich. Warto przeczytać.
Alyssa plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,
Książka jest super! Wciąga, fascynuje, pomaga na lekcjach (akurat po jej przeczytaniu miałam na historii mitologię grecką :) )
Chłopak, który jest synem boga chociaż o tym nie wie i ciężar ocalenia świata na jego ramionach. Dodając do tego świetny humor, zabawne dialogi to jest ksiąka warta polecenia!
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-02-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Książka bardzo fjana.. Mam nadzieje, że filmu jakoś strasznie nie spartaczą :D
speedi plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Audata plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Najlepsza książka dla młodzieży, jaką ostatnio czytałam, gorąco polecam! No i zapowiada się świetny film w gwiazdorskiej obsadzie...
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anita0201 Linia koment
Przeczytane:2016-09-14, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
vulkann Linia koment
Przeczytane:2016-08-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Avellime Linia koment
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,♦ Najcudowniejsze ♦,Wypożyczone,
anaemia Linia koment
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
dallea Linia koment
Przeczytane:2012-06-13, Na półkach: Przeczytałem,Rick Riordan,
Edyta_S Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
oliwia1125 Linia koment
Przeczytane:2015-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
AgnieszkaG Linia koment
Przeczytane:2014-02-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
MechaOwca Linia koment
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,
sitt20 Linia koment
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
migaweczka Linia koment
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
samantajurczak Linia koment
Na półkach: Czytam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
angeliczka_1201 Linia koment
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
bitterlady Linia koment
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Nudhar Linia koment
Przeczytane:2014-05-13, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
elfijka Linia koment
Przeczytane:2013-01-29, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2013,
aggi Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Złodziej pioruna Młot Thora
Rick Riordan
Okładka - Złodziej pioruna Ukryta łowczyni
Danielle L Jensen
Okładka - Złodziej pioruna Big Red Tequila
Rick Riordan
Okładka - Złodziej pioruna Na skraju jutra
Hiroshi Sakurazaka
Okładka - Złodziej pioruna Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia
Riordan Rick
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów