Życie seksualne mojej ciotki

ISBN: 978-83-8062-072-8
Dodał/a książkę:Dorota_Dega
Dodał/a opinię:CicheBaBum
Recenzja - Życie seksualne mojej ciotki
Dilys jest w wieku około- menopauzowym. Dzięki małżonkowi Francis'owi ma wszystko. Nie jest już dzieckiem wywodzącym się z biedy, ale poważaną, zamożna kobietą. Ma siostrę, z którą łączą ją trudne relacje. Dilys wychowała się bez ojca, który je opuścił i zawsze czuła się opuszczona również przez matkę. Lecz ten obyczaj jest raczej o konflikcie pieniądza i miłości.
Dilys wyszła za mąż za pierwszego mężczyznę, który powiedział jej, że ją kocha. Uznała, że jeśli nie wyjdzie za niego za mąż już na zawsze pozostanie starą panną. Francis i Dilys pokochali się i stworzyli zgodne małżeństwo. Dilys urodziła dwóch synów, wychowali ich na odpowiedzialnych, porządnych ludzi.
Sielanka, aż tu nagle umiera jej przyjaciółka. To cios od losu, moment w którym Dilys zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem. Na dworcu kolejowym pogrążoną w rozpaczy kobietę pociesza młody, przystojny blondyn... Obdarza ją zainteresowaniem i uczuciem z jakim Dilys nie miała nigdy do czynienia. Nigdy nie wiedziała czym jest prawdziwa namiętność. Mężczyzna jest całkowitym przeciwieństwem męża. Nie chce rezygnować z kolejnej szansy na szczęście jaką podsuwa jej przypadek. Romans kwitnie pod nosem niczego nie spodziewającego się męża.
W rezultacie Dilys przeżywa burzę życia. Musi zderzyć się z własnym sumieniem, ewentualną ciążą, rozwodem i utratą dobrobytu.
Co zrobi? Zostanie z bezrobotnym kochankiem, urodzi i przeżyje drugą młodość czy może wróci pod dobroduszne i skłonne wybaczyć zdradę skrzydło męża, który też ma swoje za skórą?
Polecam ten obyczaj tym, którzy mają wiele cierpliwości do książek i nie poddają się bez walki.
Styl bardzo dobry, ale potencjał niewykorzystany.
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
Styl bardzo dobry, ale potencjał niewykorzystany.
kocik83 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
W sumie książka bardzo mi się podobała choć jestem przeciwniczką wszelakich zdrad.W zasadzie nie rozumiem jak można zdradzić kogoś kogo się kocha i jeszcze patrzeć na swoje odbicie w lustrze bez obrzydzenia.Mimo to z ciekawością śledziłam łganie niewiernej żony która bez mrugnięcia okiem faszerowała swojego wspaniałego męża kłamstwami.Z drugiej strony dochodząc do opowiadania ciotki Lizy które było bardzo ciekawe,jakoś rozgrzeszyłam jej zdradę a zdrada głównej bohaterki kłuła mnie w oczy.Książka tak jakby podzieliła mnie na dwie strony bo czyż nie powinnam również potępiać zachowania ciotki Lizy.Wszakże zdrada to zdrada a jednak ją jedną z niej rozgrzeszyłam poznając jej pobudki.Warto przeczytać
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2004-01-01, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,2012 i wcześniej,
"Życie seksualne mojej ciotki" to książka o majętnej kobiecie, żonie, matce dorosłych synów. Fascynacja mężczyzną, który żyje "na luzie" zaskakuje ją samą. Jakiego dokona wyboru?
Temat stary jak świat. W tym przypadku nie przedstawiony w sposób wciągający.
Dlatego też nie polecam.
dona Linia koment