Okładka książki - Agrypina Cesarstwo we krwi

Data wydania: 2016-01-27
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-245-8217-4
Dodał/a opinię: Muminka789

Bardzo wciągający portret matki Nerona. Zapiera dech w piersi spryt, z jakim unieszkodliwiła Messalinę i intrygowała na dworze Klaudiusza. Niejednoznaczna, wielowymiarowa, pełna sprzeczności bohaterka, która za wszelką cenę chciała osadzić na rzymskim tronie swego syna Lucjusza, niepomna przepowiedni, że za swoją ambicję zapłaci głową. Klimat rzymskiego przepychu, degrengolady moralnej ukazany przekonująco.

Kup książkę

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2016-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Ulubione,
Agrypina Młodsza jest zazwyczaj dość ubogo przedstawiana w książkach, zdecydowanie zbyt oszczędnie jak na cesarzową rzymską oraz matkę słynnego Nerona. Pisarze zdawali się niezbyt chętnie kreować jej postać, skupiając się na ważniejszych ich zdaniem osobistościach, jak choćby na jej synu czy też jednym z mężów, Klaudiuszu. Jako, że bardzo lubię czytać powieści o silnych kobietach, bardzo ucieszyłam się na wieść o powieści skupiającej się właśnie na Agrypinie Młodszej i to autorstwa Polaka! Książka Michała Kubicza skupia się na starożytnym Rzymie, czasach krwawej walki o władzę, gdzie niemal każde chwyty były dozwolone. Cesarzowie giną jeden za drugim i nikogo to zbytnio nie dziwi. Agrypina, główna bohaterka tej powieści, również brnie po trupach do celu, jest kobietą żądna wpływów, ale zdaje się ich pragnąć nie tyle dla siebie, co dla swojego syna. Aby zapewnić dziecku pozycję cesarza, Agrypina nie waha się przed żadną zbrodnią, jednakże jej czyny nie są jednoznaczne i raczej nie kryje się za nimi jedynie matczyna miłość. Autor stworzył naprawdę fantastyczny obraz tej postaci, ponieważ czytelnik może się jedynie domyślać motywów Agrypiny. Dzięki temu tytułowa bohaterka jest niezwykle intrygująca i z zapartym tchem obserwujemy drogę skrzywdzonej kobiety do bezwzględnej i krwawej hetery, która potrafi przyprawić czytelnika o dreszcze (nie tylko w negatywnym tego słowa znaczeniu).Najbardziej ...
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789