Opis ksiązki

Okładka - Album rodzinny
Kup Teraz

Album rodzinny

Ocena ( 7 osób )
5.1
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2009
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-241-3437-3
Liczba stron: 311
Dodał/a książkę:dona
Dodał/a opinię:Grazyna Hajduk
Recenzja - Album rodzinny
Opowieść o Faye i Wardzie Thayer i ich piątce dzieci. W tej książce jest wszystko, to co niesie życie. Są poruszone problemy: alkoholizmu, zdrady, homoseksualizmu, sekt, nagłego bankructwa, pracoholizmu i związanego z nim brakiem czasu. Ogromna dawka emocji!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Czytam,czytam i powiem szczerze, że bardzo fajna,zaczełam czytać wczoraj i tak mnie wciągnęla,że zostały mi dwa rozdziały.

Opowiada o dwóch osobach. Na początku niczego sobie. Ona piękna, młoda, bogata, aktorka. On przystojny, również bogaty i na dodatek służył na wojnie. Piękne, prawda? Jak z bajki.
Zaintrygowało mnie jak akcja poczęła się rozwijać. Tu nagle tajemnica! Kim tak naprawdę jest Ward? Aż niewiarygodne, gdy się dowiaduje, że dosyć - a nawet bardzo - znanym playboyem! Szok. To, że był jakimś spadkobiercą dużego majątku też było oczywiście ważne.
Teraz miało to swój sens. Ona ambitna i bogata, on 'rozrywkowy' i też bogaty. Doszło do ich ślubu. Faye i Warda.
Kochali się niezmiernie. Przez całą powieść przewija się to jak mocna i trwała jest ich miłość.
Pojawiają się dzieci, a w końcu i z nimi problemy.
Najpierw pieniężne. Ward nie zwracając uwagi na swoich prawników przepuścił na drogie prezenty i na inne zabawy cały swój majątek. Skutkiem tego stało się bankructwo. Wszystko przyjmuje na swe barki Faye.
To ona bierze sprawy w swoje ręce. Sprzedali prawie wszystko z wyjątkiem drobiazgów, które dla żony miały bardzo ważne, bo symboliczne znaczenie.
Wszystko to co działo się na tym etapie życia odbija się na dzieciach. W szczególności na najmłodszej z nich Anne. Matka kompletnie nie miała dla niej czasu zajęta sprzedawaniem majątku i szukaniem sposobu na nie wylądowanie na ulicy. Udało się. Znalazła dom. Co prawda w porównaniu z willą, w której cała rodzina poprzednio mieszkała to ten był dla nich norą. Ward, jako że żył w luksusach i był do nich przyzwyczajony, najbardziej z całej rodziny to przeżywał. Nie zauważał lub nie starał się zauważyć trudu jaki włożyła Faye, żeby ich wszystkich uchronić od najgorszego.
Próbując jakkolwiek się ustabilizować Faye powróciła do pracy. Tym razem chciała spróbować czegoś innego niż aktorstwa, z którym była mocno związana zanim wyszła za mąż. Spróbowała swoich sił jako reżyser.
Beznadziejnie dobrze się w tej roli czuła i spisywała co, oczywiście, dawało z biegiem czasu swoje owoce. W ostateczności była bardzo sławnym i cenionym reżyserem. Warda zaś uczyniła producentem swoich filmów. Tak oto wyszli na prostą i z powrotem zamieszkali w willi.
Zdawali sobie sprawę, że w ten sposób ranią swoje dzieci, poświęcając im zbyt mało czasu. Niestety, nie wiedzieli w jakim stopniu. Dzieci. Każde z nich było inne, każde z nich miało swój świat. Żyło w nim i czasami otwierało drzwi swoim rodzicom. Były także niespodzianki ze strony swych pociech i to nie zawsze miłe, ale zaskakujące.
Gdy najukochańszy syn Worda Greg wydaje się, że wydoroślał i dojrzał, zginął. Stało się to podczas wojny, na którą został zaciągnięty dlatego, że wyrzucili go ze szkoły. Stanął nieświadomie na minie, która wybuchła rozrywając jego ciało na kawałki.
Po tym wydarzeniu w życiu bohaterów po trochu wszystko zaczęło się stabilizować. Reszta z pozostałych dzieci poszła swoją drogą i bardzo dobrze sobie radzili, a ich rodzice mieli czas na wymarzony urlop.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: 26 książek-2013,Wyzwanie- Pióro i Pazur,
Bardzo dobra książka opiewająca całe życie pewnej rodziny od młodości głównych bohaterów do starości a nawet jej śmierci. Ciepła sympatyczna można przeczytać nie jakieś tam romansidło po prostu opowieść o perypetiach rodzinnych...
joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-26, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Ja zaczynam właśnie ją dzisiaj czytać
hajduczek plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek na 2013 rok,
Opowieść o Faye i Wardzie Thayer i ich piątce dzieci. W tej książce jest wszystko, to co niesie życie. Są poruszone problemy: alkoholizmu, zdrady, homoseksualizmu, sekt, nagłego bankructwa, pracoholizmu i związanego z nim brakiem czasu. Ogromna dawka emocji!
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki na 2013 rok,
Wspaniała historia, niby zaczyna się jak bajka, jak marzenie każdej kobiety, ona sławna aktorka spotyka spadkobiercę fortuny, dzieci "co rok to prorok", ogólna rodzinna sielanka... Aż raptem on rozrzutny traci cały majątek i popada w alkoholizm, a wszystkie problemy pozostają na je głowie. Potem, gdy już się wykaraskają z kłopotów kolejne problemy, tym razem z dziećmi...
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
basia02033 Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Atka0606 Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Mam,
break
Okładka - Album rodzinny Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Album rodzinny Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Album rodzinny Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Album rodzinny Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Album rodzinny Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów