Ambassada

Nie ukrywam, że do sięgnięcia po książkę zachęcił mnie napis na okładce: "Na podstawie scenariusza Kornela Makuszyńskiego". Zastanawiałam się czego mogę się spodziewać. Oczekiwałam dobrej rozrywki i nie zawiodłam się. "Ambassada" w zabawny sposób ukazuje historię z cyklu "co by było gdyby..." Bohaterowie ukazani są w bardzo wyrazisty sposób. Do jednych od razu pałamy sympatią, tak jak do Melanii - jej poczucie humoru i pomysłowość wywołuje uśmiech na twarzy, czy choćby (i tutaj wielkie zaskoczenie) do Hitlera. Jest on przedstawiony w zupełnie innym świetle niż znamy z kart historii. Wzbudza pewnego rodzaju współczucie i zrozumienie, wydaje się miłym i dobrym człowiekiem, a kiedy zostaje przyłapany w łazience ze spuszczonymi spodniami, z książką o Winetu w dłoni, strzelającego z palców jest nieporadny niczym dziecko. Są też bohaterowie, do których od razu czułam niechęć - jak do Przemka. Już po kilku stronach nasunęło się pytanie: jakim cudem Melania mogła się w nim zakochać? Jeśli ktoś chce się dobrze bawić przy czytaniu - polecam "Ambassadę"!!!

Informacje dodatkowe o Ambassada:

Wydawnictwo: Agora