Amelia i Kuba. Godzina duchów

4.2
Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2014-05-21
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:Patrycja Paliczka
Recenzja - Amelia i Kuba. Godzina duchów
Nie da się uniknąć wrażenia, że autor zrobił "skok na kasę", wydając osobno te książki. Wiadomo, że sytuacja na rynku książki jest krytyczna i wydawnictwa oraz ich autorzy ratują się, jak tylko się da. Tu poznajemy wersję Amelii, jej typowo dziewczęce przemyślenia i nieco pokręcono - tchórzliwy punkt widzenia oraz kompletny brak zrozumienia drugiej strony. To zresztą działało w obie strony. Sama historia jest dosyć ciekawa. Dwoje jedenastolatków przenosi się do nowego miejsca. Każde z nich inaczej się przystosowuje do nowego otoczenia, ma swoje o nim wyobrażenia, które musi potem skonfrontować z ponurą rzeczywistością oraz odkryć, co kryje się za nietypową, jak na tego typu książkę, godziną duchów. Sama tajemnica nie jest może zbyt skomplikowana i nie czekamy z zapartym tchem na to, co będzie dalej, ale postacie są wyjątkowo fajnie poprowadzone - ogromny plus dla autora za zrobienie jednego z młodych bohaterów dziecka ze zaburzeniami rozwojowymi. Sytuacje są często uproszczone, dostosowane do wieku jedenastolatka, ale nie brak w nich przemyśleń i na poważne tematy, które potraktowane są tu całkiem serio. rozwiązanie zagadki godziny duchów trochę mnie, przyznaję, rozczarowało, ale myślę, że młodym czytelnikom będzie się podobać.
PatrycjaPaliczka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Missmi plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52/2014,
Moja opinia znajduje się tutaj: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/222604/amelia-i-kuba-godzina-duchow

Książka jest dobra dla dzieci. Oby tylko zechciały czytać Oo Co prawda to nie to samo, co Felix i spółka, ale Kosik trzyma się swojego stylu i jest w tym nadal dobry. Póki co, udało mi się dorwać jedynie "Amelię i Kubę", ale zamierzam przeczytać także drugą wersję zdarzeń zaprezentowanych w "Godzinie duchów".
AMAF12 Linia koment
Indyviduum Linia koment