Anioł

Jak to jest znać przyszłość ludzi, których się dotknie? To dar, czy przekleństwo?

Willow przyzwyczaiła się do tej umiejętności oraz etykietki dziwaka, którą otrzymała od rówieśników. Wszystko się jednak zmienia, kiedy najpopularniejsza dziewczyna w szkole przychodzi do niej po przepowiednie.  To co zobaczy, zmienia jej życie.

Anioł, który nie jest strażnikiem miłości, która jest przekleństwem.

Alex jest najlepszym łowcą aniołów pracującym dla CIA. Jego życiową misją jest pomszczenie rodziny i zabicie tylu aniołów ile tylko się da. Więc gdy dostaje zlecenie na pozbycie się Wilow, nie waha się ani chwili, wyrusza w pościg.
Czy łowca oprze się chęci mordu? Czy uwierzy że tylko ona może mu pomóc w walce z tymi strasznymi stworzeniami? Czy Willow zaufa człowiekowi, który chciał ją zabić?

Owszem, wszystkie anioły są piękne, po prostu tak wyglądają. Ale twój jest tobą, jest częścią ciebie. Tak samo piękny jak ty, a to oznacza, że jest wszystkim, co kocham

Nie planowałam przeczytania tej książki. Jest jedną z tych która leży sobie spokojnie i czeka na swoją kolej.
Czy żałuję że przeczytałam ją teraz? Nie,okazała się że całkiem przyjemnie mi się ją czytało, jednak myślę że nie zapadnie mi ona długo w pamięci.

- Myślałam... myślałam, że nie ufasz nikomu.
- Dla ciebie zrobię wyjątek. - Delikatnie dotknął mojego policzka. - Willow, to była najmilsza, najcudowniejsza, najgłupsza rzecz, jaką ktoś kiedykolwiek dla mnie zrobił.

Fabuła jest ciekawa. Anioły, które są sprawcami wielu chorób nie tylko psychicznych ale i tych fizycznych, są bardzo interesującym pomysłem. Główni bohaterowie są barwni i nieźle wykreowani, ale wątek miłosny, według mnie, jest za bardzo rozbudowany. Po jednym pocałunku związek, między głównymi bohaterami, rozkręca się do miana "i żyli długo i szczęśliwie".

To było pozbawione sensu; ludzie, na których mu zależało, po prostu odchodzili.

Świat  w którym rozgrywa się akcja jest zdominowany przez fanatycznych "wyznawców" aniołów. Zrobią oni wszystko żeby te wciąż ich błogosławiły.  Nie rozumieją że owe błogosławieństwo doprowadza ich do chorób i śmierci.
Nie przeciągając "Chwała Aniołom!"

Myślę że mogę śmiało polecić tę książkę jako całkiem udaną powieść młodzieżową.

Informacje dodatkowe o Anioł:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Dodał/a opinię: Agnieszka Zabawa

Zobacz opinie o książce Anioł

Kup książkę Anioł

Zemsta anioła
L.A. Weatherly0
Okładka ksiązki - Zemsta anioła

Ostatnia część bestsellerowej trylogii, trzymająca w napięciu opowieść o zemście, złamanym sercu i głębokiej miłości Willow i Alex są jedyną nadzieją...

Płomień Anioła
L.A. Weatherly0
Okładka ksiązki - Płomień Anioła

Druga część bestsellerowej trylogii. Anioły - najpiękniejsze istoty nie z tego świata - są wokół nas. A co jeśli nie są tymi, za które ich...