Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby

Książka zapowiadała się jako typowy poradnik, jednak nie jest nim do końca. Początkowo poznajemy to, jak ikony modowe nosiły daną część garderoby, jej historię i kroje, figury, do których pasuje, krótkie DIY, sposoby pielęgnacji oraz sklepy z najlepszymi perełkami ubraniowymi. Muszę przyznać, że nie jestem osobą, która bardzo interesuje się modą, jednak, ta książka potrafiła mnie zaciekawić swoją treścią. Choć uważam, że pewne elementy dotyczące historii mody mogłyby być bardziej rozwinięte, to mimo to, dowiedziałam się kilku ciekawych faktów. Jeśli chodzi o przedstawienie samego ubrania, to zostało to dość dobrze przedstawione. Dokładnie opisane kroje, style, z podziałem na rodzaj figury i okazji, na jaką się nadaje. Dodatkowo kreatywne i łatwe do wykonania DIY, które zastosować może każda kobieta. Znajdziemy tu też porady, jak odpowiednio dobrać dodatki do naszego stroju. I tutaj znów różnorodność: biżuteria, kapelusze, okulary czy buty. Do tej pory dziwię się, jak autorki zmieściły to wszystko na tak małej liczbie stron. Tym co mnie szczególnie urzekło, to to, że znajdują się tu też porady dotyczące uporządkowania garderoby, tego co należy wyrzucić, co można rozdać lub sprzedać. Dla tych podróżują cuch, rozwiązano problem pakowania się. Oprócz list niezbędnych rzeczy, pokazano jak sprytnie wszystko upakować, by zajęło jak najmniej miejsca i się nie pogniotło. I oczywiście to, co powinno być w bagażu podręcznym! Dodatkowo wszystko opatrzone jest ciekawymi ilustracjami. Książka już odpierwszego przekartkowania zachęca do zainteresowania się nią. Każda kobieta znajdzie tu ciekawe porady czy inspiracje i dowie się czegoś nowego. Z pewnością powinna ona zagościć w wielu domach. Zatem? 22 października ruszamy do księgarń!

Informacje dodatkowe o Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie