Okładka - Baśnie Narodów Byłych Republik Radzieckich

Kategoria:
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dodał/a opinię:Shi4
Recenzja - Baśnie Narodów Byłych Republik Radzieckich
Gdy wpadła mi w rece ta książka myślałam, że to są zwykłe baśnie. Środek jednak bardzo mnie zaskoczył. Owszem pojawiają się tu wiedźmy i inne czarownice, ale opowiadania umieszczone tu określiłabym raczej mianem fantastyki, nie baśni. Chociaż może w pewien sposób baśnie i fantastyka się łączą. Wszystkie dzieją się współcześnie. Książka podzielona została na dwie części - dla dziewuszek i dla chłopców, każda zaczyna się od swojej strony. Ale tak naprawdę nie widzę sensu tego podziału.

Nie wszytskie opowiadania mki się podobały, ale większość odebrałam pozytywnie, wiele razy akcja mnie zaskakiwała, także dobrze bawiła. Było sporo elementów humorystycznych.

Szkoda tylko, że tytuł może mylić i wielu fanów fantastyki nie sięgnie przez to po tę książkę.
gan1983 plusminus Linia koment
Książka to zbiór współczesnych opowiadań z gatunku fantastyki ukraińskich autorów. Na pewno po tytule i okładce nie spodziewałem się tego, co zastałem w środku. Historie są zaskakujące, wciągające. Nie nudziłem się czytając. Mogę polecić tą pozycję każdemu fanowi fantastyki.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Mam,Wyzwanie - fantastyka 2016,

andr Linia koment