Baśniobór. Plaga cieni

ISBN: 978-83-7747-672-7
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Maria Piras
Recenzja - Baśniobór. Plaga cieni
Trochę grosza niż poprzednie części. Kiedy ją czytałam dłużył mi się czas, ale mimo wszystko miło było wrócić do Baśnioboru i razem z Sethem i Kendrą przeżywać nowe przygody.
Hell-and-Heaven plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Mam,
melania313 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, "Wyzwanie - książki dla młodzieży 2016",
Super polecam. Tych książek nie można wyrazić słowami musicie je przeczytać by zobaczyć jakie sa świetne
hanka04 plusminus Linia koment
Kendra udaje się do innego rezerwatu w poszukiwaniu artefaktu. Misja jest bardzo niebezpieczna. Na miejscu w Baśnioborze rozprzestrzenia się zło w niezwykle szybkim tempie. Niestety nikt nie umie z nim walczyć. Po powrocie z misji Kendra zmuszona jest zaryzykować spotkanie z Królową wróżek.
smerfetka728 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
To już trzecia książka z tego cyklu. Bardzo mi się podoba i jestem zaskoczona, że można tak ciekawie czytać.
joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
"Plaga cieni" jest trzecią częścią pięcioksiągu "Baśniobór", rewelacyjnej serii fantasy adresowanej do młodego czytelnika, której kolejne odsłony coraz bardziej intrygują i wciągają bez reszty w wykreowany przez Brandona Mulla magiczny świat.Akcja stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń opisanych w poprzednim tomie - rozgrywa się podczas tych samych wakacji i nawiązuje do rozpoczętych wcześniej wątków.
Mały psotnik Seth w czasie eksploracji magicznego rezerwatu w towarzystwie satyrów wpada na ślad tajemniczej plagi, która dotyka kolejne zamieszkujące Baśniobór stworzenia i może zagrozić istnieniu krainy. Wraz z dziadkami, ich przyjacielem Coulterem oraz Samoańczykiem Tanu chłopiec próbuje stawić czoła pladze cieni, lecz nie jest to łatwe zadanie. Poza tym sytuacja wymaga, by rodzeństwo się rozdzieliło - Kendra dołącza do grona Rycerzy Świtu i wraz z innymi członkami tej organizacji: Warrenem, porucznikiem Douganem, młodym pogromcą smoków Gavinem i indiańskim przewodnikiem Neilem udają się do innego tajemnego rezerwatu, Zaginionej Góry, by odnaleźć kolejny artefakt umożliwiający uratowanie magicznego świata przed inwazją demonów. Muszą przy tym wykazać się niezwykłą ostrożnością, albowiem w ich szeregach kryje się zdrajca.
Zarówno przed Sethem, jak i Kendrą stoi trudne zadanie - nie mogą dopuścić do zagłady baśniowej krainy, a pomocą w tym dziele z pewnością posłużą dzieciom nowo odkryte, nadzwyczajne umiejętności. Czy to jednak wystarczy, czas pokaże.
Karou22 Linia koment
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,