Opis ksiązki

Kup Teraz

Bestia

Ocena ( 5 osób )
5.0
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2014-04-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788378353010
Liczba stron: 457
Dodał/a książkę:ksiazkowa-fantaz
Dodał/a opinię:wika9
Recenzja - Bestia
Nowe polskie nazwisko, całkiem udany debiut. Książka wciąga, momentami starszy, czytamy z zaciekawieniem, zastanawiając się, co takiego autor dalej wymyśli. Akcja rozgrywa się współcześnie w Szczecinku, momentami jednak przenosi nas w czasy II wojny światowej. Tempo wartkie od pierwszej do ostatniej strony.
Podsumowując - polecam.
Recenzja
bambi12 Linia koment
Przeczytane:2014-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Debiutancka powieść Piotra Rozmusa Bestia to historia makabryczna. Chwilami wędrujemy z biegiem fabuły do Szczecina czy cofamy się w czasie i lądujemy w rzeczywistości II wojny światowej w Neustetten (dawna nazwa Szczecinka). Jednak akcja osadzona została w przeważającej mierze w czasach nam współczesnych w Szczecinku, z którego pochodzi sam autor. W tej spokojnej mieścinie mają miejsce przerażające morderstwa. Policja znajduje zmasakrowane ciała. Informacja o tych wydarzeniach w mediach wywołuje panikę wśród mieszkańców, a sprawca ciągle pozostaje nieuchwytny

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Zaczytanywksiazk plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-09, Na półkach: Przeczytałem,

Tytuł: Bestia
Autor: Piotr Rozmus
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 9 kwietnia 2014
Liczba stron: 457

 


Piotr Rozmus – absolwent doradztwa psychospołecznego, socjologii stosowanej oraz profilaktyki społecznej i resocjalizacyjnej. Miłośnik twórczości Stephena Kinga, Dana Browna, Deana Koontza i Grahama Mastertona. Mieszka wraz z żoną w malowniczym Szczecinku, w którym toczy się akcja jego debiutanckiej powieści Bestia.


 


Autor umiejętnie włada językiem. Stworzył utwór, który czyta się jednym tchem. Drżącą ręką przewraca się kolejne strony, gdyż Piotr Rozmus nie szczędzi nam szczegółowych, pełnokrwistych opisów. Liczne zwroty akcji oraz sytuacje przepełnione tajemniczością nadają szybkiego tempa. Czytanie tej książki jest jak jazda bez trzymanki na rozpędzonym ścigaczu: zachwycająca, a zarazem niebezpieczna.


 


Dwie brutalnie zamordowane kobiety, dwoje porwanych dzieci oraz oskórowany mężczyzna - to bilans kilku tygodni. Komisarz Jerzy Michalski musi zmierzyć się z tymi zbrodniami. Morderca nie zostawia żadnych śladów, a policjanci nie raz zmierzają w ślepą uliczkę. W tym samym czasie emerytowany policjant przyjeżdża do Szczecinka, aby zapomnieć o przeszłości. Niestety jego spokój zostaje zakłócony przez mężczyznę, z którymi miał kiedyś do czynienia. Jego życie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni. Najbliższe osoby też zostają zagrożone, więc musi stanąć w ich obronie i nie popełnić błędu, który uczynił przed laty. Czy w Szczecinku znów zapanuje spokój?


 Dokładnie tak! Gdy rozum śpi, budzą się demony! 


Robert Donovan jest rzetelną i odważną postacią. Rodzina jest dla niego najważniejsza i zrobi wszystko, by uchronić ją przed Łezką, bossem szczecińskiej mafii. Mimo swojego średniego wieku, kobiety pragną mieć go przy sobie. Od razu polubiłem tego bohatera. Zaważyło nad tym jego poczucie humoru oraz elokwencja.


 


Pozycja ta powinna spodobać się miłośnikom thrillerów. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie.


wika9 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,Zakupione od marca 2014,
Nowe polskie nazwisko, całkiem udany debiut. Książka wciąga, momentami starszy, czytamy z zaciekawieniem, zastanawiając się, co takiego autor dalej wymyśli. Akcja rozgrywa się współcześnie w Szczecinku, momentami jednak przenosi nas w czasy II wojny światowej. Tempo wartkie od pierwszej do ostatniej strony.
Podsumowując - polecam.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Przyznaję (ze wstydem), że rzadko czytam thrillery polskich autorów, zwłaszcza jeśli są to debiuty. Kilka razy porządnie się zawiodłam i z tego powodu chętniej wybieram powieści zagranicznych twórców. Natomiast dzisiaj przedstawię Wam książkę polskiego autora, Piotra Rozmusa, która mnie zachwyciła. Tutaj też chciałabym podziękować Radkowi za jej polecenie.

Przenosimy się do Szczecinka. W mieście wybucha fala paniki, gdy ktoś w bestialski sposób morduje, gwałci i okalecza młodą kobietę. Szaleniec pozostaje nieuchwytny, a ofiar przybywa. Policja jest bezsilna. W tym samym czasie do miasta powraca świeżo emerytowany policjant - Robert Donovan, który pragnie odpocząć od traumatycznych wydarzeń z przeszłości i zacząć swoje życie na nowo. Ale to nie wszystko. Z więzienia wychodzi przestępca, przez którego umarła córka Roberta. Jego celem jest zemsta na policjancie, który wsadził go do więzienia.

Ciężko w kilku słowach opisać fabułę, bo powieść jest wielowątkowa. Jest to thriller, ale zasmakujemy tu także trochę z powieści obyczajowej, romansu i horroru. Miejscami nawet miałam wrażenie, że jest tego za dużo. Mam nadzieję, że na następną książkę autorowi nie zabraknie nowych, oryginalnych pomysłów.

Bardzo się ciesze, że pan Piotr zdecydował się osadzić akcję w polskim miasteczku. Dzięki temu ta powieść była dla mnie bardziej realna i od teraz Szczecinek zawsze będzie mi się z nią kojarzył. Ponadto autor sprawnie operuje językiem i bardzo plastycznie opisuje miasteczko, a wyobraźnia ma szansę pracować. Ja miałam wszystko przed oczami. Tutaj duży plus. Język książki jest dopasowany do sytuacji. Nie brakuje przekleństw, ale są one naturalne dla danych sytuacji, także nie raziły mnie jakoś szczególnie. Jednak przyczepię się do dialogów, bo niektóre były trochę przegadane i nie wynikało z nich nic konkretnego.

Mocną stroną "Bestii" są także jej bohaterowie. Cechuje ich wyrazistość, każdego możemy dobrze poznać, nawet przybliżane są postaci drugoplanowe. Ja bardzo polubiłam Roberta i Olę, która pracowała jako dziennikarka. Co do mordercy, zwanego też Bestią, to naprawdę jest to postać budząca strach, ale też intrygująca. Mnie bardzo ciekawiły jego motywy i psychika. Naprawdę oryginalna postać.

"Bestia" to bardzo udany debiut pana Piotra Rozusa. Ja nie potrafiłam się od tej książki oderwać i czytałam w każdej wolnej chwili. Brutalne opisy nadają jej smaku, momentami przerażają, a nawet powodują zniesmaczenie. "Bestia" to bardzo dobry, trzymający w napięciu thriller, w którym nie brakuje krwi, brutalności i ciekawych postaci. Jak najbardziej polecam, ale wrażliwym osobom radzę się zastanowić nad jej lekturą.

Nie obyło się jednak bez wpadek, bo kilka razy pomylone zostało imię siostrzenicy Roberta. Ale wybaczam, każdemu mogło się zdarzyć i ja nie traktuję tego jako ogromy minus.

Mam szczerą nadzieję, że bardzo szybko pojawi się kolejna książka autora. A co do "Bestii" to jest to również dobry materiał na film i ja z chęcią obejrzałabym ekranizację.
kingaczyta.blogpsot.com
Uleczkaa38 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-01, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,

  Od zawsze byłam tego oto zdania, że najtrudniejszym zadaniem przed jakim staje pisarz, to przestraszyć czytelnika. Łatwiej jest bowiem wzruszyć, rozśmieszyć, zaszokować czy też nawet zniesmaczyć odbiorcę literackiego dzieła, niż wywołać u Niego autentyczne poczucie strachu, grozy, lęku. I wbrew pozorom nie udaje się to najczęściej  autorom horrorów czy też thrillerów, lecz właśnie twórcom porządnej literatury sensacyjno - kryminalnej. Dzieje się tak z tej prostej przyczyny, iż najbardziej przerażające czyny mogą być udziałem tylko i wyłącznie Nas samych, czyli ludzi. Wampiry, demony, żywe trupy i inne tego typu potwory stają się niewinnymi i zabawnymi "maskotkami", wobec ludzkiego oblicza prawdziwego zła, które tkwi gdzieś głęboko w zakamarkach Naszej psychiki. I gdy zachodni autorzy już dawno doszli do tego przekonania, to wśród polskich twórców literatury ów pogląd i przekonanie wydają się dopiero kształtować. Można by rzec, że nigdy nie jest za późno..I to prawda, gdyż dzięki tym "początkom" możemy poznawać tak interesujące i ze wszech miar polskie pozycje mrocznej sensacji, jak powieść autorstwa Piotra Rozmusa, zatytułowana "Bestia".


 


 Fabuła książki przedstawia wydarzenia rozgrywające się w niewielkim, urokliwym  polskim miasteczku - Szczecinku, w którym to dochodzi do makabrycznych wydarzeń. Wydarzeniami tymi są brutalne zabójstwa dwóch młodych kobiet, okaleczenie poprzez oskalpowanie pewnego mężczyzny oraz zaginięcia dzieci. W obliczu tych strasznych wydarzeń na mieszkańców miejscowości pada ogromny strach, który czyni ich życie koszmarem z najgorszych snów. Przed zadaniem rozwikłania zagadki ów tajemniczych wydarzeń i zatrzymania tej fali bestialskiej przemocy, staje emerytowany komisarz policji - Robert Donovan, który raz jeszcze będzie musiał zmierzyć się w swoim życiu z najohydniejszymi przejawami ludzkiego szaleństwa. Do tego wszystkiego  w mieście pojawia się dawny przeciwnik policjanta, który po 13 latach odsiadki ma tylko jeden, jedyny cel - zemstę na Donovanie. Od tej chwili rozpoczyna się żmudne śledztwo, będące drogą do nieuniknionej konfrontacji głównego bohatera z psychopatycznym mordercą, żądnym zemsty mafiosem i dodatkowo czymś jeszcze,  co sięga daleko w przeszłość mieszkańców tamtejszej okolicy..


 


 Najważniejsze i najżywsze przekonanie płynące z lektury niniejszej powieści, to absolutna wiarygodność tego tekstu, która już po pierwszych stronach każe traktować przedstawiane tu wydarzenia, jako literaturę najwyższych lotów. Czytając książkę Piotra Rozmusa bardzo łatwo jest zapomnieć, iż jest to jedynie literacka fikcja, nie zaś wręcz reporterska relacja z autentycznych, wstrząsających wydarzeń, które miały miejsce lub dzieją się naprawdę tu i teraz, wprost na naszych oczach. Trudno jest znaleźć tutaj choćby najmniejszy ślad fałszu, przerysowania realiów, sztampowości czy też naiwności literackiej opowieści, która kosztem licznych uproszczeń, dodaje całości większego efektu. Otóż w przypadku tej historii wszystko wydaje się aż do bólu szczere, naturalne, toczące się własnym, niczym nie wymuszonym rytmem, tak jak w prawdziwym życiu. I nie ważne czy śledzimy akurat kolejne elementy policyjnego dochodzenia, makabryczne czyny psychopatycznego mordercy, działania dawnego króla szczecińskiej mafii czy też mroczne wydarzania sprzed 60 lat.., gdyż każda z tych scen jest ukazana niejako nie z perspektywy osoby, która mogłaby je sobie wyobrazić we własnej głowie, lecz z perspektywy naocznego uczestnika tychże wydarzeń. Myślę, że ten szczególny talent pisarski autora "Bestii" jest czymś wyjątkowym i bardzo rzadkim w polskiej literaturze ostatnich lat. Talent, polegający na równie barwnym jak i wiarygodnym toczeniu pisarskiej gawędy, z łatwością i swobodą godną pozazdroszczenia. 


 


 Książka ta z pewnością nie była by tak interesującą i godną uwagi pozycją, gdyby nie doskonała historii kryminalna, która siłą rzeczy musi odgrywać wiodącą rolę w tym gatunku literackim.  Właściwie to nawet nie tyle sama historia, ile jej inteligentne opowiedzenie w bardzo przemyślany i zaplanowany,  w najmniejszym stopniu, sposób. Oto bowiem wraz z głównym bohaterem poznajemy kolejne fakty i ślady, wiodące Nas do rozwikłania tajemnicy tych makabrycznych morderstw. Jednocześnie jednak otrzymujemy tę oto przewagę nad emerytowanym detektywem, iż w międzyczasie stopniowo, krok po kroku, poznajemy także tytułową bestię, która wywiera bardzo, ale to bardzo mocne wrażenie. Jednak nie musimy się obawiać, iż tym sposobem uprzedzimy głównego bohatera, i sami zbyt szybko poznamy wszystkie odpowiedzi na nurtujące Nas pytania, co wiązałoby się nieuchronnie ze znacznym spadkiem napięcia i zainteresowania fabułą. Otóż autor czuwa Nad Nami i dba o to, byśmy do ostatniej strony tej pasjonującej opowieści, poruszali się jedynie w nurcie domniemań, prawdopodobieństw, przypuszczeń.., które wcale nie muszą mieć zbyt wiele wspólnego z prawdą. Piotr Rozmus doskonale bawi się konwencją kryminału i thrillera, a przy okazji pozwala brać udział  w tej zabawie również czytelnikowi. I tak oto rysuje pewne wydarzenia, pozostawia drobne ślady, kieruje Nasze przemyślenia ku danemu punktowi.., by po chwili całkowicie zmienić kierunek rozwoju akcji,  a tym samym zmusić Nas, do poszukiwania prawdy, niemalże zupełnie od początku. 


 


 Istotne jest tutaj również to, że owe śledztwo od początku do końca  oddaje charakter polskich realiów, a w szczególności tych typowo małomiasteczkowych. Ludzie, ich zachowania,  miejsca, panujące tutaj reguły i zasady wzajemnego współżycia, wszystko to jest właśnie takie, jaki być powinno w takim miasteczku jak Szczecinek. W ogóle trzeba oddać słowa uznania pod adresem autora, iż tak szczegółowo, wiernie i realistycznie oddał charakter  jak i również samą topografię Szczecinka. Śledząc poczynania bohaterów książki, zdajemy się na własne oczy i widzieć i czuć to miasto, te małe, urokliwe alejki, wąskie uliczki, stare kamienice. I choć nie miałam okazji nigdy odwiedzić na własne oczy tego miasta, to jestem absolutnie przekonana, iż właśnie tak ono wygląda w rzeczywistości. W zasadzie to skłaniam się ku tej oto myśli, iż wybierając na miejsce akcji to urokliwe i piękne miasteczko, autor uczynił to, co czynią skandynawscy pisarze kryminałów, zdobywając tym samym rzesze milionów fanów na całym świecie. Otóż tym czymś jest ulokowanie najokrutniejszego zła, w miejscu ze wszech miar idealistycznym, pięknym, spokojnym i z natury bezpiecznym. Ta decyzja autora okazała się strzałem w dziesiątkę, który przełożył się na niezwykle sugestywną i zaskakującą powieść kryminalną, mogącą śmiało konkurować z największymi bestsellerami skandynawskiej literatury zbrodni.


 


 Sama lektura "Bestii" to rozrywka na najwyższym poziomie. Rozrywka, która zapewnia czytelnikowi długie godziny intelektualnej zabawy w detektywa, przepełnione akcją, emocjami i wszechobecnym poczuciem strachu. Każde zdanie ma tutaj swój sens i wagę, tworzące niezwykłą aurę tajemniczości i lęku przed czymś, co ukrywa się gdzieś w najbliższej okolicy. Liczne zwroty akcji przeplatane są niezwykle malowniczymi opisami miejsc, natury, ludzkich zachowań. To także bardzo duży walor warsztatu literackiego Piotra Rozmusa, który przejawia się w tej niezwykłej umiejętności przykuwania uwagi czytelnika z pozoru błahymi i najzwyklejszymi słowami, opisującymi np. szum drzew w lesie lub spadający śnieg..I gdy oto mamy solidną porcję akcji oraz sugestywne obrazy, to brakuje Nam jeszcze ludzi. Ci są i to ze wszech miar naturalni, realistyczni, prawdziwi. Boimy się ich, nie lubimy, czasami żałujemy i współczujemy, ale na pewno im wierzymy. Wierzymy w ich słowa, czyny, zachowania, i choć których nie pochwalamy, to je rozumiemy. Ciekawe jest właśnie to, że autor tak ukierunkowuje swoją opowieść, iż w jakimś sposób potrafimy wczuć się w rolę i sytuację  poszczególnych bohaterów, a tym samym choć po części, zrozumieć ich motywy i czyny.


 


 Bohaterowie książki to bardzo silny punkt tej pozycji. Trudno znaleźć wśród nich kogoś, kogo można by nazwać pozytywnym i dobrym, w 100%. Nie od dziś jednak wiemy, iż najciekawsi są Ci źli, skomplikowani, niejednoznaczni w ocenie. I tacy są bohaterowie "Bestii". Weźmy choćby pod uwagę główną postać - Roberta Donovana ( nazwisko troszkę irytuje..), który jest niby uczciwy,  porządny, prawy i sprawiedliwy w tym co robi. Jednak i On skrywa pewne tajemnice  z przeszłości, które prześladują go po dzień dzisiejszy i jednocześnie nie pozwalają na to, by mógł spać ze spokojnym sumieniem. Mężczyzną w mocno średnim wieku, który wiele przerzedł i który potrzebuje tak naprawdę jednego - odpoczynku na emeryturze. Zmęczony życiem, pracą, ludźmi i chyba po trochu także sobą, tym jakim jest. Po drugiej stronie barykady - tytułowa bestia. Człowiek, który przeraża swoim wyglądem, zachowaniem i oczywiście  popełnianymi zbrodniami. Muszę przyznać, że dawno już nie spotkałam w polskiej literaturze tak strasznej, odrażającej ale i niezwykle fascynującej postaci negatywnej. Jego myśli, żądze, pragnienia są tak mocne i mroczne jednocześnie, że samo ich czytanie powoduje ciarki na karku..I jeszcze trzeci z bohaterów - były szef szczecińskiej mafii, posługujący się interesującym pseudonimem "Łezka". Człowiek zły z natury, gangster z krwi i kości, który całe swoje życie poświęcił na udział w grupie przestępczej. Pragnący zemsty, wyrównania rachunków, sprawiedliwości w jego mniemaniu, który nie cofnie się przed niczym, by tego dokonać. Trzej różni bohaterowie, których to drogi los splótł ku ostatecznej konfrontacji..


 


 Od lat brakuje mi, zarówno w polskim kinie jak i polskiej literaturze, mocnych opowieści kryminalnych o najbardziej przerażającej naturze człowieka. Ileż bowiem można czytać i oglądać historii o detektywach w sutannach, z psem u boku czy też lubujących  się w technologicznych zabawkach. A przecież nie trzeba tak  wiele, by stworzyć inteligentną  historię opartą na walce dobra z złem, w której przestępcy dorównują inteligencją ich przeciwnikom,  ukazującej życie i jego mroczne zakamarki w prawdziwy i naturalny sposób. Liczne przekleństwa, brutalność, drastyczne opisy miejsca zbrodni i ofiar oraz silne charaktery bohaterów. Tylko lub aż tyle, potrzeba do takiej opowieści dla dorosłych odbiorców, która to ich zaskoczy, zaszokuje i porwie bez reszty. Taką właśnie książkę napisał debiutant - Piotr Rozmus. I tak tylko sobie myślę, że jeśli będzie on nadal podążał tą literacką ścieżką, to będziemy mieć wiele powodów do satysfakcji i radości z lektury mądrych i jednocześnie mrocznych powieści, przez bardzo  długie lata..


 


 "Bestia" to literacka mieszanka kryminału, sensacji, thrillera, a nawet i horroru. Mieszanka iście wybuchowa, ale przede wszystkim bardzo udana. Lektura tej książki sprawia przyjemność z gatunku tych bardziej zakazanych, które to ciągną człowieka do jego mrocznej natury. Dawno już nie spotkałam się z tak interesującą i tak stylową powieścią, która nie daje o sobie zapomnieć przez bardzo długi czas po zakończeniu jej czytania. Polecam wszystkim czytelnikom i życzę tak samo mocnych wrażeń, jakie to towarzyszyły Mi podczas bliższego spotkania z "Bestią"..

aishatsw plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Od wydawnictw,Przeczytane,Ulubione,
Ostatnimi czasy mam wielkie szczęście do dobrych debiutów.
Oto jeden z najlepszych...

Szczecinek. Spokojne miasteczko, które nagle zalała fala zbrodni. Dokonano brutalnych morderstw, uprowadzono dwójkę malutkich dzieci. Policja drepcze w miejscu, mieszkańców ogarnia coraz większa panika. Kto lub co w tak potworny sposób zabija?

Do Szczecinka powraca Robert Donovan, emerytowany policjant, który w rodzinnym mieście usiłuje znaleźć schronienie przed demonami przeszłości. Niespodziewanie stanie on przed podwójnym wyzwaniem. Włączy się w poszukiwanie seryjnego mordercy i po raz kolejny będzie zmuszony bronić swej rodziny przed Łezką, szefem szczecińskiej mafii, który przed laty wydał wyrok na jego córeczkę...

Bestia to debiutancka powieść Piotra Rozmusa, mieszkańca Szczecinka i miłośnika twórczości Stephena Kinga, Dana Browna, Deana Koontza i Grahama Mastertona. Mówiąc jednak szczerze, powieść została napisana w tak dojrzały i przemyślany sposób, że ciężko uwierzyć, że to pierwsza książka autora. Gdybym nie wiedziała, że jest to debiut, z pewnością po zakończeniu lektury w te pędy pospieszyłabym szukać innych jego pozycji na księgarnianych półkach...

Piotr Rozmus bowiem trafił ze swoją Bestią dokładnie w sam czubek mojego czytelniczego gustu. Połączył (bardzo) mroczny thriller z elementami horroru, kryminału, a nawet powieści obyczajowej. Nie pominął także elementu zagadki: w tym wypadku mrocznego dziedzictwa z przeszłości, które odcisnęło swoje piętno na malowniczym Szczecinku. A wszystko to tak ładnie i czytelnie ze sobą scalił, że czytając miałam wrażenie, że każdy element tej powieści jest dokładnie na swoim miejscu. I bez znaczenia jest tu, czy zagłębiał się w czasy drugiej wojny światowej, czy opisywał gangsterskie porachunki: każdy element posiadał odpowiednią otoczkę i został przedstawiony z właściwym realizmem. Dzięki temu czytelnik czuje atmosferę książki i nie może oprzeć się wrażeniu, że osobiście śledzi historię z jej kartek...

Autor poświęca sporo uwagi swoim bohaterom, zarówno tym pierwszoplanowym, jak i tym nieco mniej ważnym. Każdy z nich otrzymuje kawałek miejsca, by przedstawić nam swoją historię, uczucia, być może po to by skłonić nas do okazania zrozumienia, współczucia. Otrzymujemy dzięki temu lepszy obraz sytuacji i toczących się wydarzeń, czujemy, że znamy tych ludzi, stają się nam poniekąd bliscy. Podobnie jest z miejscem, w którym toczy się akcja książki. Autor nie atakuje nas nudnawymi opisami, jednak w sprytny i interesujący sposób przemyca obraz Szczecinka i innych miejsc, gdzie toczy się akcja. Na tyle dokładnie, byśmy czytając, mieli je przed oczyma...

Wielkim atutem powieści jest jej prosty, przystępny język. Piotr Rozmus posługuje się przyjemnym i swobodnym piórem, które zapada czytelnikowi w pamięć i nieco łagodzi grozę opisywanej historii.
Muszę przyznać, że podczas lektury bardzo ciężko jest okiełznać emocje. Książka nie należy do łagodnych, momentami jest naprawdę brutalna i makabryczna, ale właśnie tego należy się spodziewać po mocnym thrillerze. Morderca, którego zwą Bestią, nie może zabijać w ładny sposób, jest zwyrodnialcem i postępuje bez litości. Z pewnością nie jest to książka dla wrażliwców, ale miłośnikom mocnej prozy polecam ją z całego serca! Ja osobiście mam zamiar śledzić dorobek literacki Piotra Rozmusa, jestem ciekawa, czym jeszcze mnie zaskoczy
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Ivy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Elia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Ruda_Wiedzma Linia koment
Przeczytane:2014-05-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
bambi12 Linia koment
Przeczytane:2014-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
Okładka - Bestia Dżus&dżin
Magda Skubisz
Okładka - Bestia Przebudzenie
Piotr Rozmus
Okładka - Bestia Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu
Joanna Jax
Okładka - Bestia Odroczone nadzieje
Aneta Krasińska
Okładka - Bestia Mąż potrzebny na już
Małgorzata Falkowska
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów