Blask Księżyca

Książki dla młodzieży mają pewien urok, który powoduje, że chętnie po nie sięgam mimo, że nie są przeznaczone dla mojego przedziału wiekowego. Lubię od czasu do czasu przypomnieć sobie smak pierwszej miłości, niewinnych pocałunków i uczucia, które z seksem niewiele ma wspólnego.

„Blask księżyca” Rachel Hawthorne to historia 17 letniej Kayli, która podczas wakacji podejmuje pracę w Parku Narodowym i rozpoczyna jedną z ważniejszych przygód w swoim życiu. Jeden z przewodników przyciąga uwagę dziewczyny, jednak brak widocznego zainteresowania z jego strony sprawia, że ona chętne spędza czas z innym, który bezceremonialnie okazuje jej swoją sympatię. Podczas pierwszej wyprawy Kayla odkrywa uroki pracy w otoczeniu dzikiej natury, musi zmagać się ze swoimi słabościami, niebezpieczeństwem i dwoma chłopakami, którym wyraźnie na niej zależy, choć każdy okazuje to w inny sposób. Kayla nawet nie ma świadomości, że każdy z nich ukrywa sekret , a pojawianie się dziewczyny akurat w tym miejscu wcale nie jest przypadkiem
Książkę czyta się w ekspresowym tempie, gdyż napisana jest prostym lekkim językiem, przeważają dialogi. Opisy jeżeli już się zdarzały były ograniczone do minimum, mało plastyczne. Tak do końca nie wiem, jak wyglądali głowni bohaterowie, oczywiście oprócz koloru włosów i wysokiego wzrostu Lukasa. Akcja rozwijała się szybko i mimo, że przez dwie godziny czytania nie zdążyłam się znudzić, to też specjalnie nie zostałam zaskoczona
Narracja w pierwszej osobie, wszystkie wydarzenia śledzimy z punku widzenia Kayli, mamy dostęp do jej myśli, uczuć i wrażeń, które niestety zostały przedstawione w bardzo powierzchowny sposób. Bohaterowie są sympatyczni, niewyidealizowani, a jednak brakowało im wad, co sprawiało, że byli mało wiarygodni. Mam też zastrzeżenia do wilkołaczej natury bohaterów, poza kilkoma przemianami i stwierdzeniem wprost że są wilkołakami ich zachowanie nie było charakterystyczne dla tego gatunku.
Autorka w większym stopniu nie skupiła się na uczuciach bohaterów, słowa 'Kocham Cię” to trochę za mało, żeby przekonać czytelnika o miłości na całe życie. Niemniej jednak zdarzały się momenty, w których napięcie wzrastało, niestety nie trwało to wystarczająco długo, abym mogła nacieszyć się tą chwilą. Jestem trochę zawiedziona, ponieważ opis okładkowy sugerował, że wzięłam do ręki romans, a dostałam powieść przygodową z wątkiem romantycznym w tle.
Książka jest lekka, przewidywalna i w moim przypadku nie wzbudziła większych emocji, spędziłam przy niej dwie godziny, nie były stracone, choć jestem trochę zawiedziona, ponieważ oczekiwałam czegoś więcej. Nie mam nic przeciwko lekkim, schematycznym lekturom, ponieważ czasem mam ochotę na coś niewymagającego, ale nawet w przypadku takich książek trzeba się trochę przyłożyć.

Informacje dodatkowe o Blask Księżyca:

Kup książkę Blask Księżyca

Nów księżyca
Rachel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Nów księżyca

Wschodzący księżyc wzywa ich w głąb lasu. Przemienia w istoty piękne i mroczne. Czy naznaczy swym blaskiem dziewczynę, która ukrywa straszliwy...

Pełnia księżyca
Rachel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Pełnia księżyca

Są Strażnikami Nocy. Płynie w nich krew tego samego plemienia. Ulegają tej samej mrocznej transformacji. Kochają tę samą dziewczynę, która dokona...

Forget Me Not
Julie Soto