Opis ksiązki

Kup Teraz

Był sobie złodziej

Ocena ( 4 osoby )
5.2
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2009-06-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN:
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:jusia
Dodał/a opinię:teano
Recenzja - Był sobie złodziej
Zaczyna się niemalże sielankowo. Trochę jakby z Arsena Lupin. A potem zwrot akcji i wszystko nabiera tempa. I kolejny zwrot i jeszcze jeden... Akcja przyśpiesza, czytelnik ledwie dyszy, ale nie może się oderwać. I tak aż do ostatniej strony. :)
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
teano plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - 52 książki 2013,
Zaczyna się niemalże sielankowo. Trochę jakby z Arsena Lupin. A potem zwrot akcji i wszystko nabiera tempa. I kolejny zwrot i jeszcze jeden... Akcja przyśpiesza, czytelnik ledwie dyszy, ale nie może się oderwać. I tak aż do ostatniej strony. :)
ZaczytanaMery plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-06-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Po książkę Jacka Skowrońskiego pod tytułem „Był sobie złodziej” sięgnęłam zupełnie przypadkiem. Natknęłam się na nią w Epiku szukając zupełnie innej pozycji. Skusiłam się do jej kupna i bez wahania powiem, że nie żałuję swojej decyzji.

Rafał główny bohater powieści zajmuje się jedną z najstarszych profesji na świecie, czyli złodziejstwem. Nie jest on jednak przysłowiowym złodziejem. Wszystkie skoki planuje niesamowicie dokładnie. Jest bardzo ostrożny i gdy widzi nawet najmniejsze oznaki zagrożenia rezygnuje z wątpliwego zarobku. Jest profesjonalistą w każdym calu dbającym przede wszystkim o to by pozostać na wolności. Bardzo długo udaje mu się igrać z losem, lecz każda dobra passa ma swój kres.

Książka rozpoczyna się całkiem niewinnie jednak każda kolejna przeczytana strona wciąga czytelnika w coraz bardziej zagmatwaną historię. Jedno nietypowe zdarzenie pociąga za sobą kolejne tworząc niesamowicie skomplikowaną, ale logiczną całość.

Skowroński ma niesamowitą umiejętność oddawania klimatu słowami, co sprawia, iż czytając możemy poczuć jakbyśmy znajdowali się w miejscach opisanych przez autora. Dodatkowym atutem powieści jest akcja, która opisuje codzienność współczesnej Polski, co niewątpliwie pobudza wyobraźnię polskiego czytelnika. Ciekawym zabiegiem jest również narracja w tym przypadku pierwszoosobowa. Zakończenie powieści było dla mnie wielkim zaskoczeniem gdyż aż do ostatniej strony nic nie jest oczywiste.

„Był sobie złodziej” to niezwykle udany debiut Jacka Skowrońskiego. Powieść wciąga, pobudza wyobraźnię i sprawia, iż ciężko się od niej oderwać. Szkoda tylko, że tak szybko się kończy. Już nie mogę doczekać się chwili, gdy w moje ręce wpadnie kolejne dzieło autora pt. „Mucha”.
Polecam z czystym sumieniem.
jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:

W książce „ Był sobie złodziej” narracja jest pierwszoosobowa, co pozwala doskonale wczuć się w rolę bohatera, ale czy do końca chcemy wcielać się w takiego bohatera który jest złodziejem? Odpowiem, chcemy. To nie jest zwykły bezwzględny złodziejaszek, to jest profesjonalista, który nie okrada bezbronnych osób, nie wyrywa starszym paniom torebek na ulicy. Powiecie złodziej to złodziej, niby tak, ale tego gościa można polubić, mało tego można mu kibicować i życzyć żeby jakimś cudem udało mu się wybrnąć z kłopotów, w które ma ”szczęście” wpadać.
"To, że ładowałem się z jednej kabały w drugą, kłamałem, uciekałem i zabijałem, było logiczną konsekwencją mojej przeszłości. Widać inaczej już nie umiałem. Dawno temu kupiłem bilet donikąd i nie umiem w porę wysiąść z pociągu. Przede mną ostatnia stacja. Może popełniłem kolejny błąd, ale jednego byłem pewien - nie zgniję w więzieniu."
Po skończonej lekturze możecie nieco dłużej obserwować ludzi, którzy kręcą się np. na parkingu i zadawać sobie pytanie czy aby na pewno szukają oni swojego samochodu? I czy gościu, który stoi przed klatką czeka na kogoś czy może bada teren, a może jego kolega zajmuje się już mieszkaniem twojego sąsiada w klatce obok?
Wyobraźnia pracuje, oj pracuje, ale najważniejsze, że autorowi Jackowi Skowrońskiemu wyobraźnia podsunęła pomysł na taką świetną książkę, polecam!

Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
zielony_motyl Linia koment
Przeczytane:2014-09-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Był sobie złodziej Imagines
Anna Todd
Okładka - Był sobie złodziej November 9
Hoover Colleen
Okładka - Był sobie złodziej Powiedzmt sobie wszystko
Jonathan Tropper
Okładka - Był sobie złodziej Vernon Subutex Tom 2
Virginie Despentes
Okładka - Był sobie złodziej Pełnia życia
Maciąg Agnieszka
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów