Opis ksiązki

Okładka - Candy
Kup Teraz

Candy

Ocena ( 6 osób )
5.3
Wydawnictwo:
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 9788372783158
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dodał/a opinię:mesenger
Recenzja - Candy
Po książkę sięgnęłąm, kiedy przygotowywałam się do napisania pracy maturalnej. Tematem był uzależnienia od narkotyków, więc książka pasowała. Była to pierwsza pozycja od Kevina, którą miałąm okazję poznać. Od tej pory chętnie sięgam po książki tego autora, bo Candy była świetna. Książkę połknęłam w trzy dni - zrobiłabym to w jeden, ale tak dobrze mi się ją czytało, że postanowiłam dawkować sobie przyjemność.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
SŁODKOŚCI CANDY

Gdybym musiał zdecydować jaka jest najlepsza rekomendacja, jaką mogę wystawić książce, powiedziałbym, że są to przypadki, kiedy jednocześnie książkę czytało mi się szybko i nie chciało odłożyć na półkę, a zarazem wydzielałem ją sobie, by tej przyjemności wystarczyło jak najdłużej. Nie zdarza się to często, ale zdarza. A teraz zdarzyło się znowu podczas czytania ,,Candy".

Candy wydawała się ideałem. Piękna, seksowna, o doskonałym ciele, a co najważniejsze zainteresowana nim, Joe'em, zwyczajnym, nieco nieudolnym w obliczu nadmiaru ludzi i dziewczyn nastolatkiem. Ich przypadkowe spotkanie w Londynie wydaje się urocze jak sama Candy, dopóki nie pojawia się on. Wielki, groźny, wołają na niego Iggy a każdy wie, czym się zajmuje. Nielegalne interesy, narkotyki, prostytucja... Wszystko wskazuje na to, że Candy to jedna z dziewczyn dla niego pracujących. Joe jednak nie może o niej zapomnieć. Candy jest jedynym o czym myśli, jej osoba dominuje nawet jego największą życiową pasję - muzykę. Ale miłość do tej dziewczyny to niebezpieczne uczucie, cena za chęć bycia z nią może okazać się zbyt wysoka. Jaką decyzję podejmie więc Joe, który zarazem życia bez niej nie potrafi sobie wyobrazić? I jakie będą konsekwencje jego wyborów?

Powieść ,,Candy" atakuje zmysły i uczucia czytelnika tak, jak jej tytułowa bohaterka atakuje Joego. Kilka pierwszych słów, kilka obrazów wdzierających się w umysł, drobny uśmiech, puszczenie oka i zauroczony czytelnik chce tylko więcej. Te uczucia, które go ogarniają, te emocje, które go wciągają... Świat, w którym żyje Candy jest brudny. To ciemny świat, jakiego nie pokazują przewodniki. Świat narkotyków, młodych dziewczyn sprzedających swoje ciało, świat przemocy, psychicznego i fizycznego uzależnienia i niebezpieczeństw. Ale w opozycji do niego staje naiwny dość Joe, dla którego Candy to cała słodycz i paradoksalnie przyczyna nie kłopotów go dotykających, a prawdziwego szczęścia. Obiekt uczuć, jakich nigdy do nikogo nie żywił.

Z tego prostego przecież tematu, pewnej już rzec by można kliszy, wyciągnął Kevin Brooks to co najlepsze - czyste emocje. Zakochanie, które udziela się czytelnikowi. Zaangażowanie, które sprawia, że chce się kibicować bohaterom i walczyć razem z nimi. Taka właśnie od pierwszych do ostatnich stron jest ta powieść. Słodko-gorzka historia, po skończeniu której czuje się tak satysfakcję, jak i niedosyt, że to już koniec. Bo chciałoby się więcej i pragnęło jeszcze. I wciąż od nowa.

Chcecie przeżyć te uczucia, sięgnijcie bez wahania. To powieść w stylu najlepszych dokonań Nicka Hornby'ego czy Matthew Quicka, świetnie, przyjemnie napisana, wciągająca, urzekająca. Po prostu znakomita. Polecam więc gorąco.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/01/29/candy-kevin-brooks/
mesenger plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-02-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Po książkę sięgnęłąm, kiedy przygotowywałam się do napisania pracy maturalnej. Tematem był uzależnienia od narkotyków, więc książka pasowała. Była to pierwsza pozycja od Kevina, którą miałąm okazję poznać. Od tej pory chętnie sięgam po książki tego autora, bo Candy była świetna. Książkę połknęłam w trzy dni - zrobiłabym to w jeden, ale tak dobrze mi się ją czytało, że postanowiłam dawkować sobie przyjemność.
Maaarz Linia koment
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
kiki94kms Linia koment
Przeczytane:2013-12-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
kornel Linia koment
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
al-ks Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Candy Poczet twórców motoryzacji
Rostocki Aleksander Marian
Okładka - Candy Trzy oblicza przywództwa. Menedżer, artysta, kapłan
Mary Jo Hatch, Monika Kostera, Andrzej K. Koźmiński
Okładka - Candy Jednominutowy przedsiębiorca
Ken Blanchard i Don Hutson oraz Ethan Willis
Okładka - Candy Gucio uczy się sprzedawać
Frädrich Stefan
Okładka - Candy Legendy Pomorza i Kaszub
Abramowicz Dorota
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów