Opis ksiązki

Kup Teraz

Cena honoru

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Red Horse
Data wydania: 2009-06-26
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7573-002-9
Liczba stron: 620
Dodał/a książkę:danonk
Dodał/a opinię:danonk
Recenzja - Cena honoru
Adam Gawlik jest człowiekiem zabijającym "złych" ludzi. Jest zabójcą, ale tłumaczyć go może, że pozbawia życia tych, którzy krzywdzą innych, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Czyta się dobrze i szybko, ale za dużo jak dla mnie łopatologii.
Recenzja
speedi Linia koment
Na półkach:

Mocna bajka dla mięsożernych twardzieliTo kolejny po Męskiej sprawie tom przygód naszego polskiego Rambo, Adama Gawlika. Zachowujący formę i klimat wcześniejszej powieści. Rzecz zdecydowanie dla amatorów mocnych wrażeń i bardzo dynamicznej akcji.Czy brutalna przemoc może być prowadzić do większej radości, miłości i wewnętrznego pokoju? Czy czynienie zła może być prostą drogą do pomnażania dobra? Czy droga przez piekło może prowadzić wprost do nieba? Na te pytania były komandos, bohater tej powieści nie zna odpowiedzi, bo takich pytań w zasadzie sobie nie stawia, choć w wolnych chwilach lubi ponoć przegl

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
danonk plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,polskie czytanie,
Adam Gawlik jest człowiekiem zabijającym "złych" ludzi. Jest zabójcą, ale tłumaczyć go może, że pozbawia życia tych, którzy krzywdzą innych, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Czyta się dobrze i szybko, ale za dużo jak dla mnie łopatologii.
martucha180 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 r.,
620 stron pasjonującego thrillera politycznego! Na szczęście polityka nie zdominowała akcji, tak samo jak opisy. A akcji jest sporo i wszystko kręci się wokół Polaka, Adama Gawlika, pseudonim Mnich, człowieka o nietuzinkowych umiejętnościach znanych w całym świecie tajnych służb, niekonwencjonalnym podejściu do wszystkiego i specyficznym poczuciu humoru. Ale najważniejszą jego cechą jest honor - pod tym względem bohater może przypominać rycerza średniowiecznego. Amerykanie nie mogą zrozumieć tej cechy, a chcąc zmusić Mnicha do pracy dla nich, więc uderzają nie w niego, a w jego rodzinę. Akcja toczy się szybko, czytelnik jest rzucany po całym świecie. Poszczególne rozdziały mogą się wydawać początkowo niespójne, ale potem wszystko wskakuje na właściwe miejsce. Czasami żałowałam tylko, że poszczególne wyczyny bohatera nie zostały opisane bardziej szczegółowo, że nie wiedziałam, co dalej się stało z bohaterami epizodycznymi. Na szczególną uwagę zasługuje tu postać księdza Stasia, baaardzo nietypowego księdza. W powieści nie brak brutalnych scen, wulgaryzmów, ale wszystko to jest we właściwym miejscu i wyważone, napisane ze smakiem. W końcu to świat twardych facetów. Otwarte zakończenie daje czytelnikowi nadzieję, że pozna dalsze losy Adama Gawlika. Ja z chęcią bym je poznała.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Cena honoru Odwet Orków
Michael Peinkofer
Okładka - Cena honoru Błędy
Jakub Małecki
Okładka - Cena honoru Ritus
Markus Heitz
Okładka - Cena honoru Powrót Orków
Michael Peinkofer
Okładka - Cena honoru Rzeczpospolita III i pół
Sylwia Milan
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów