Okładka - Ciekawe dlaczego zbudowano piramidy

ISBN: 83-7423-302-9
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dodał/a opinię:martucha180
Recenzja - Ciekawe dlaczego zbudowano piramidy
W serii ,,Ciekawe dlaczego" ukazała się pozycja Philipa Steele'a ,,Ciekawe dlaczego zbudowano piramidy i inne pytania na temat starożytnego Egiptu".
Książka przenosi dziecko w odległe czasy i do egzotycznego kraju - do starożytnego Egiptu. Mały czytelnik odnajdzie w niej odpowiedzi na większość pytań dotyczących tego tematu oraz na kilka nietypowych. Treść jest bowiem zbudowana na zasadzie konkretnych pytań i krótkich, rzetelnych odpowiedzi, które są zapisane dużymi, a nawet wielkimi literami. Mniejszym drukiem po kropkach napisane są ciekawostki i prawdziwe 'smaczki'.
Dziecko nie tylko dowie się, kto rządził Egiptem, jak się nazywał władca tego kraju, jak powstawał egipski 'papier', jak wyglądało pismo Egipcjan. Dziecko nawet może spróbować napisać hieroglifami takie wyrazy, jak: KOT, PTAK, POLE, PATROL, KRATA, PALETA. Z kolei informacje na temat mumifikowania zwłok to same fakty podane w konkretny sposób, bez straszenia. Na pewno mali czytelnicy będą ciekawi, jak wtedy ludzie się ubierali, co jedli, na czym spali, do czego wykorzystywali stopy, jednak najbardziej zafascynuje je świat egipskich dzieci sprzed tysięcy lat. Współczesny młody czytelnik pozna zabawki małych Egipcjan, gry planszowe, zwierzątka domowe, a nawet zechce robić babki z błota! Książeczka odkrywa tajemnice życia w Egipcie sprzed tysięcy lat oraz jak dziś naukowcy badają tamten świat.
A te wszystkie informacje opatrzone są fantastycznymi, kolorowymi ilustracjami, ukazującymi codzienne życie, tradycję, kulturę, religię starożytnego państwa nad Nilem. Książka zafascynuje dzieci oraz dorosłych. Ja mimo że byłam na wycieczce w Egipcie, to o wielu rzeczach dowiedziałam się z tej niepozornej książeczki.
To ekscytująca lektura połączona z zabawą. Polecam i dzieciom, i dorosłym.

martucha180 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki dla dzieci 2016",52 książki w 2016 r.,
To ekscytująca lektura połączona z zabawą. Polecam i dzieciom, i dorosłym.

andr Linia koment