Coś mojego

Bohaterką powieści jest Maggie, siedemnastolatka, która na skutek zapalenia opon mózgowych straciła wzrok. W jednej chwili, bez ostrzeżenia, po prostu ,,pyk" i jej świat zniknął. W momencie, zwłaszcza dla tak młodej osoby, cały poukładany świat wali się w gruzy. Przyjaciele przestają być przyjaciółmi, a o planach na przyszłość można tylko pomarzyć, przede wszystkim te dotyczące sportu. "Większość widzących zakłada, że niewidomi widzą tylko czerń. Mylą się. Ci całkiem niewidomi nie widzą kompletnie nic. Ani czerni, ani szarości (...) Jak ktoś jest niewidomy, widzi ludzi takimi, jakimi są naprawdę." Pewnego dnia w nicość Maggie wkrada się dziesięcioletni Ben i tak się składa, że przy tym chłopcu, z niewiadomego powodu dziewczyna odzyskuje szczątkowo wzrok, tzn. widzi Bena i nic poza nim. Maggie traktuje Bena jak młodszego braciszka, a jego brata Masona darzy atencją. Wszyscy mają na siebie tak ogromny wpływ, że uczą się odczuwać na nowo, żyć na nowo i na nowo ,,oglądać" świat. Coś mojego dzięki dawce humoru czyta się wyśmienicie. Nawet, gdy później robi się bardziej poważnie, książka nie traci na realizmie, a autorka wydziela po trochu naprawdę poważne tematy. Powieść Curtis się smakuje, przeżywa, doświadcza. Nie jest błahą pisaniną o niczym. Wydaje mi się ważna. A ponieważ jest to debiut, zasługuje na wiele ciepłych słów i ocen. Zresztą ostatnio mam wyjątkowe szczęście do debiutantów... Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/12/26/cos-mojego-marci-lyn-curtis/

Informacje dodatkowe o Coś mojego:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2015-10-27
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-241-5586-6
Dodał/a opinię: Monika Piotrowska-Wegner

Zobacz opinie o książce Coś mojego

Kup książkę Coś mojego