Dama z fontanny

ISBN: 978-83-65351-09-8
Dodał/a książkę:czytam
Danuta Korolewicz
Recenzja - Dama z fontanny

Danuta Korolewicz w kolejnej wciągającej powieści…

Jest deszczowe lato. Dziewiętnastoletnia, odważna i rezolutna Edyta zaczyna wakacyjną pracę jako pokojówka w starym zamku. Już pierwszego dnia trafia na… pogrzeb! ... a to dopiero początek!

Co tak naprawdę dzieje się w posiadłości? Czy każdy jest tam tym, za kogo się podaje? Jakie tajemnice kryją stare mury?

W wirze intryg i tajemnic dziewczyna niespodziewanie spotyka miłość.

Czy przyniesie jej ona szczęście?

„Dama z fontanny” to powieść, która zabierze Was w niezwykłą podróż!

Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2016-08-05, Na półkach: Przeczytałem,

Dziewiętnastoletnia Edyta z Grudziądza rozpoczyna swoją pierwszą wakacyjną pracę jako pokojówka i sprzątaczka w zamku państwa Bohdanowiczów w Bohdanowicach. Na miejscu nie ma zasięgu, w zamku mają miejsce dziwne wydarzenia, a jej poprzedniczka zginęła, spadając z wieży. Już pierwszego dnia pobytu w zamku dziewczyna uczestniczy w nocnym pogrzebie. Jej przełożona jest bardzo wymagająca, nie pozwala opuszczać posiadłości także w czasie wolnym od pracy. Edyta nie może nawet zadzwonić do rodziny. Co więcej: nie ma umowy o pracę. Rzekomo po to, by mogła zarobić więcej, bez odprowadzania składek i podatków

CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Po powieściach Zafona zasmakowałam w lekkiej grozie z moralnym pozytywizmem. Spotkałam się z tą autorką po raz pierwszy i miło mnie zaskoczyła. Od początku stara się przekonać czytelnika o autentyczności opowieści i czyni to godnie w lekkim, prawie żartobliwym stylu, przejrzystym stylu.

Absolwentka LO- Edyta Mroczkowska, ze względów ekonomicznych, podejmuje na czas wakacji pracę w zamku Bohdanach. Praca pokojówki nie sprawia jej kłopotu. Jest prosta, ale przestrzeganie zasad panujących w posiadłości, ścierpienie napiętej atmosfery to już wyzwanie. W weekendy nie może opuszczać terenu Bohdanach, częste są tam braki w dopływie elektryczności i zmuszona jest poruszać się w ciemnościach oświetlając sobie drogę latarką... Na dodatek dowiaduje się, że właśnie objęła posadę po zmarłej w tragicznych okolicznościach dziewczynie o imieniu Janka...

Szalenie odpowiada mi atmosfera jaką stworzyła autorka w tej ksiażce. Lekka groza i powłoczka tajemniczości, która nie zionie trupami i nie grozi brutalnym rozlewem krwi. Książka jest świetną odskocznią od codzienności i miłą WCIĄGAJĄCĄ rozrywką. Popłynęłam po prostu, niesiona nienagannym stylem w świat Edyty, zatrudnionej w posiadłości w czasie długiego, deszczowego lata... Lubię te klimaty- delikatną grozę i opisy losów młodych osób, wkraczających w życie, które mają prawo popełniać pomyłki i uczą się życia.
Książka to literatura kobieca, świetna na wakacje. Polecam nie tylko młodym osobom, ale też tym starszym ( jak ja ), które mogą przenieść sie do subtelnie wyimaginowanego świata tajemnic.
Zuzaa16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki na lato 2016,
Ciekawa książka. Czasami zbyt przewidywalna, ale mimo tego, czyta się ją bardzo dobrze. Uwielbiam czytać utwory, które zawierają jakąkolwiek mroczną tajemnicę, które wywołują dreszczyk emocji, i w tej książce mi tego nie zabrakło. Warto przeczytać. =)
Jedrulek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,

Skuszona intrygującą okładką i tytułem zapowiadającym ciekawą, pełną tajemniczości historię z duchem w tle, sięgnęłam po raz pierwszy po powieść autorstwa Danuty Korolewicz.

I rzeczywiście pomysł na powieść jest całkiem dobry. Młoda dziewczyna rozpoczyna pracę jako pokojówka w starym zamku, w którym ma do czynienia z obyczajami niczym z minionych epok.... Jej zagubienie potęguje samotność, wszechobecna intryga i oszustwo, które 19-letnia Edyta bardzo szybko odkrywa. I to tempo właśnie, w którym zostaje zdemaskowane po kolei każde kłamstwo powoduje, iż czytelnik przestaje oczekiwać nagłych zwrotów akcji. Aura tajemniczości zostaje przez autorkę po drodze zagubiona... Jedyną niewiadomą staje się tutaj Janka, jej tajemnicza śmierć i ewentualne powiązanie z seniorką rodu Bohdanowiczów.

W pierwszych rozdziałach autorka z detalami przedstawia nam opisy zamku, jego otoczenia, przytacza przepisy prawa regulujące nabywania utraconych w czasie wojny własności. I tutaj czytelnik już może domyślać się jaki będzie główny motyw historii, jak i jej dalszy ciąg...

Wspomniane już mankamenty i czasami zbyt banalne dialogi mogą niecierpliwić czytelnika. Historia jednak szybko nabiera tempa i mimo przewidywalności czyta się ją bardzo dobrze.

Intrygi Bohdanowiczów, przyjaźń z seniorką rodu i wreszcie odnalezienie przez Edytę w tym mrocznym miejscu miłości, sprawiają, iż trudno oderwać się od kart książki. Początkowe zniecierpliwienie zostaje czytelnikowi wynagrodzone wielokrotnie przez akcent zjawisk paranormalnych, wyrazistych bohaterów, wartką akcję i przemyślane wątki, które na finiszu scalają się w jedną spójną całość.

,,Dama z fontanny" z pewnością spodoba się młodszym czytelnikom. Mamy tu młodą dziewczynę, która w zamku otrzymuje swoistą szkołę życia. Chęć szybkiego zarobku na wymarzone wakacje zostaje przyćmiona lojalnością wobec pracodawcy. Edyta mimo swego wieku okazuje się dojrzałą, odpowiedzialną osobą, gotową pomóc w odkryciu prawdy nawet kosztem swoich wakacyjnych planów. Dzięki zamkowym przeżyciom oraz poznanym podczas pracy osobom zaczyna doceniać to, co zesłał jej los.

"Pomyślała, że trzeba doceniać to, co się ma, i nie wyciągać ręki po więcej, bo to los ułoży karty z wygraną, albo przegraną, życiową szansą."

Eli1605 Linia koment
gosia45 Linia koment