Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt

5.7
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-05-07
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:Kasiaaa
Recenzja - Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt
Świetna pozycja dla małych ciekawskich a przy okazji i rodzic dowie się paru ciekawostek :)
Kasiaaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
apiossa plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Spodobała mi się ta książka, choć skierowana jest ona do dzieci i ważniejsze jest to, że spodobała się ona mojemu synkowi :) Z ogromną ciekawością słuchał każdego pytania i każdej odpowiedzi. Zagadywał, dyskutował i zadawał nowe pytania, na które czasem sama nie potrafiłam odpowiedzieć ;) Widać było, że bardzo zainteresowała go ta nieznana dotychczas zwierzęca strona :)

W książce tej oprócz pomysłowych i intrygujących pytań oraz świetnych, prostych i zabawnych odpowiedzi znajdziemy także mnóstwo fajnych, bardzo kolorowych ilustracji przedstawiających zwierzaki czasami nawet w różnych śmiesznych scenkach. Całość prezentuje się naprawdę ładnie. Sztywna okładka, poręczny format, duża czytelna czcionka, przejrzyste pytania i odpowiedzi. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam, abyście sami po tę pozycję. Myślę, że zarówno wasze dzieciaki jak i wy będziecie zadowoleni :)
SophieSalvatore plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Dlaczego jamnik jest taki długi? Które ze zwierząt jest największym śpiochem? Dlaczego zebry mają futro w paski? Czy drzewo czuje ból?

Te pytania i kilkadziesiąt innych, często niespodziewanych i podchwytliwych, zadają dzieci, które lubią wiedzieć wszystko. Odpowiada na nie wielka miłośniczka zwierząt, ceniona lekarz weterynarii i pisarka Dorota Sumińska. Licznie zgromadzone zwierzęta, które asystują autorce, namalowała z wielką wyobraźnią Joanna Żero.(...)
Autorka w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiada zwierzakach i ich przystosowaniu do życia na lądzie bądź w wodzie. Dzięki książce "Dlaczego Oczy Kota Świecą W Nocy?" dzieci mają okazję dowiedzieć się na przykład dlaczego chomik wypycha jedzeniem policzki lub dlaczego kogut ma grzebień? To takie zwyczajne pytania, które niby są proste i każdy zna odpowiedź, ale gdy przyjdzie nam wytłumaczyć to małemu dziecku zaczynają się schody. Dzięki pani Dorocie Sumińskiej dzieci mają sposobność dowiedzieć się nieco o swoich lubionych pupilach, poszerzyć swoje horyzonty a rodzice wyjść z twarzą w obliczu podchwytliwych pytań. (...)
Myślę, że książka pani Doroty Sumińskiej to świetny prezent dla dziecka, który być może zaowocuje w przyszłości miłością do książek. Wspólne czytanie rodziców z dziećmi to świetny pomysł na spędzenie popołudnia czy weekendu.

Zapraszam na mojego bloga : http://recenzje-sophie.blogspot.com
Dizzy Linia koment
Sadu Linia koment