Okładka książki - Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-05-07
Dodał/a opinię: Kasiaaa

Świetna pozycja dla małych ciekawskich a przy okazji i rodzic dowie się paru ciekawostek :)

Kup książkę

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 6, Przeczytałem,
Spodobała mi się ta książka, choć skierowana jest ona do dzieci i ważniejsze jest to, że spodobała się ona mojemu synkowi :) Z ogromną ciekawością słuchał każdego pytania i każdej odpowiedzi. Zagadywał, dyskutował i zadawał nowe pytania, na które czasem sama nie potrafiłam odpowiedzieć ;) Widać było, że bardzo zainteresowała go ta nieznana dotychczas zwierzęca strona :) W książce tej oprócz pomysłowych i intrygujących pytań oraz świetnych, prostych i zabawnych odpowiedzi znajdziemy także mnóstwo fajnych, bardzo kolorowych ilustracji przedstawiających zwierzaki czasami nawet w różnych śmiesznych scenkach. Całość prezentuje się naprawdę ładnie. Sztywna okładka, poręczny format, duża czytelna czcionka, przejrzyste pytania i odpowiedzi. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam, abyście sami po tę pozycję. Myślę, że zarówno wasze dzieciaki jak i wy będziecie zadowoleni :)
Avatar użytkownika - SophieSalvatore
SophieSalvatore
Przeczytane:2015-05-06, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Dlaczego jamnik jest taki długi? Które ze zwierząt jest największym śpiochem? Dlaczego zebry mają futro w paski? Czy drzewo czuje ból? Te pytania i kilkadziesiąt innych, często niespodziewanych i podchwytliwych, zadają dzieci, które lubią wiedzieć wszystko. Odpowiada na nie wielka miłośniczka zwierząt, ceniona lekarz weterynarii i pisarka Dorota Sumińska. Licznie zgromadzone zwierzęta, które asystują autorce, namalowała z wielką wyobraźnią Joanna Żero.(...) Autorka w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiada zwierzakach i ich przystosowaniu do życia na lądzie bądź w wodzie. Dzięki książce "Dlaczego Oczy Kota Świecą W Nocy?" dzieci mają okazję dowiedzieć się na przykład dlaczego chomik wypycha jedzeniem policzki lub dlaczego kogut ma grzebień? To takie zwyczajne pytania, które niby są proste i każdy zna odpowiedź, ale gdy przyjdzie nam wytłumaczyć to małemu dziecku zaczynają się schody. Dzięki pani Dorocie Sumińskiej dzieci mają sposobność dowiedzieć się nieco o swoich lubionych pupilach, poszerzyć swoje horyzonty a rodzice wyjść z twarzą w obliczu podchwytliwych pytań. (...) Myślę, że książka pani Doroty Sumińskiej to świetny prezent dla dziecka, który być może zaowocuje w przyszłości miłością do książek. Wspólne czytanie rodziców z dziećmi to świetny pomysł na spędzenie popołudnia czy weekendu. Zapraszam na mojego bloga : http://recenzje-sophie.blogspot.com
Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka

Bardzo ciepła i mądra opowieśc dla miłośników czworonogów. Główny bohater - jamnik Bolek dzieli się z czytelnikiem spojrzeniem na człowieka, na jego życie...

Autobiografia na czterech łapach czyli historia jednej rodziny
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Autobiografia na czterech łapach czyli historia jednej rodziny

Barwne anegdoty, dramatyczne zwroty akcji i zabawne zdarzenia rodzinne tworzą malowniczą sagę, w której zwierzęta i ludzie grają pierwszoplanowe role....