Dobre i piękne życie. O naśladowaniu sposobu życia Jezusa

James Bryan Smith jest chrześcijańskim teologiem i profesorem Friends University w Wichita. Należy do Kościoła Metodystycznego. Książka ,,Dobre i piękne życie", to kontynuacja światowego bestsellera ,,Dobry i piękny Bóg. Pokochać Boga, jakiego znał Jezus". Jej celem jest pomóc nam odkryć, jak pięknie i sensownie przeżyć swoje życie. Na początku książki autor prezentuje ,,Sześć kroków do upadku, czyli proces obracania się w nicość", które zostały opracowane na podstawie Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Według pastora nasze życie traci poczucie sensu wtedy, gdy odrzucamy Boga, odmawiamy Mu należytego szacunku i wdzięczności, a pokładamy nadzieję w bożkach tego świata, które są tylko substytutem prawdziwego szczęścia. Wystarczy włączyć radio lub telewizję, by przekonać się, że współczesny świat coraz częściej promuje celebrytów, natomiast gorzej już z autorytetami. My sami żyjemy coraz szybciej. Dużo i ciężko pracujemy. Wiecznie zagonieni, "śmiertelnie zapracowani", często nie mamy czasu, by choć na chwile się zatrzymać i zastanowić się, po co robimy, to co robimy. Natomiast autora z całą stanowczością stwierdza, iż nasze życie dopiero wtedy nabierze wartości, gdy w całości będzie się opierało na nauczaniu Jezusa Chrystusa. Kolejne rozdziały poświęcone są omówieniu i interpretacji Kazania na Górze. Autor poświęca też dużo miejsca Królestwu Bożemu i jego znaczeniu dla naszego życia, a także daje wskazówki, jak żyć nim na co dzień. Szczegółowo zostały opracowane takie zagadnienia, jak gniew, pożądliwość, kłamstwo, błogosławienie tym, którzy nas przeklinają, próżność, chciwość, zamartwianie się i osądzanie innych. Dużym atutem książki są umieszczone na końcu każdego z rozdziałów tzw. ,,treningi duszy" - rozmaite ćwiczenia, których zadaniem jest pomóc nam wcielić w życie zasady dobrego i pięknego życia, zgodnie z nauczaniem Jezusa Chrystusa. Zadania zostały tak opracowane, by można je było wykonywać indywidualnie lub grupowo. Chociaż książka napisana jest przez protestanta, to z powodzeniem mogą z niej korzystać również katolicy. Serdecznie polecam ją tym, którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

Informacje dodatkowe o Dobre i piękne życie. O naśladowaniu sposobu życia Jezusa :

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2014-06-02
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-63621-78-0
Dodał/a opinię: ursa

Zobacz opinie o książce Dobre i piękne życie. O naśladowaniu sposobu życia Jezusa

Kup książkę Dobre i piękne życie. O naśladowaniu sposobu życia Jezusa