Dwa szczęścia do wyboru

Ileż to razy w życiu zastanawiamy się – „co by było gdyby”. Natura ludzka lubi takie gdybanie i rozpatrywanie wielu możliwości. Pytanie tylko jak wielki ma to sens i czy warto wracać do sytuacji, w których już podjęliśmy konkretną decyzję? Rozważanie za i przeciw często nam nie wystarcza, próbujemy zatem półśrodków – trochę w tą, trochę w tamtą. Z reguły nie wychodzimy na tym najlepiej, bo zostajemy z poczuciem niedosytu, który zapełnić mogłaby tylko jedna stanowcza decyzja – TAK lub NIE.

Życie Hannah znajduje się na rozdrożu, na którym musi podjąć kilka ważnych życiowo decyzji. Po burzliwym związku z żonatym mężczyzną nic nie trzyma jej już w Nowym Jorku, zatem wraca do swojego rodzinnego Los Angeles, w którym mieszka jej przeszłość. To tutaj znowu może cieszyć się pełnią przyjaźni z Gabby, to tutaj znów doświadcza cudownego smaku bułeczek cynamonowych pokrytych ogromną masą lukru. To także w Los Angeles mieszka jej młodzieńcza miłość, która wydawała się być jej bratnią duszą. Czy związek z Ethanem miałby szansę przetrwać? A może zmienili się tak bardzo, że wracanie do dawnych uczuć nie ma przyszłości? Jaką decyzję należy podjąć?

Lektura „Dwóch szczęść do wyboru” uświadamia nam jak wiele zależy od jednej decyzji. Pokazuje, że czasem to co ma być i tak będzie, ale jesteśmy kowalami własnego losu do pewnego stopnia. Dzięki naszym bohaterom widzimy, że nie wszystkie decyzje są od nas zależne, ale ogromna ich ilość to wyłącznie nasz świadomy wybór. Dwutorowość fabuły jest bardzo oryginalna, a Czytelnik dzięki niej widzi, gdzie zaczyna się samoistność pewnych zdarzeń, a gdzie kończy ślepy los. Czy warto zdać się na przeznaczenie i stwierdzenie, że tak musi być, a może lepiej wziąć życie w swoje ręce i pokierować je tam, gdzie chcemy dążyć?

Taylor Jenkins Reid to amerykańska pisarka i dziennikarka. Poprzednia jej książka wydana w Polsce („Rozstańmy się na rok”) została bardzo dobrze przyjęta nie tylko przez Czytelników, ale także krytyków literackich. Książka „Dwa szczęścia do wyboru” jest umiejscowiona w Los Angeles, miasta w którym mieszka autorka, zatem jest jej ono na pewno bliskie sercu (tak jak sercu głównej bohaterki). Cieszy mnie to, że jej książki znalazły uznanie w naszym kraju – są jednocześnie lekkie do przeczytania i wartościowe pod względem treści – co nie zawsze jest proste do osiągnięcia, a Taylor Reid się to udało w stu procentach.

Informacje dodatkowe o Dwa szczęścia do wyboru:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2015-08-11
ISBN: 978-83-241-5488-3
Dodał/a opinię: Marta Zagrajek

Zobacz opinie o książce Dwa szczęścia do wyboru

Kup książkę Dwa szczęścia do wyboru

Rozstańmy się na rok
Jenkins Reid Taylor0
Okładka ksiązki - Rozstańmy się na rok

Zakochać się to najłatwiejsza część związku… Przedtem: 11,5 roku temu Lauren i Ryan zakochali się bez pamięci. 9,5 roku temu pierwszy raz się pokłócili…...