Okładka - Dzieje Tewji Mleczarza

ISBN: 83-7384-316-7
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dodał/a opinię:Ewa Podbielska
Recenzja - Dzieje Tewji Mleczarza
Ciężko się tę książkę czyta, głównie za sprawą ciągłego odchodzenia od tematu przez głównego bohatera. Sięgnęłam po nią, bo uwielbiam musical "Skrzypek na dachu" i chciałam stwierdzić, jak wygląda literacki pierwowzór. Stwierdzam, że musical jest o wiele lepszy od książki.
zaczytana_owca plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-09, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,domowe zapasy,
pokooj36 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Powieść, która stała się podstawą do stworzenia bardzo popularnego musicalu. Książka, którą odkładałam, a potem dałam się wciągnąć w ten nieco zapomniany świat małej żydowskiej miejscowości, w której ludzie miewają problemy jak wszędzie. Ot, były pieniądze - i nie ma, siedem córek do utrzymania i wydania za mąż, biegła znajomość Midraszu i innych ksiąg - tak żyje Tewji w Kasrylewce.
Mariita Linia koment
iwona-w Linia koment