Dzień tysiąca godzin

Dzieło Kuniczaka od Portalu Historyczno-Wojskowego musiało swoje odstać na półce, aż nadszedł czas "odzyskiwania przestrzeni półkowej". Lektura wciągnęła od razu. Kolejne podrozdziały - tytułowane zgodnie z ich głównym bohaterami - przedstawiają nam historie, które są kolejnymi nićmi w wątku Historii. Wydarzenia jesieni 1939 roku widzimy oczami Generała, który sprzeciwił się Piłsudskiemu, Żyda Berga, wiejskiego chłopaka wcielonego do wojska - Antosia, syna Generała - Adama, syna jego brata Michała - Pawła, obrońców Westerplatte, amerykańskiego korespondenta, zagubionych rezerwistów, esesmana Ericha, tragiczny wątek niedowidzącego obrońcy zwierząt. Różne punkty widzenia dają nam wgląd w różne płaszczyzny społeczne i obyczajowe; Kuniczak, podobnie do Sławomira Kopra, pokazuje nam, że ówczesna Polska nie była czarno-biała, jednolita i zgodna. Wszystkie blaski i cienie przedstawione są tak, że niemal czujemy, dlaczego bohaterowie postępują tak, a nie inaczej, rozumiemy ich racje i motywacje. całość: http://slpablos.blogspot.com/2014/07/dzien-tysiaca-godzin-wiesaw-s-kuniczak.html

Informacje dodatkowe o Dzień tysiąca godzin :

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-09-09
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: slpablos

Zobacz opinie o książce Dzień tysiąca godzin

Kup książkę Dzień tysiąca godzin