Dziennik Helgi

Jest to pozycja niezwykle szczera i bezpośrednia. Napisana przez dziewczynkę, tak jak ona to widziała, nie zatajając niczego i nie pomijając. To jedna z najlepszych powieści o holokauście, jaką czytałam. Czyta się niezwykle szybko, ze względu na "dziecinny" styl autorki. Świadectwo przekazane z taką bezpośrednością jest po prostu wspaniałe. Lektura sprawiła, że uświadomiłam sobie, że okrucieństwo ludzkie jednak nie zna granic. Plus dla książki za wywiad z autorką, który wyjaśniał wiele kwestii, stanowiąc piękne zakończenie.

Informacje dodatkowe o Dziennik Helgi:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2013-03-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-63944-04-9
Dodał/a opinię: Julia Lipiec

Zobacz opinie o książce Dziennik Helgi

Kup książkę Dziennik Helgi

Najgorzej jest nam, Żydom. Na nas wszystko można zwalić. To wszystko przez nas, wszystkiemu jesteśmy winni, chociaż nic złego nie zrobiliśmy. Nic nie możemy poradzić na to, że jesteśmy Żydami, ani na nic innego. Nikt o nic nie pyta, trzeba tylko wyładować na kimś swoją złość, a któż inny nadaje się do tego lepiej, niż... no tak, Żydzi. Antysemityzm przybiera na sile, gazety są pełne ataków na Żydów.

Coraz więcej rozporządzeń przeciwko Żydom. Wielki niepokój wśród rodzin żydowskich wywołała wiadomość, że Żydzi nie będą mogli dłużej pracować na państwowych posadach. Poza tym żaden Aryjczyk nie może zatrudniać Żyda- nie- Aryjczyka.... Zakazano wstępu do kawiarni, kina, teatru, na bosko, do parku... jest tego tyle, że nawet wszystkiego nie pamiętam.

Forget Me Not
Julie Soto