Okładka książki - Dziewczyna z Summit Lake

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-09-14
ISBN: 978-83-8075-148-4
Dodał/a opinię: Amarisa

Recenzję, jak zawsze, znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam ^_^ http://magicznyswiatksiazki.pl/dziewczyna-z-summit-lake-charlie-donlea/

Kup książkę

Avatar użytkownika - jente
jente
Przeczytane:2017-07-04, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Jeden z najlepszych kryminałów, jakie czytałam. Trzymający w napięciu. Polecam!
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2016-12-18, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Podobno słowo ,,dziewczyna" w tytule książki podnosi jej sprzedaż. Czy jest tak faktycznie? Tego nie wiem, ale faktycznie sporo się tych dziewczyn ostatnio namnożyło... Do ich grona dołączyła Dziewczyna z Summit Lake autorstwa Charliego Donlei. Jest to książka wpasowująca się w klimat kryminałów i thrillerów, polecana fanom seriali takich jak True Detective czy Fargo. Nie znam żadnego z nich, jednak przyznaję, że powieść ta przypadła mi do gustu. Może nie jest wybitna, ale z pewnością zasługuje na miano dobrej lektury. Wiem, że nie powinno się oceniać książki po okładce, ale to właśnie ona przyciągnęła mnie do tej książki. Jest niesamowicie klimatyczna i zachęcająca, a co najważniejsze, treść jest równie dobra i ciekawa. Akcja toczy się z dwóch punktów widzenia. Jeden z nich to narracja Kelsey Castle, doskonałej w swoim fachu dziennikarki, która próbuje odkryć prawdę kryjącą się za śmiercią młodej studentki, Becci Eckersley. Początkowo bagatelizuje powagę sytuacji, ale już w przeciągu kilku dni pobytu w Summit Lake zdaje sobie sprawę, że to naprawdę intrygująca historia. Druga narracja należy do Becci, są to retrospekcje przybliżające nam jej życie i częściowo umożliwiające wytypowanie zabójcy. Obydwie perspektywy są równie ciekawe, prowadzone w bardzo przyjemny i przystępny sposób. Kelsey Castle jest osobą, która nie boi się ryzykować, co w jej zawodzie nie raz bywa przyczyną poważnych kłopotów. Śmierć Becci została sprytnie zatuszowana, w okolicy pojawiają się różne plotki ...
Avatar użytkownika - staszekr
staszekr
Przeczytane:2016-10-13, Ocena: 4, Przeczytałem,
Dobrze napisana powieść kryminalna, którą czyta się w tempie naprawdę ekspresowym. Mam jednak zastrzeżenia do wielkiego finału. Jakby autorce zabrakło pomysłu, jak całą historię zgrabnie zakończyć i do tego zaskoczyć czytelnika.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa