Emocje ujawnione

Na rynku pozycji pod hasłem "mowa ciała" jest naprawdę sporo. Co więc sprawiło, że sięgnęłam akurat po tę malutką i cieniutką książeczkę? Wbrew pozorom właśnie ta książka jest wyjątkowa i znacznie bardziej użyteczna niż większość nawet grubszych pozycji. Zacznijmy może jednak od początku... Któregoś wieczoru na TVP 2 znalazłam serial "Magia kłamstwa", był to całkiem niezły kryminał. Jak to bywa w moim przypadku w mig zainteresowałam się całą resztą, która otaczała ten serial. W poszukiwaniu informacji natrafiłam na nazwisko Ekman. Dr Paul Ekman jest światowej sławy psychologiem i jednym z najwybitniejszych ekspertów specjalizujących się w dziedzinie emocji oraz motywacji. Jest pionierem badań nad ekspresją mimiczną uczuć, a także twórcą narzędzi do ćwiczeń umiejętności emocjonalnych i wykrywania kłamstwa. Pracował jako doradca dla policji, oddziałów antyterrorystycznych, a także wytwórni filmowych (tekst z okładki). Taka informacja podziałała na mnie całkiem zachęcająco, więc czym prędzej pobiegłam do empiku i zaopatrzyłam się w nią. Na zaledwie 288 stronach tej cieniutkiej książeczki dr Ekman w bardzo przystępny i interesujący sposób przedstawia wyniki swoich badań. W przeciwieństwie do wielu książek tego typu nie przedstawia on gotowych rozwiązań i nie tłumaczy konkretnych gestów np. założenie włosów za ucho = podobasz mi się. Dr Ekman wyjaśnia nam naturę emocji, tłumaczy jak tworzy się "gniew", jak wygląda, a także jak go rozpoznać. Nie dostajemy gotowej recepty, a szansę na samodzielną naukę "czytania twarzy". Na końcu książki znajduje się dodatek "Czytanie z twarzy - test", w którym znajdują się zdjęcia, które wcześniej już poznaliśmy. Otrzymujemy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, aby mieć porównanie warto rozwiązać go jeszcze przed przeczytaniem książki. Pozycja, jak już wspomniałam wyjątkowa i warta polecenia wszystkim pasjonatom "mowy ciała".

Informacje dodatkowe o Emocje ujawnione:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2011-12-09
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-246-3414-9
Dodał/a opinię: artemis

Zobacz opinie o książce Emocje ujawnione

Kup książkę Emocje ujawnione