Fałszywy książę

Tom 1 cyklu Trylogia władzy
Nie wierzę, że już skończyłam czytać tą książkę! Historia przedstawiona w "Fałszywym księciu" dosłownie wciągnęła mnie do środka, tak, że nie mogłam się od niej oderwać (albo raczej nie chciałam). Na początku akcja wydawała się być całkiem ciekawa, ale miałam nadzieję, że z kolejnymi stronami nabierze większego tempa. Na szczęście tak się stało. Jedynym minusem książki jest to, że jest nieco przewidywalna. Ale jest napisana ciekawym językiem tak, że później nawet cieszymy się z tego, że nasze przypuszczenia okazały się prawdą. Dość ciekawa jest okładka powieści. Chłopiec, który widnieje na niej to z pewnością główny bohater Sage, ale bardziej interesująca wydaje mi się korona, którą ma włożoną na głowę. Jest ona dość niezwykła, ponieważ korony władców z reguły są złote inkrustowane diamentami bądź innymi kamieniami szlachetnymi. Natomiast ta jest bardzo ciemna i nie wydaje się być zrobiona z żadnego cennego kruszcu. Moim zdaniem ma ona symbolizować przeszłość głównego bohatera oraz to, że pozory często mylą.

Informacje dodatkowe o Fałszywy książę:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013-01-23
Tytuł oryginału: The False Prince
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Dodał/a opinię: agusia97

Zobacz opinie o książce Fałszywy książę

Kup książkę Fałszywy książę