Opis ksiązki

Kup Teraz

Gdybyś mnie kochała

Ocena ( 10 osób )
4.7
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-11-05
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788378396482
Liczba stron: 344
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:Barbara Fijołek
Recenzja - Gdybyś mnie kochała
Książka a raczej styl jej pisanie nie jest w moim typie.Ogólnie wątek nie jest zły.Może to mnie nie zachwyciło że przeplata się wątek z czasów obecnych z wątkiem z przed kilkunastu lat.Nie wiem ale przeczytałam,bo mam taką zasadę ze każdą zaczętą książkę kończę;)Co wcale nie oznacza że nie spróbuje przeczytać kolejnej książki tej autorki:)
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Niebywale interesująca powieść, już druga tej autorki która bardzo mi się spodobała. Opisuje realia życia na współczesnej wsi oraz pozwala dokładnie poznać każdego z bohaterów. A każdy z nich ma własną historię, które razem tworzą niebywale ciekawą książkę. Polecam!
basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Książka a raczej styl jej pisanie nie jest w moim typie.Ogólnie wątek nie jest zły.Może to mnie nie zachwyciło że przeplata się wątek z czasów obecnych z wątkiem z przed kilkunastu lat.Nie wiem ale przeczytałam,bo mam taką zasadę ze każdą zaczętą książkę kończę;)Co wcale nie oznacza że nie spróbuje przeczytać kolejnej książki tej autorki:)
nanajka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-04, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Nie dla mnie. Styl niespecjalnie przypadł mi do gustu, historia też jakaś taka mdła. Przeczytałam ale tylko dlatego że nic innego nie miałam pod ręką (czytam głównie w drodze do pracy) Teściowej książka też się nie bardzo spodobała. Tak więc polecam tylko dla miłośników stylu tej autorki.
malineczka74 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Wśród książek współcześnie piszących polskich pisarek proza autorki "Złotych nietoperzy" wyróżnia się w sposób szczególny. Jest niezwykle tajemnicza, można nawet rzec oniryczna. Pani Grażyna akcję swoich dwóch ostatnich powieści, które miałam okazję przeczytać osadza na prowincji. Jest to prowincja jednak zdecydowanie inna niż ta u Małgorzaty Kalicińskiej czy Katarzyny Enerlich. To zdecydowanie nie miejsce słodkie i piękne, gdzie można żyć pełną piersią, ułożyć sobie na nowo przyszłość czy pozbyć się bolesnych wspomnień z przeszłości.
Inne oblicze prowincji bywa brutalne, mroczne, pełne złych zdarzeń.
Główny bohater Maksym Bromski jest menedżerem w branży samochodowej. Pewnego dnia zostaje wplątany w niezłe bagno. Staje się głównym podejrzanym o morderstwo kobiety, którą ktoś pozbawił życia w jego pokoju hotelowym. Maksym budząc się rano nie ma pojęcia co zaszło, ale jest pewny, że to nie on jest zabójcą. Stróżom prawa trudno jest mu wytłumaczyć co się stało. Po drinku, który wypił w hotelowym barze stracił pamięć...............
Jak się okazuje makabryczna zbrodnia ma pewien związek z wydarzeniami z przeszłości.............
Maksym będąc dorosłym mężczyzną wciąż wraca wspomnieniami do wakacji z młodości. Każdego roku spędzał je u babci na wsi. Zapracowani rodzice porzucali go do babcinej zagrody. Maksym bardzo lubił te wiejskie kanikuły. Pod skrzydłami babcinymi czuł się bezpiecznie. Nie brakło przygód i wakacyjnych znajomości. Szczególnie nawiązał kontakty z rodziną przyszłej żony swego kuzyna Andrzeja. Kuzyna, który okazał się jednodniowym mężem...............

Powieść to mieszanka sensacji i obyczaju. Od razu dodam, że nie jest to książka, którą łatwo ocenić. By to zrobić trzeba się nieco natrudzić i przeczytać do końca. Czemu natrudzić? Dlatego, że jej treść bywa bardzo trudna w odbiorze. Najtrafniej porównać mi ją jest do wody, która bywa przejrzysta, ale i potrafi być bardzo mętna, gdy wzburzy ją fala czy wiatr. Przez lekturę przewija się szereg postaci, które są wykreowane w sposób do bólu realny. Niektóre z nich mają pokrętne charaktery. Nie brak im wad, przywar. Czasami zbyt łatwo dają się ponieść emocjom. Ale przez to są bardzo ludzkie i bliskie temu co możemy obserwować w realnym świecie. Gdy doczyta się do ostatniej strony to cała otoczka sensacyjna wydaje się nieco banalna, tylko autorce udało się ją perfekcyjnie zakamuflować i do głowy nie przychodzi, że rozwiązanie jest tak proste.
Nie jest to książka która mnie oczarowała, ale i nie znudziła. Chwilami odkładałam czytnik znużona, ale po chwili znów wracałam do książkowego świata ciekawa jak potoczą się losy zwyczajnego człowieka, który znalazł się w oku cyklonu.
"Gdybyś mnie kochała" to książka zmuszająca do maksymalnego skupienia na treścią, niepozwalająca w trakcie czytania na relaks i bujanie w obłokach. Z pewnością spodoba się miłośnikom mrocznych kryminałów.
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Pełna napięcia, "się dzieje", doskonała oprawa słowna, historia Maksyma doskonale umiejscowiona w czasie i przestrzeni, polecam
lusiast Linia koment
Przeczytane:2015-07-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2015,52 książki - 2015,Obyczajowe,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
KKS Linia koment
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
jusia Linia koment
Przeczytane:2014-06-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-06-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2014 przeczytane,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów