Grobowa wiedźma

Tom 1 cyklu Alex Craft

Kalayna Price jest amerykańską  autorką dwóch serii powieści z gatunku urban fantasy i jest też  wciąż aktywną blogerką  http://kalayna.blogspot.com/ . "Grobowa wiedźma" jest pierwszą częścią z cyklu Alex Craft.
Alex jest wiedźmą, a jej głównym talentem jest przywoływanie cieni poprzez kontakt z ciałem zmarłego. Z jej usług często korzysta nie tylko policja miasta pełnego magi o nazwie Necros ale również prywatni klienci chcący skontaktować się ze swoimi zmarłymi bliskimi. Tym razem Alexis została poproszona o przywołanie cienia zamordowanego gubernatora Necros. Zadanie wydaje się proste, jednak od początku, wszystko idzie nie tak jak powinno. Na horyzoncie pojawia się przystojny detektyw, który robi wszystko aby uprzykrzyć jej życie, zostaje zaatakowana przez cień, który nie powinien mieć możliwości atakowania żywych istot, jest nawiedzana przez upartego ducha oraz staje oko w oko ze śmiercią, który swoją drogą wydaje się bardzo pociągającym facetem.

Ta powieść była dla mnie wielkim zaskoczeniem ponieważ nie spodziewałam się że mnie zainteresuje. Z moim upodobaniem do pięknych okładek  ta mnie nie powaliła, ponieważ moim zdaniem jest po prostu brzydka. Tytuł również niezbyt mi się spodobał, jednak zaciekawił na tyle że postanowiłam ją przeczytać. Muszę stwierdzić że to była bardzo dobra decyzja, wspaniale spędziłam weekend przy tej pozycji.  W tej powieści było wszystko czego można oczekiwać od weekendowej lektury: tajemnica,magia i nutka romansu.  Mnogość wątków  w powieści momentami aż przytłaczała i sprawiała że nie można było się oderwać od lektury, jednocześnie zmuszając mózg do wytężonego wysiłku przy próbach rozwiązania zagadki.
Narratorem jest Alex co pozwoliło  jeszcze bardziej wczuć się w akcję, a prosty styl pisania Pani Price sprawia że tę powieść czyta się z prawdziwą przyjemnością.
Jedyne czego mogę się przyczepić to brak jakiegokolwiek szerszego opisu istot  z którymi mamy do czynienia. Od początku zostajemy rzuceni, przez autorkę, na głęboką wodę i  trzeba się domyślać czym różni się  np. wiedźma Fae od Wyrd, przez co początek powieści wydaje się lekko zagmatwany. Jednak w miarę czytania  wszystko pięknie się klaruje.
Moja ocena 5/6
Polecam tę powieść wszystkim wielbicielom gatunku urban fantasy. Jest wspaniałą rozrywką nie tylko weekendową i co najważniejsze daje się zapamiętać ;)Recenzja z bloga http://posredniczkaa.blogspot.com/

Informacje dodatkowe o Grobowa wiedźma:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012-04-16
Tytuł oryginału: Grave Witch
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Maja Pobieżyńska
Dodał/a opinię: Agnieszka Zabawa

Zobacz opinie o książce Grobowa wiedźma

Kup książkę Grobowa wiedźma

Grave Memory
Kalayna Price0
Okładka ksiązki - Grave Memory

When the dead need to talk, Alex Craft is always ready to listen… As a Grave Witch, Alex solves murders by raising the dead—an ability that...

Grave Visions
Kalayna Price0
Okładka ksiązki - Grave Visions

Grave Visions by Kalayna Price is the much-anticipated fourth installment in the kick-ass urban fantasy series about Alex Craft, a grave witch who...