Inny Świat

Jest to książka, którą poleciła mi mój tata. Lektura ta naprawdę mną wstrząsnęła. Jest to utwór będący zapisem doświadczeń narratora( on jest bohaterem wydarzeń opisanych w książce) będącego więźniem w łagrach sowieckich. Opisując swoją historię, przybliża na warunki oraz zasady życia w łagrach. Według mnie najbardziej wstrząsające jest dla mnie fakt okropnego bestialstwa ludzi oraz stwarzanie pozorów, np dla rodziny. Istna szopka. Pokazuje do czego są zdolni ludzie, aby przetrwać. Bardzo smutnym obrazem dla mnie było to jak Kostylew opala sobie rękę w ogniu, aby nie pracować. Wstrząsające było również sposoby w jaki szczególnie mężczyźni zaspokajają swoje potrzeby seksualne. Książka zmusza człowieka do refleksji i wprowadza w zadumienie, jak i również w przerażenie. Wzbudza również szacunek dla ludzi, którzy przez to przeszli. Dlatego uważam, że każdy powinien to przeczytać.

Informacje dodatkowe o Inny Świat:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-08-04024-9
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Agnieszka Janiak

Zobacz opinie o książce Inny Świat

Kup książkę Inny Świat

Przekonałem się wielokrotnie, że człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach, i uważam za upiorny nonsens naszych czasów próby sądzenia go według uczynków, jakich dopuścił się w warunkach nieludzkich - tak jakby wodę można było mierzyć ogniem, a ziemię piekłem.

Życie w obozie jest możliwe tylko wówczas, jeśli w umyśle i wspomnieniach więźnia ulegną zupełnemu zatarciu miary porównawcze z wolności.

Biała noc miłości. Opowiadania
Gustaw Herling - Grudziński0
Okładka ksiązki - Biała noc miłości. Opowiadania

Ostatni, pośmiertny tom "Pism zebranych" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, na który składają się dwa obszerne odcinki Dziennika pisanego nocą z...

Forget Me Not
Julie Soto