Opis ksiązki

Kup Teraz

Jak uwolnić się od lęku

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2012-12-01
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7767-135-1
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę:asymaka
Wunibald Müller
Recenzja - Jak uwolnić się od lęku
Strach ma wielkie oczy. Wiemy to od najwcześniejszych lat naszego życia. Ale czy lęk może być też czymś dobrym? Niewątpliwie tak.

Wunibald Müller przekonuje, że lęk jest dla człowieka wyzwaniem. Chroni nas w niebezpiecznych sytuacjach. Może nadawać naszemu życiu twórczą dynamikę i przyczynić się do rozwoju. Książka Müllera przedstawia lęk z wielu perspektyw: psychologicznej, medycznej, egzystencjalnej czy filozoficznej. Co ważne, podpowiada ona, jak w praktyce radzić sobie z naszymi strachami. Zachęca do sięgnięcia w głąb własnej psychiki czy do literatury. Uświadamia wreszcie moc wiary i modlitwy jako elementów przezwyciężenia lęku. Napisana przystępnym językiem znakomita lektura nie tylko dla miłośników psychologii i życia duchowego.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
asymaka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Mam,

Autor już we wstępie swojej książki przedstawia lęk jako coś nieodzownego, nierozłącznego, jako część naszej natury, pisze, że "od początku do końca trwania ludzkiego życia lęk odgrywa w nim wielką rolę. Chroni nas przed zagrożeniami, ostrzegając nas w niebezpiecznych sytuacjach. Sam może jednak stać się niebezpieczny, gdy jest wyolbrzymiony..." i ja się z tym wszystkim jak najbardziej zgadzam. Jak widzicie poradnik ten napisany jest przystępnym, łatwym, zrozumiałym dla nas wszystkich, językiem, możemy wiele z tej książki się dowiedzieć, nauczyć, zrozumieć, skąd się w nas biorą obawy i czy są to zwykłe, normalne ludzkie odruchy, czy już może choroba?
Psychoterapeuta, bo tym jest autor, wyjaśnia nam, że lęk jest wszędzie, podaje nam przykłady z życia wzięte, opowiada nam bajkę o człowieku, który nie odczuwa lęku, który niczego się nie boi, co wcale nie jest powodem do dumy, bo wtedy nie można być szczęśliwym, udowadnia, że należy się właśnie kogoś takiego bać! Przedstawia nam chorobliwe, neurotyczne formy lęku, do których należy nerwica lękowa, fobie, lęk uogólniony, odpowiedniki lęku a hipochondria, wszystko jest w tej książce opisane, przedstawione, wyjaśnione. Poprzez lęk dowiadujemy się, że jesteśmy śmiertelni, że nie będziemy żyć wiecznie, że możemy ulec wypadkowi, chorobie, że coś może nam się stać... Jednocześnie lęk może być dobry, działać na nas budująco, pomaga nam się rozwijać, jeżeli nauczymy się nad nim panować, przezwyciężać go,  nie będzie nas paraliżował, będziemy mogli otworzyć się na nowe możliwości, przestaniemy się ograniczać, "staniemy się otwarci na nowe myśli, poglądy i doświadczenia", idąc za słowami i wskazówkami autora. Rozpisałam się bardzo, ale jeszcze chciałabym dodać, że warto mówić głośno o swoim lęku, wtedy staje się on oswojony, nie taki już straszny. Polecam tę lekturę każdemu, kto nie potrafi zapanować nad swoimi nerwami, obawami, nawet trema jest przecież lękiem, więc zapewne lęk dotyczy każdego z nas, choć nie wszyscy potrafimy się do tego przyznać przed kimś innym, przed samym sobą także, bo to przecież najtrudniejsze.
Książka jest nowością Wydawnictwa WAM, któremu dziękuję za nią bardzo, ponieważ pomogła mi zrozumieć samą siebie i swoje obawy.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Jak uwolnić się od lęku Bezimienni
Mirosława Kareta
Okładka - Jak uwolnić się od lęku Pierwszy Murzyn RP. Brian Scott o Polsce, mediach i polityce
Brian Scott, Maria Mazurek
Okładka - Jak uwolnić się od lęku Przewodnik po kognitywistyce
Redakcja Józef Bremer SJ
Okładka - Jak uwolnić się od lęku Piękno zbawi świat?
Jan Paweł Strumiłowski OCist
Okładka - Jak uwolnić się od lęku Idol i dystans
Jean-Luc Marion
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów