Okładka książki - Jakie to szczęście, że cię znalazłem

Jakie to szczęście, że cię znalazłem

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-04-01
ISBN: 978-83-7420-758-4
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a opinię: magdalenardo

Niewielka książeczka o szczęściu, miłości i przyjaźni. W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze, ale najważniejsze to móc przeżywać wszystko z kimś bliskim, z kim zawsze można porozmawiać, pobyć razem i dzielić radość. Prawdziwa miłość! Kicek to zajączek, który był bardzo rozbrykany i energiczny. Najbardziej ze wszystkiego lubił kicać, dawało mu to poczucie wolności i swobodę. Jednak mimo, że większość dnia spędzał na tym co lubił najbardziej, czuł, że czegoś mu brakuje. Coś, czego nie był w stanie określić. Pewnego dnia nagle poczuł jakiś nowy, nieznany i tajemniczy zapach, za którym koniecznie musiał podążyć. Wiedział, że to będzie coś wyjątkowego. Tak poznał zajączkową dziewczynkę Zuzę. Od tamtego dnia zwierzątka wszystko robiły razem. Kicek był naprawdę szczęśliwy. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Od tamtej pory wszystko wydawało się cudowne, Kicek był szczęśliwy jak nigdy. Guido van Genechten pisze książki skierowane do najmłodszych dzieci o rzeczach najważniejszych - o tolerancji, akceptacji, przyjaźni, czy tak jak w przypadku tego tytułu o miłości i szczęściu. Książka ma jasny i prosty przekaz. Treść jest łatwa i przyjemna. Autor tekstu jest także ilustratorem książeczki. Obrazki są kolorowe i radosne, nieco uproszczone, ale idealnie pasujące do treści. Wyglądają na jednorodne, ale przy bliższym poznaniu widać użycie różnych technik plastycznych (niebo malowane farbami, choinki "wycięte" z delikatnie prążkowanego papieru, brzoza rysowana kredką, wyklejane kwiatki, stemplowane liście drzew). Całość daje ciekawy, spójny efekt.

Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2016-05-19, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,

Jakie to szczęście, że cię znalazłem Guido van Genechtena to niezwykle ciepła opowieść o małym i rozbrykanym zajączku, któremu udało się odnaleźć to, co w życiu najważniejsze.

Zajączek Kicek to przeurocze zwierzątko, które spędza całe dnie na kicaniu. Kica, bo nie potrafi usiedzieć w miejscu. Kica, żeby dotrzeć do pożywienia, kica, żeby schronić się w cieniu jodły i odpocząć przez chwilę. Kica latem, jesienią, zimą i wiosną, podąża za węchem, chrupie marchewki i tak mija mu cały wolny czas. Pewnego dnia jego nosek wyczuwa jednak nowy, specyficzny zapach. Po dokicaniu do celu okazuje się, że to pewna zajączkowa dziewczynka. I tak zaczyna się piękna przyjaźń.

Książka van Genechtena skierowana jest do najmłodszych czytelników i fantastycznie pokazuje trzy- i czterolatkom, co jest ważne w życiu, na co dzieci powinny zwracać uwagę i jaką rolę w codzienności odgrywają inni ludzie. Piękny obrazek, który utrwala w dzieciach pozytywne wartości. Opowieść o Kicku i jego przyjaciółce jest łatwa w odbiorze. Podkreśla, jak ważna jest przyjaźn i co wnosi ona w nasze życie. Wyraźnie daje młodemu czytelnikowi do zrozumienia, że codzienność, która mija w samotności, może być przyjemna, ale do pełni szczęścia potrzebny jest ktoś, kto usiądzie obok. Albo - pokica z nami.

Autor ujął historię Kicka w proste słowa, które z pewnością dotrą do każdego dziecka, ozdobił ją fantastycznymi ilustracjami, a wydawnictwo przygotowało prześliczną, kolorową, przyciągającą wzrok książkę. Nie obyło się, niestety, bez drobnego niedociągnięcia - zastosowanie kilku różnych fontów na jednej stronie utrudnia czytanie. W obliczu tak wartościowej książki nie ma to jednak wielkiego znaczenia.

Każdy maluch, który pozna historię Kicka, z pewnością pokocha kicającego zajączka. Jakie to szczęście, że cię znalazłem to również idealna pozycja dla rodziców, którzy chcą przyjemnie spędzić czas z dzieckiem przy wspólnym czytaniu naprawdę wartościowej opowieści.

Link do recenzji
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2016-08-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-06-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
,,Jakie to szczęście, że cię znalazłem" to książka, która nie tylko zachwyca tym, w jaki sposób została wydana, ale przede wszystkim przekazem, który z sobą niesie. Dzięki niej dziecko zrozumie, że miłość to najsilniejsze uczucie na świecie, które jest zdolne pokonać drzemiące w nas instynkty (w przypadku Kicka przymus kicania) oraz wszelkie przeciwności losu, które napotka na swej drodze. To pełna ciepła, naprawdę cudowna pozycja, którą gorąco polecam waszej uwadze. Cała recenzja dostępna na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/jakie-to-szczescie-ze-cie-znalazlem-guido-van-genechten/
Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Cudowna opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości :) Ilustracje w tej książce są piękne! Uwielbiam :)
Avatar użytkownika - katarzynakulawik
katarzynakulawik
Przeczytane:2016-05-02, Przeczytałem,

Niedawno pisałam o świetnej książce Guido van Genechtena pt. Rikuś, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada, a dzisiaj chciałabym przedstawić kolejną rewelacyjną opowieść tego autora. Zatem zapraszam ;-)

Kicek to młody, pełen energii i bardzo rozkicany zając. Co rano odczuwał COŚ, co pchało go do działania i całodniowego kicania. Zajączek nie wiedział czym jest to COŚ, ale był wierny swemu przeczuciu. Kicek, podobnie jak inne zające, miał bardzo dobry i wrażliwy węch, dzięki któremu zawsze zdobywał najsmaczniejsze jedzenie. Codziennie, odkąd pamiętał, węszył, kicał, chrupał, odpoczywał pod ulubioną jodłą i dzięki temu był szczęśliwy. Jednak pewnego dnia zdarzyło się coś zupełnie nietypowego, gdyż Kicek wyczuł w powietrzu pewien zapach. Nie był to jednak zapach jedzenia, był to zapach tajemniczy, cudowny i bardzo przyciągający. Kicek pomknął za swoim węchem, a tam czekała go wielka niespodzianka… Domyślacie się kogo lub co zobaczył Kicek? J Bez względu na Waszą odpowiedź koniecznie sięgnijcie do książki Jakie to szczęście, że cię znalazłem, bo to naprawdę kapitalna historia!

Guido van Genechten stworzył cudowną, uroczą i bardzo ładną opowieść. Historia jest na tyle prosta, że spodoba się małym dzieciom, ale także na tyle dowcipna, mądra i napisana z wielkim wyczuciem oraz wrażliwością, że spodoba się nieco starszym Czytelnikom. Moje przedszkolaki słuchały historii Kicka z wielkim zainteresowaniem, ale także były zauroczone ilustracjami.

Ilustracje do książki Jakie to szczęście, że cię znalazłem to jedne z ładniejszych ilustracji, jakie widziałam w książkach dla dzieci. Są bajecznie kolorowe oraz pełne ciekawych i miejscami zabawnych detali. Gdybym urządzała pokój dla dziecka lub, powiedzmy, przedszkole czy żłobek, to chciałabym, aby właśnie takie obrazy zdobiły ściany tych miejsc. Są to ilustracje, z których aż bije sielskość, beztroska i piękno samej natury.

Kolejnym atutem ilustracji jest to, że na ich podstawie można rozmawiać z małymi Czytelnikami o upływie czasu, o zmieniających się porach dnia oraz porach roku. Można także bawić się w odnajdywanie szczegółów, w nazywanie występujących tam zwierząt czy liczenie kwiatów, drzew lub opadłych szyszek ;-)

Jakie to szczęście, że cię znalazłem Guido van Genechtena to wzruszająca, sympatyczna i bardzo prosta, a zarazem mądra książka o poszukiwaniu szczęścia i znalezieniu miłości.

www.ksiazkowelove.wordpress.com

Bardzo polecam!

Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2016-05-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,

"Jakie to szczęście, że cię znalazłem" Guido van Genechten, to niezwykle ciepła opowieść o małym i rozbrykanym zajączku, któremu udało się odnaleźć to, co w życiu najważniejsze.

Zajączek Kicek to przeurocze zwierzątko, które spędza całe dnie na kicaniu. Kica, bo nie potrafi usiedzieć w miejscu. Kica, żeby dotrzeć do pożywienia, kica, żeby schronić się w cieniu jodły i odpocząć przez chwilę. Kica latem, jesienią, zimą i wiosną, podąża za węchem, chrupie marchewki i tak mija mu cały wolny czas. Pewnego dnia jego nosek wyczuwa jednak jakiś nowy, specyficzny zapach. Po dokicaniu do celu okazuje się, że to pewna zajączkowa dziewczynka. I tak zaczyna się piękna zajączkowa przyjaźń.

Książka ta skierowana jest do najmłodszych czytelników i w fantastyczny sposób pokazuje trzy- i czterolatkom, co jest ważne w życiu, na co powinni zwracać uwagę i jaką rolę w codzienności odgrywa drugi zajączek. Piękny obrazk, który utrwala w dzieciach pozytywne wartości. Opowieść o Kicku i dziewczynkowej przyjaciółce jest łatwa w odbiorze. Podkreśla, jak ważna jest przyjaźn i co wnosi ona w nasze życie. Wyraźnie daje młodemu czytelnikowi do zrozumienia, że codzienność, która mija w samotności może być przyjemna, ale do pełni szczęścia potrzebny jest ktoś, kto usiądzie obok albo pokica z nami.

Autor ubrał historię Kicka w proste słowa, które z łatwością dotrą do każdego dziecka, ozdobił ją fantastycznymi ilustracjami, a wydawnictwo wypuściło na rynek prześliczną, kolorową, przyciągającą wzrok książkę. Nie obyło się bez niedociągnięć - niedopracowany został dobór czcionek. Niestety zastosowanie kilku różnych fontów na jednej stronie utrudnia czytanie. W obliczu tak przyjemnej i wartościowej książki nie ma to jednak dużego znaczenia.

Każdy maluch, który pozna tę książeczkę, pokocha kicającego zajączka już od pierwszej strony. Jest to też idealna pozycja dla rodziców, którzy chcą miło spędzić czas z dzieckiem przy wspólnym czytaniu naprawdę dobrej opowieści.

Odkryj, co…
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Odkryj, co…

Co wygląda jak pędzel? Co przypomina muchomora? Co ma tukan do banana? Książka z zagadkami, na które najlepsze odpowiedzi podsuwa dziecięca wyobraźnia...

Nie chcę być duży
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Nie chcę być duży

Najwyższy czas, żeby wyskoczyć z maminej torby. Najwyższy czas przestać być dzidziusiem. Najwyższy czas, żeby poznawać świat. Dla wszystkich małych kangurków...

Top 5 książek
Złodziejka książek