Opis ksiązki

Kup Teraz

Jedenaście godzin

Ocena ( 15 osób )
5.1
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2000-01-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 8372557551
Liczba stron: 258
Dodał/a książkę:dona
Dodał/a opinię:Monika Grobelna
Recenzja - Jedenaście godzin
Książka bardzo dobra, chociaż brutalność momentami porażająca.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AnnaN32 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Obłęd , już od pierwszej strony porwała mnie. Nie liczył się wykład na którym właśnie siedziałam, a później zarwana noc. Nie oderwałam się póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Super wciągająca!
kingaz86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2016,
Historia, od której nie sposób się oderwać. Początek serii sprzedanej w blisko milionie egzemplarzy.

Młoda kobieta w zaawansowanej ciąży opuszcza centrum handlowe w upalny dzień. Życie upływa jej na zakupach, dbaniu o rodzinę: ukochanego męża Richa oraz dwie córeczki, i oczekiwaniu narodzin trzeciego dziecka. Nagle zostaje ono brutalnie zakłócone przez zdesperowanego młodego człowieka, który porywa Didi. Jakie są jego motywy?

Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, z udziałem policji, FBI i zrozpaczonego Richa. W ciągu kolejnych jedenastu godzin Didi dociera do granic ludzkiej wytrzymałości, mierząc się z koszmarnym przeznaczeniem.

W Jedenastu godzinach Simons stworzyła nowy gatunek thrillera, który prowadzi czytelnika do najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy.
godmyt plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,wyzwanie 2015- 26 książek w 2015,
Thriller? to nie dla mnie- taka była moja pierwsza myśl.Po lekturze muszę przyznać, że już dawno nie czytałam tak wciągającej książki. Wciąga od samego początku i trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Opowieść o ciężarnej kobiecie, która zostaje uprowadzona przez młodego mężczyznę, który okazuję się nieobliczalny.
Akcja rozgrywa się w ciągu tytułowych jedenastu godzin.
Didi- główna bohaterka walczy o przeżycie i ratunek dla swojego nienarodzonego dziecka, szaleniec chcę zrealizować swój plan, a mąż Didi- Rich, wszelkimi sposobami chcę jak najszybciej odnaleźć żonę.
Polecam. Bardzo dobra. To trzeba przeczytać!
arven1989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,,
Ah Didi - Desdemona pokazała swoje prawdziwe oblicze, takie szczęśliwe niewiniątko w chwilach zagrożenia, potrafi zrobić wiele, jak myślę każda kobieta powinna bronić własnych dzieci,b z niespotykaną wcześniej u niej ale czy potrafiłaby z taką wręcz zajadłością i upartością? Wątpię. dlatego daje 4/6 ponieważ między innymi trudno mi przyjąć wiarygodność tej historii, ilość opisów i szczegółów zachacza trochę o surrealizm, choć zdaje sobie sprawę że takie rzeczy mogą się dziać świat jest niewyobrażalnie brutalny, a ludzie to nazbyt często prawdziwe zwierzęta, więc sądzę, że Simons miała solidną podstawę do napisania tej książki

a zaczyna się z pozoru dość niewinnie, uprzejmy młody Pan proponuje niesienie ciężkich zakupów, kobiecie w zaawansowanej ciąży

czy to taki nowy rodzaj Thrillera?
w pewnym sensie tak, bo nie spotkałam się z takim rodzajem super-matki, ale schemat jest dość przewidywalny, wiedziałam od początku, po co porwanie, ale dopiero potem, się rozwijały coraz to nowe szczegóły, które w pewnym momencie zaczęły być nieco irytujące. Z drugiej strony to książka psychologiczna, pokazuje do czego można się posunąć w rozpaczy, brakło mi zakończenia w sensie. rozwiązania sprawy od strony policyjnej. mamy finał Matka -porywacz natomiast w epilogu od razu szczęśliwą rodzinę po przejściach, a sądząc po relaniach, w życiu by tak gładko nie poszło. Aczkolwiek to naprawdę dobra lektura.
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Dość długo zbierałam się do przeczytania, gdyż ostatnia książka Paulii Simons, która czytałam (Dzieci wolności) nie przypadła mi do gustu. Zastanawiałam się czy tym razem będzie podobnie, czy też moje odczucia będą bardziej zbliżone do tych odczuwanych w trakcie czytania trylogii o Tatianie i Aleksandrze. Okazało się, że autorka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Nawet nie wiem czy czytałam ją jedenaście godzin. Chciałam już, teraz poznać losy Didi - kobiety porwanej z centrum handlowego. Polecam.
Sil plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Posiadam,
Uwaga, wysokie napięcie!

,,Jedenaście godzin" Paullina Simons
wyd. Świat Książki
rok: 2013
str. 304
Ocena: 5/6

Kto mnie zna, ten wie, że nie piszę recenzji po czasie. A jeśli już mi się to zdarza, to staram się nie sięgać w międzyczasie po kolejną powieść. No chyba, że nie mogę się powstrzymać. Wówczas jednak powstaje problem, i to dość duży. Ja tracę rozeznanie, nie pamiętam już tak żywo, jakie uczucia mną miotały podczas lektury i bezpośrednio po jej zakończeniu. Staram się więc trzymać własnych zasad i zaraz po przeczytaniu pisać recenzje. Takie rozumowanie nie ma jednak racji bytu, gdy książka wciąga mnie do tego stopnia, że nie jestem w stanie oderwać się od niej przez cały dzień, i czytanie kończę późno w nocy. Jedenaście godzin właśnie do tej ostatniej grupy mogę zaliczyć. Gdy wczoraj rozpoczynałam lekturę nie przypuszczałam, że zakończę ją jeszcze tego samego dnia, ale o tak nieludzkiej porze, że nawet na telefonie nie będę w stanie zanotować własnych odczuć. I tak oto znaleźliśmy się w punkcie wejścia. Ja od jakiegoś czasu siedzę przed pustym Wordem, a wy nie macie szans nawet rozpocząć lektury moich wypocin. Mam jednak nadzieję, że ten zastój twórczy już dobiega końca, i lada chwila zarówno opis, jak i odczucia związane z Jedenastoma godzinami zostaną przelane na wirtualną kartkę papieru.

Didi Wood raczej nie może narzekać na brak czegokolwiek. Ma wspaniałego, w miarę dobrze zarabiającego męża, dwie córeczki i trzeciego dzidziusia w drodze. W zasadzie, to ta ostatnia kruszynka na świat powinna przyjść już wkrótce, bo za około dwa tygodnie. Nie ma więc wątpliwości, że Didi porusza się w tej chwili jak mała ładowarka, w pełni załadowana. Do tego trwa lipiec, a akcja dzieje się w stanie Texas, gdzie temperatura spokojnie sięga 40 stopni Celsjusza. To wszystko nie przeszkadza Didi w małej wyprawie do centrum handlowego. W końcu obiecała córce klocki. No i ma kupon na darmowe produkty w drogerii - jeśli tylko wyda w niej odpowiednią kwotę. A do tego zdecydowanie powinna zakupić jakąś bieliznę do szpitala, koniecznie z Victoria's Secret. Wszystko byłoby więc idealnie, gdyby nie fakt ogromnego niepokoju, jaki nęka Didi od dnia poprzedniego. Jej dwóm przyjaciółkom przytrafiły się tragedie. Jedna po porodzie dostała zakażenia, którego do tej pory się nie pozbyła, a druga urodziła martwe dziecko. Wszyscy wiedzą, że nieszczęścia chodzą trójkami, i teraz zdecydowanie jest kolej Didi. Dziewczyna jest więc przekonana, że jej lub dziecku przytrafi się coś okropnego. Kiedy więc w centrum handlowym pewien mężczyzna zwraca jej uwagę, że jej pakunki muszą być strasznie ciężkie, i że pomoże jej je odnieść do samochodu - nie przyjmuje jego propozycji. Jak ta decyzja wpłynie na jej dalsze losy? Co wydarzy się w ciągu następnych jedenastu godzin? Czy to możliwe, by w tak krótkim czasie zetrzeć w pył czyjeś poukładane i piękne życie? By się tego dowiedzieć, koniecznie należy sięgnąć po Jedenaście godzin Paulliny Simons.

"Historia, od której nie sposób się oderwać" - krzyczy do czytelnika napis na okładce i, jedno jest pewne w stu procentach - jest to sama prawda. Paullina Simons stworzyła znakomity thriller, który nie tylko przykuwa uwagę czytelnika w stu, jeśli nie dwustu procentach, ale do tego niesie głębokie przesłanie i jest naprawdę poruszający. Całość czyta się w ekspresowym tempie. Po każdym rozdziale obiecywałam sobie, że przeczytam jeszcze tylko jeden, że jeszcze tylko chwilka, i zaraz skończę. Niestety - wszystkie moje przyrzeczenia spaliły na panewce. Im więcej czytałam, tym więcej chciałam. I bardzo, ale to bardzo żałowałam, że książka ma tylko trzysta stron i wkrótce się skończy. A gdy już finiszowałam, to było ze mną źle, bo równocześnie chciałam więcej, a z drugiej strony pragnęłam, by koszmar głównej bohaterki się w końcu skończył. Kiedy na samym końcu końców działy się naprawdę straszne rzeczy, trudno mi było uwierzyć, że po czymś takim można podnieść się i normalnie funkcjonować. Oby się dało, bo jeśli nie... to po co to wszystko?

Jedenaście godzin trzyma w napięciu, aż do ostatniej strony. Książka jest znakomicie napisana, a emocje wprost z niej buchają. Miejscami odnosiłam wrażenie, że jeśli ktoś poza mną ją dotknął, to oboje zostalibyśmy porażeni jej wewnętrznym prądem. Zdecydowanie polecam lekturę. Naprawdę warto!

Sil
jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
"Jedenaście godzin" to lektura, która wyzwala w czytelniku mnóstwo emocji, w moim przypadku był to strach, ból, niedowierzanie, przerażenie.
W pewien upalny dzień kobieta w zaawansowanej ciąży, wybiera się na zakupy do centrum handlowego, po zakupach jest umówiona ze swoim mężem na obiad, jednak do spotkania nie dochodzi. Już w centrum handlowym kobieta czuje się niepewnie, ma wrażenie, że jest obserwowana i nie myli się, już na parkingu zaczepia ją mężczyzna dziwnie ubrany jak na tę porę roku, zadaje jej dziwne pytania, osacza ją, karze wsiąść do swojego samochodu. Kobieta boi się, nie może uciec, nikt nie słyszy jej wołania o pomoc, mężczyźnie udaje się uprowadzić ciężarną, to co dzieje się w czasie porwania w samochodzie to horror dla kobiety. Jak działa policja, w takich sytuacjach? Co muszą przeżywać najbliższe osoby porwanej? Fascynująca lektura, która niesamowicie trzyma w napięciu.
barbara211 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna książka, która czyta się jednym tchem. Autorka opisuje 11 tragicznych godzin jakie przeżyła główna bohaterka Didi przed urodzeniem trzeciego dziecka.
majka1654 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Książka bardzo dobra, chociaż brutalność momentami porażająca.
kobra18 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Niesamowita historia porwania ciężarnej kobiety Didi Wood sprzed centrum handlowego. Książka pokazuje jej rozpaczliwą walkę o życie swoje i dziecka. Utrzymuje w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
basia02033 Linia koment
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2016,
darr2 Linia koment
Przeczytane:2015-10-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,moje 52 motywacje,
agasam9 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
vesta Linia koment
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane do 2015,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sylzia Linia koment
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,audiobooki,
Habina Linia koment
Przeczytane:2015-01-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,EBOOKi,_ 52 książki w 2015 r,
nadiaL Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sue Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Jedenaście godzin Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Jedenaście godzin Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Jedenaście godzin Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Jedenaście godzin Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Jedenaście godzin Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów