Jedwabna opowieść

„Jedwabna opowieść” Kelli Estes Autorka debiutująca tą pozycją zrobiła coś czego bardzo, ale to bardzo się obawiałam. Na swój „chrzest bojowy” postanowiła przepleść dwie historie, które dzieliło100 lat. Przeplatanie przeszłości i teraźniejszości nie jest może trudnym zabiegiem, ale zrobienie tego tak aby dało się to czytać przejrzyście i czysto to jest już moim zdaniem wyczyn. Sięgając po tę pozycję miałam w głowie dwie możliwe opcje: albo to będzie super kit albo hit. Nie miałam niczego pomiędzy. Bardzo mi się spodobało, że historię autorka oparła na prawdziwych wydarzeniach jakie miały miejsce w Ameryce gdy uznano Chińczyków za tą gorszą rasę i działania na tle rasistowskim bardzo się na nich skupiały. Autorka wybrała sobie jako formę przekazu nie listy jak to zazwyczaj bywa znalezione gdzieś na strychu pod stertą rzeczy, które szkoda wyrzucić, a kawałek tradycyjnej chińskiej szaty, rękaw na którym Liu Mei Lien wyszyła swoją historię, historię którą ponad sto lat później Inara znalazła na kawałku jedwabnego rękawu. Historia jaką autorka nam zaserwowała w tej pozycji nie jest tym czego się spodziewałam, jako debiut myślałam, że „Jedwabna opowieść” będzie prostą historią która niczym nie jest w stanie mnie zaskoczyć i tutaj się bardzo pomyliłam. Historia jest bardzo dopracowana, nie zostawia miejsca na zbędne pytania, a do tego jest bardzo poruszająca. Poznajemy bohaterki i czujemy się jakbyśmy byli obserwatorami tej historii, zarówno sto lat temu jak i teraz. Zapominamy, że to „tylko” książka. Na samym zakończeniu książki jest również wstawiony obszerny wywiad z autorką, w którym opowiada jak stworzyła tą historię, gdzie czego poszukiwała itp. Jedyne z czym się tam nie zgadzam to z faktem, że debiutantka uczy jak zostać pisarzem. Serdecznie polecam! Natalia Bachryj

Informacje dodatkowe o Jedwabna opowieść:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2016-06-03
Dodał/a opinię: Natalia Bachryj

Zobacz opinie o książce Jedwabna opowieść

Kup książkę Jedwabna opowieść