Jesienny koktajl

Data wydania: 2012-01-16
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Dodał/a opinię:Anna Jeziorska
Recenzja - Jesienny koktajl
Po książki Jolanty Kwiatkowskiej sięgam niemalże w ciemno. Wiem, że bywają niełatwe. Wiem, że potrafią zamieszać w głowie tak, że konieczne jest przestawienie swoich własnych trybików myślenia, pojmowania i rozumowania. ,,Koktajl" dopisuję do półki ,,ulubione". I tradycyjnie - nie da się zaklasyfikować dla jednej grupy wiekowej. Co wiem ja po przeczytaniu - chciałabym być taka w takim wieku. Czyli te 18 plus. Duży plus. Mieć dystans do siebie, do swojego życia, ale jednocześnie umieć z niego korzystać, umieć stawiać granice, umieć nie być standardową starszą panią, tylko urządzać z koleżankami domowe spa, wspierać małoletnich, ale też pamiętać o sobie. Żeby ta jesień była jak najbardziej kolorowa, pełna spełnienia, wspomnień, tych dobrych, budujących i tych mniej fajnych, ale stanowiących nieodzowny składnik budowania metod umiejętności radzenia sobie. W bardzo różnych sytuacjach. To książka, którą czyta się bardzo dobrze. I szczerze ją polecam.
Recenzja
slk Linia koment
Na półkach:

Prozac z przeceny dla emerytek? Skądże! Raczej przepyszny energetyzujący koktajl, świetny drink i pigułka optymizmu dla osób w każdym wieku, obalająca utarte stereotypu o starości. Taka właśnie jest debiutancka powieść Jolanty Kwiatkowskiej. W dniu pięćdziesiątych piątych urodzin Alicja Pietrzak przechodzi na wcześniejszą emeryturę. Po uzyskaniu legitymacji, pozwalającej jej na ulgi przy nabywaniu biletów do teatrów, kin i muzeów oraz uporządkowaniu najważniejszych spraw, postanawia w końcu zacząć korzystać z życia

Anna_J plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
JudytaZ plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Zakochałam się w twórczości Jolanty Kwiatkowskiej i wiem że nie raz powrócę do jej książek.
Jesienny koktajl opowiada nam wspaniałą historię kobiety - emerytki, która postanawia zmienić coś w swoim życiu. Poznaje nowych ludzi, przeżywa niesamowite przygody i znajduje swoją miłość na którą czekała aż 65 lat.
Niesamowicie optymistyczna i zabawna historia idealna na wieczory przy herbatce.
kawunia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo podobał mi się koktajl myśli, spostrzeżeń, rad i postępowania. Szczególnie ciekawe "plusikowanie", które muszę rozszerzyć w moim życiu. Cenne rady, poglądy, wiara w dobre dziś i lepsze jutro. Pełna ciepła, przyjaźni, zapachów...
To powinna być obowiązkowa lektura dla wszystkich kobiet, bez względu na wiek ...
Świetna postawa postawa Ali ukazuję moc, jaką każda z nas ma w sobie, tylko być może nie umie wydobyć na światło dzienne... Optymizm wylewa się z każdej kartki i nie sposób się mu oprzeć.Polecam !!!
RattyAdalan plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Ciekawy opis, zwłaszcza przydatny przepis na szczęście. Pozdrawiam ;)
Nektrus plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Super pozycja dla każdego!
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2015-04-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,