Opis ksiązki

Okładka - Jestem kobietą
Kup Teraz

Jestem kobietą

Ocena ( 4 osoby )
4.8
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: 2010
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-930559-0-6
Liczba stron: 164
Dodał/a książkę:katechetka
Monika Gajdzińska
Recenzja - Jestem kobietą

Jestem kobietą to autentyczne i zaskakujące historie pięciu kobiet przynależących do sopockiej grupy wsparcia, kobiecego kręgu istniejącego już od dwudziestu kilku lat. Każda z nich jest inna, mają różne doświadczenia, ale ich historie są uniwersalne. Opowiadają o narodzinach dzieci, radzeniu sobie z chorobą, o śmierci, małżeństwie, o pracy. Przede wszystkim jednak mówią o kobiecej potrzebie tworzenia trwałych związków z ludźmi, którzy nas otaczają. Związków znaczących, opartych na wzajemnym szacunku i radości przebywania z innymi. To są opowieści o kobiecej sile, odwadze, nadziei, marzeniach i wytrwałym poszukiwaniu nowych ścieżek. Obok spisanych historii bohaterek pojawia się druga opowieść, przedstawiona za pomocą zdjęć, prezentująca kobiety w sposób niezwykle naturalny i ciepły. Opowieść Tomasza Stefunko - fotografa, który w swojej pracy artystycznej nade wszystko poszukuje światła i emocji, a jak pisze o nim sama autorka - z pewnością umie patrzeć.

Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:
Codzienne życie każdej kobiety związane jest nie tylko z wykonywaniem obowiązków, ale również z realizacją planów, postanowień i zamierzeń. Monika Gajdzińska dzieli się z czytelnikiem osobistymi przeżyciami tych, których zwykła, szara codzienność jest tak bardzo podobna do doświadczeń wszystkich kobiet. Autorka, opowiadając „prawdziwe historie”, chce dodać odwagi, przekazać doświadczenia, „zarazić” nadzieją, nauczyć wytrwałości i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Kiedy bowiem balast życia wydaje się niemożliwy do udźwignięcia, warto spojrzeć z dystansem na przeżywaną codzienność, wtedy łatwiej jest znosić straty, podejmować decyzje i dokonywać wyborów
Sil Linia koment
Na półkach:

Na koniec życia masz w dłoniach tyle, ile dałaś innym

  

Dziś odkładam na półkę niezwykłą książkę, dzięki której stałam się silniejsza. Może nie tak silna, jak bohaterki opowieści Moniki Gajdzińskiej, ale zdecydowanie twardsza, niż byłam jeszcze kilka dni temu. Dlaczego? Bo poznałam je. Te dziewczyny, kobiety, które w życiu przeszły tak wiele. Których los nie oszczędzał. Wokół których nieustannie panują wichury. A które, mimo tego, stąpają twardo po ziemi. Nie poddają się

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 2, Na półkach:
Początkowo pomyślałam, że krąg kobiet o którym mowa to jakaś sekta :p Tymczasem są to spotkania kobiet zupełnie różnych, każda z jakimś problemem, po przejściach. Jedna historia zupełnie do mnie nie przemówiła, przy innej uroniłam niejedną łezkę.
bukia plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Jest w tej książce wiele fragmentów, w których trudno powstrzymać się od łez, są fragmenty, które inspirują do działania. Książka o kobietach z różnym bagażem doświadczeń, często takim, którego nie chciałoby się dźwigać (zdrada, śmierć, choroba). Ale także udziela się czytelnikowi pozytywna energia, która - mimo wszystko - przemawia przez wszystkie opowieści bohaterek.
Sabinka plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-02-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Pani Monika Gajdzińska postanowiła spisać historię pięciu kobiet : Kingi, Ani, Marii, Justyny i Brygidy.
Autorka zna te kobiety osobiście i to od dawna, wierzy, że te opowiadania mogą stanowić inspirację dla innych.
Moim skromnym zdaniem ma rację. Z książki można bardzo wiele wywnioskować. Jest to lektura wymagająca skupienia, potrafi wycisnąć łzy, ale przede wszystkim prowadzi do zadumy i pewnych postanowień....myślę, że bardzo osobistych.

Pięć opowieści, w pewnym sensie bardzo ze sobą powiązanych, pięć różnych kobiet ze sobą wzajemnie związanych, czerpiących siłę ze spotkań, rozmów...ale także z milczących, ale wspólnych wyjazdów.
Krąg - jedno magiczne słowo. Słowo, które pomaga przetrwać. Słowo, które daje siłę, siłę na walkę!!! Na walkę z własnymi słabościami, ze słabościami innych... Jedno magiczne słowo, a daje tak wiele, pozwala podźwignąć się przy upadku.
Krąg - to grupa kobiet, które po prostu są, które nawzajem się wspierają, ale także wspólnie milczą , gdy jest taka konieczność. Właśnie główne narratorki tej książki pochodzą z takiego Kręgu. Wstały po upadkach, bolesnych i powtarzających się, wspólnie przy wielkim wsparciu ich życie się zmienia, poprawia, a wspólne spotkania dają siłę, wiarę w to co robią, a także są docenione i akceptowane takimi jakie są przez innych !!!!! Bezinteresowna pomoc jakiej udzielają przydała by się nie jednej z nas. Póki co warto zapoznać się z historiami dziewczyn i wyciągnąć własne wnioski.


"Jestem kobietą" to z pozoru książka, która wydaje się być smutną i trudną historią, być może po części tak jest, osobiście odebrałam ją inaczej, pozytywniej. Daje wiarę , a także sporą dawkę optymizmu i siły. Pozwala wierzyć, że wszystko da się pokonać, ale nie samemu. Potrzebne nam wsparcie bliskich, przyjaciół, spotkania, a przede wszystkim przyjaciółki z którymi można o wszystkim porozmawiać, ale też wspólnie pomilczeć.
Książka Pani Moniki mnie zaskoczyła, natchnęła optymizmem, siłą i wiarą i nie tylko w lepsze jutro...
Polecam każdej kobiecie.....

Książka zawiera świetne fotografie Tomasza Stefunko. Jest fotografem, który w swojej pracy artystycznej nade wszystko poszukuje światła i emocji ... na tych zdjęciach znalazł - to widać , wierzcie mi :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
muza82 Linia koment
Przeczytane:2013-09-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 r. ,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Jestem kobietą Cyberchoroby
Manfred Spitzer
Okładka - Jestem kobietą Kruchość skrzydeł
Karen Foxlee
Okładka - Jestem kobietą Minuta ciszy
Siegfried Lenz
Okładka - Jestem kobietą Jak kózka uczyła się pływać
Nele Moost
Okładka - Jestem kobietą Różowe kartoteki
Mikołaj Milcke
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów