Jestem legendą

"JESTEM LEGENDĄ" to książka, którą po prostu trzeba przeczytać. Powinni to zrobić zarówno wszyscy Ci, dla których literatura fantasy jest czysta przyjemnością, jak i również wszyscy CI, którym wydaje się ona zbyt pogmatwana, dziecina, niepoważna. Być może właśnie tak książka sprawi, iż na zawsze zmienią swoje zdanie na temat literatury fantasy. Książka opowiada o jedynym człowieku, który przetrwał epidemię, w wyniku której większość ludności świata zmarła, zaś Ci którzy pozostali, przekształcili się w krwiożercze potwory. I tak oto ostatni człowiek na Ziemi - Roberta Neville przemierza w dzień ulice miast, nocami zaś stara się przetrwać, gdyż pora ta staje się wyznacznikiem królestwa bestii. Książka Richarda Mathesona stanowi nie tylko doskonałą, poruszająca i budzącą grozę rozrywkę dla czytelnika, gdyż ponadto ukazuje niemalże paradokumentalne studium ludzkiej psychiki. Psychiki człowieka, który znalazł się w sytuacji ekstremalnej, nie dającej żadnej nadziei. Wyobraźmy sobie bowiem, co może czuć jedyny człowiek na świecie..Zdecydowanie jest to absolutna klasyka i pozycja obowiązkowa dla wszystkich kochających dobrą literaturę.

Informacje dodatkowe o Jestem legendą:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2008-02-06
ISBN: 978-837480-071-6
Dodał/a opinię: Geronimo26

Zobacz opinie o książce Jestem legendą

Kup książkę Jestem legendą

Richard Matheson0
Okładka ksiązki - JESTEM LEGENDĄ - PIEKIELNY DOM - CZŁOWIEK, KTÓRY NIEPRAWDOPODOBNIE SIĘ ZMNIEJSZAŁ

Pośród największych gwiazd na firmamencie horroru i fantasy niewiele błyszczy jaśniej niż Richard Matheson.      A choć wielu...