Okładka książki - Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a opinię: Marta Korycka

,,Polska jenzyk, trudna jenzyk" - powiadają obcokrajowcy i trzeba im przyznać rację, bo nawet my, rodowici Polacy, mamy z nim problem, zarówno w wymowie, jak i w pisowni. Głoski brzmiące podobnie (najczęściej stanowiące parę głoska dźwięczna i bezdźwięczna), występujące w języku polskim w bliskim sąsiedztwie często stanowią problem w wymowie, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Do tego dochodzi kwestia poprawności zapisu, czyli ortografia. Dlatego dziś mam dla Was i Waszych pociech książeczkę Anny Paszkiewicz ,,Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci". Ta książeczka to zbiór wierszyków - zabawnych rymowanek dla ćwiczenia buzi i języka. Teksty są mądre, zabawne, a i czasem pouczające: Stąd dla gąsek rada skąpa: Niech gęś patrzy, dokąd stąpa. (s. 9) Z dżdżownic dżem lub czerwie w zupie? Lepiej niech warzywa chrupie. (s. 26) Nie ma tu generalnie rymów ,,na siłę". Do tego jest fabuła, jest akcja, występują różni bohaterowie, najczęściej zwierzęcy. To kolejne plusy, by dziecko chętnie czytało te krótkie utwory lub uczyło się ich na pamięć, a dzięki temu poprawiło swoją dykcję. Dodatkowo w górnym zewnętrznym rogu każdej strony na kolorowym tle zaznaczone są głoski, które dominują w danym wierszyku. Takie wyróżnienie ułatwi dorosłym dobór wierszyków (materiałów) do indywidualnych potrzeb dziecka i pracy z nim. W tekście owe głoski wyróżnione są na czerwono. Książka jest solidnie wydana - twarda okładka, dobry jakościowo papier, wyraźna i miła dla oka czcionka. I ilustracje autorstwa Dariusza Wanata... Przepiękne! Żywe i nasycone kolory przyciągną uwagę każdego czytelnika niezależnie od wieku i zachęcą do powrotu do ćwiczeń językowych. Do tego ładna i miękka kreska oraz uchwycenie meritum wiersza w ilustracji, często w zabawnym momencie, popatrzcie: FOTO ILUSTRACJI Komu polecam ,,Językowe wygibasy"? Małym dzieciom uczącym się mówić, tym starszym mającym problem z wymową niektórych głosek, a także dorosłym - rodzicom, nauczycielom, logopedom, terapeutom, którzy dostali atrakcyjny materiał do pracy z dziećmi.

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2016-09-05, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki w 2016 r.,
Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci
Paszkiewicz Anna0
Okładka ksiązki - Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci

„Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci” to zbiór zabawnych łamańców językowych. Trenując poprawną wymowę, będziesz się świetnie...

Top 5 książek
Złodziejka książek