Kim Dzong Il. Przemysł propagandy

Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę:elibri
Paul Fischer
Recenzja - Kim Dzong Il. Przemysł propagandy

Prawdziwa historia pary gwiazd południowo-koreańskiego kina porwanych przez władze Korei Północnej. Rok 1978. Przyszły dyktator, Syn Wielkiego Przywódcy i jednocześnie szef Departamentu Propagandy i Agitacji, Kim Dzong-Il zleca porwanie reżysera filmowego Shin Sang-Ok i jego byłej żony, aktorki Choi Eun-Hee. Celem porwania jest zmuszenie Shina do pracy rzecz północno-koreańskiego przemysłu filmowego. Po pięciu latach więzienia, indoktrynacji, głodzenia i tortur oraz dwukrotnej próbie ucieczki Shin ulega sile perswazji aparatu Kim Dzong-Ila. Przez kolejne 3 lata Shin i Choi pozornie służą systemowi, planując jednocześnie spektakularną ucieczkę. Ten plan realizują dopiero w 1986 roku.

Fascynująca i momentami surrealistyczna opowieść o Korei Północnej w przełomowym momencie jej historii. Książka o narodzie, który odizolował się od całego świata i obłędzie jego przywódcy zniewolonego przez własne aspiracje.

Recenzja
bambi12 Linia koment
Przeczytane:2016-01-13, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,

Zanim stał się dyktatorem, Kim Dzong Il był szefem Departamentu Propagandy i Agitacji. Mówiąc krótko: kontrolował kulturę. Nie będąc zadowolonym z wytworów północnokoreańskiego przemysłu filmowego, podjął odpowiednie kroki i na jego zlecenie porwano znaną południowokoreańską parę - aktorkę Choi Eun-Hee i jej byłego męża, reżysera Shin Sang-ok. Najpierw zniknęła kobieta, a jej były partner obudził się pewnego razu, zawinięty w folię z tworzywa sztucznego na pokładzie statku zmierzającego do Korei Północnej..

zebon75 Linia koment