OPIS CZYTELNIKA:

Data wydania: 2013-05-06
Dodał/a książkę:Justyna Gul
Dodał/a opinię:agatrzes
Recenzja - Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie
W serii „Klątwa tygrysa” zakochałam się od pierwszego tomu i muszę przyznać, że z niecierpliwością czekałam na czwartą część sagi. Kiedy wreszcie wpadła w moje ręce nie było siły, która powstrzymałby mnie przed podróżą do magicznych Indii. Z drugiej jednak strony wiedziałam, że historia dobiega końca, więc racjonalnym rozwiązaniem wydawało się dozowanie przyjemności żeby wystarczyła na dłużej, ale od niektórych opowieści nie da się tak łatwo oderwać

Bohaterom powieści została do wykonania ostania misja, która w rezultacie ma doprowadzić do uwolnienia braci od klątwy. Zanim jednak wyruszą w koleją wyprawę muszą uwolnić Kelsey z rąk Lokesha, który ma wobec dziewczyny bardzo poważne plany. Tym razem Ren, Kishan i Kelsey będą musieli udać się do Miasta Świateł i odnaleźć ognisty szczur. Na ich drodze znów pojawi się mnóstwo magicznych i niebezpiecznych stworzeń, ale największą batalię każde z nich będzie musiało stoczyć we własnym sercu. Kelsey podjęła już decyzję, ale czy jej serce zgodzi się z tym wyborem ?

Kolejny raz Colleen Houck zabiera czytelnika w bajeczną i pełną przygód podróż. Pozwala mu obcować w magicznym i pełnym niespodzianek świecie. Pojawiają się nowe legendy i historie, które ułatwiają dopasowanie elementów układanki w jednolitą całość i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące czytelnika pytania W tej książce nic nie dzieje się bez przyczyny, a każda nawet z pozoru nieistotna postać ma swoją rolę do odegrania

Lekki styl autorki sprawia, że przez książkę można płynąć, choć zdarzają się momenty, w których nurt gwałtownie przyspiesza i robi się bardzo gorąco. Barwne opisy sprawiają, że czytelnik nie ma najmniejszego problemu z uruchomieniem wyobraźni i może cieszyć się bogactwem i różnorodnością  wykreowanej rzeczywistości. Pojawiają się nowe magiczne stworzenia i postacie obdarzone nadnaturalnymi zdolnościami, które nie będą ułatwiać życia naszym bohaterom, ale też niejednokrotnie wystawią ich na ciężką próbę, w której nie tylko z własnymi słabościami przyjdzie im się zmierzyć

Bracia  jak zawsze stanęli na wysokości zadania, a ich twarde charaktery często doprowadzały do zgrzytów i napiętych sytuacji. Obaj udowodnili, że potrafią walczyć o to, na czym naprawdę  im zależy, a słowo kapitulacja w ich słowniku nie istnieje. Jednoczą się przeciwko wspólnemu wrogowi, ale to nie przeszkadza im konkurować o serce jednej kobiety. Zawiodła mnie niestety Kelsey, momentami miałam dość jej wewnętrznych monologów i zawodzenia. Podjęła rozsądną decyzję, wybrała to, co dla niej najlepsze, a mimo to czasem  zachowywała się jak rozkapryszone dziecko, które chciałoby zjeść ciastko i mieć ciasto. Rozumiem, że w miłości nic nie jest proste, ale jeżeli wybiera się ciepłe kapcie, to trzeba mieć świadomość, że w nich nie poczuje się żaru bijącego z ogniska.

Mimo drobnych niedoskonałości i schematyczności fabuły książka ma wszystkie elementy, które sprawiają, że trudno się od niej oderwać. Są tajemnice, niebezpieczeństwo i fascynujące przygody, nigdy nie wiadomo co, lub kto wyskoczy zza krzaka i jakie będą jego zamiary, a miłosny trójkąt niewątpliwie dodaje powieści pikanterii

Mnie książka dostarczyła ciekawych wrażeń, pozwoliła obcować z dobrze znanymi postaciami i umiliła mi kilka wieczorów. Wreszcie zaspokoiłam ciekawość z którym z barci dziewczyna spędzi życie, bo tak naprawdę dopóki nie  padło sakramentalne tak, wszystko mogło się zdarzyć. Mimo, że było przewidywanie i uzyskałam odpowiedź na pytanie kto jest ojcem dziecka o złotych oczach, to jest mi trochę smutno, że przyjemność czytania tej serii mam już za sobą i muszę przyznać, ze będę tęsknić za bohaterami

Książkę polecam dziewczynom starszym i młodszym, które lubią wycieczki do magicznych krain, w których wszystko może się zdarzyć, gdzie niebezpieczeństwo czyha prawie na każdym kroku, ale zawsze w pobliżu jest tygrys albo mężczyzna w którego ramionach nie tylko poczucie bezpieczeństwa można odnaleźć
Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-08-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Ognisty sznur

Sensem życia jest wzrastanie w mądrości i postępowanie w zgodzie z własnym sercem. Jeśli będziesz trzymała się tych zasad, będziesz szczęśliwa. Jeżeli zaś zmarnujesz życie, niezadowolona ze swych decyzji lub ich braku, okaże się, że śmierć twoich rodziców i pana Kadama nie miała sensu. Żyj każdego dnia tak, jakby był twoim ostatnim – te słowa, skierowane przez Feniksa do Kesley Hayes, być może pomogą jej w podjęciu najważniejszej decyzji w całym jej młodym życiu

agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-08, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,

Anjoai plusminus Linia koment
Dlaczego najpiękniejsze chwile tak szybko się kończą? Ciągle liczę, że jednak Colleen przedłuży o kolejne tomy te momenty szczęścia, które wszyscy czytelnicy "Klątwy.." dostępują w trakcie lektury.
Oczywiście, ostatnia część serii dostarcza nam kolejnej, przepełnionej zwrotami akcji, nowymi otoczeniami i przygodami porcji wrażeń o egzotycznym klimacie oraz wielką bitwą podsumowującą wszystkie zmagania nastolatki z dwoma tygrysami. Jak bardzo niebezpieczny może być Lokesh, gdy gra sięga najwyższych nagród? Sprawdź sam!
patrycja0901 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,70 książek :3,
Bajeczna... Teraz czekam na kolejną część :v
Sadu plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Trochę bałam się zakończenia tego cyklu. Pierwsza część podobała mi się strasznie, niestety dalsze były gorsze. Na szczęście ostatni tom nie okazał się katastrofą ;). Fakt, że zachowanie główniej bohaterki, trochę jeszcze irytuje. jednak wykazuje się też dużą odwagą w misji spełnienia klątwy. W czwartym tomie bardzo dużo się dzieje. Walka, poświęcenie, wzruszające momenty. Dawki kultury i poezji również nie brakuje. Piękne zakończenie. Warto było przeczytać.
madi plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Nie spodziewałam się takiego zakończenia.
PinkMiracle plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Jest to czwarta i ostatnia z książek opisujących przygody Kesley i jej dwóch tygrysów. Przyznam szczerze, że zakochałam się w tej serii od pierwszego rozdziału Klątwy Tygrysa. Można by pomyśleć, że temat oklepany, zwykła dziewczyna i jakiś super przystojny chłopak, w dodatku obcokrajowiec. Musi się skończyć dobrze i słodko. I tutaj można się pomylić. Może i główna bohaterka nie jest idealna, ale nie jest też zupełnie do niczego.Bardzo podobały mi się piękne opisy autorki, mogłam się poczuć jakbym tam była i wszystko widziała, czuła i przeżywała. Zupełnie jak bohaterowie. Były momenty w których łza w oku mi się zakręciła, ale również takie, gdzie śmiałam się czytając, a ludzie w około się dziwnie na mnie patrzyli, gdy wybuchałam głośnym śmiechem. Przyznam, że wiele razy zostałam zaskoczona, a to jest przede wszystkim najważniejsze, żeby książka nie była przewidywalna. Już w pierwszej części byłam ciekawa jak cała historia tygrysów się potoczy, co się stanie na końcu i przede wszystkim, dlaczego są tygrysami. Zastanawiało mnie również to co się stanie z Kishanem i Renem. Przyznam, że zostałam zaskoczona i bardzo mi się to spodobało. Historia nie jest taka jak wszystkie inne. Wyróżnia się, a najpiękniejsze w niej jest to, że ukazuje prawdziwą miłość, lojalność oraz niespodziewane zwroty akcji. Nie jeden raz z miłą chęcią będę wracać do tej serii z uśmiechem na twarzy. Jest ciekawa i pełna przygód, polecam każdemu, kto lubi wciągnąć się w zupełnie inny świat.
martyna9706 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Pochłonęłam całą serię. Gdyby nie to że musiałam stopniowo zdobywać kolejne części to pewnie zaliczyłabym kilka nieprzespanych nocy. Wiele faktów mnie zdziwiło, ale nie byłam zawiedziona takim obrotem spraw. Czekam na inne tego typu książki
kjakksiazka plusminus Linia koment

Colleen Houck słynie z tego, że pierwszą część sagi ‘Klątwa Tygrysa’ wydała sama za własne pieniądze, gdyż nie potrafiła znaleźć wydawcy.  O autorce i jej książkach jest naprawdę głośno. Powieść (na przekór wszystkim) szturmem podbiła światowe listy bestsellerów, a fani z całego świata czekają na kolejne przygody Kesley i jej kompanów.   W maju odbyła się polska premiera czwartej odsłony Klątwy Tygrysa ‘Przeznaczenie’. Oczywiście ogarnięta szałem reklam  internetowych, postanowiłam po nią sięgnąć.

Tak krok po kroku zaczęłam przenosić się w magiczny świat pełen fantastyki, przepowiedni  i imponujących legend. Autorka zaznajamia czytelnika m.in. z mitologią chińską, indyjską, skandynawską, a ponadto wprowadza wzmianki na temat wierzeń indyjskich (reinkarnacja i te sprawy). Uwadze, nie mógłby umknąć fakt, że przedstawione otoczenie jest baśniowe, powodujące przyspieszone  obroty naszej wyobraźni. Powiem szczerze, że możliwość przebywania w tak kolorowym środowisku pełnym feniksów, wymyślnych  roślin i dziwnych stworów sprawiła mi radość. Autorce należą się brawa za naprawdę świetnie zbudowaną scenerię, odmienną od wszystkich, które zostały stworzone przez innych pisarzy. Kawał dobrej roboty i poświęcenia wielu nieprzespanych nocy. Na pochwałę zasługuję pomieszanie teraźniejszości z światem fantastyki. Wiadomo zjawisko dość powszechnie znane, bądź co bądź wymagające elastyczności, którą może się poszczycić Pani Colleen.

Dla spragnionych miłosnych doznań mamy styczność z trójkątem uczuciowym w który wmieszana jest nasza główna bohaterka. Bez tego wątku powieść straciłaby na wartości, a efekt popularności mógłby naprawdę spaść w rankingach. Dzięki miłosnym uniesieniom ‘Przeznaczenie’ naszpikowane jest mądrymi życiowymi przesłaniami, które dostarczają czytelnikowi wiarę w ludzi i otaczający świat.

Jeśli chodzi o akcję, jest wartka i osiąga satysfakcjonujący obrót spraw. Nie nudzi przez co nie odczuwamy niechęci do postaci oraz całej powieści.  Jest kolorowo, zwinnie, a momentami nawet strasznie. Zbudowane napięcie jest standardowe, więc nie ma co narzekać .

Moja opinia skłania się ku temu, by stwierdzić, iż ‘Klątwa Tygrysa- Przeznaczenie’ skierowana jest typowo do młodzieży, która szuka w życiu własnej drogi, ideałów i wzorców do naśladowania. Z powieści naprawdę można wyciągnąć wiele wniosków, a ponadto spędzić miłe chwile w bardzo interesującym towarzystwie. Jeśli nie wybraliście jeszcze lektury na wakacje, a szukacie delikatnego fantasy oraz modnego paranormal romance ‘ Przeznaczenie’ Was nie zawiedzie.

Z czystym sumieniem, gorąco polecam.

agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,

Mnie książka dostarczyła ciekawych wrażeń, pozwoliła obcować z dobrze znanymi postaciami i umiliła mi kilka wieczorów. Wreszcie zaspokoiłam ciekawość z którym z barci dziewczyna spędzi życie, bo tak naprawdę dopóki nie padło sakramentalne tak, wszystko mogło się zdarzyć. Mimo, że było przewidywanie i uzyskałam odpowiedź na pytanie kto jest ojcem dziecka o złotych oczach, to jest mi trochę smutno, że przyjemność czytania tej serii mam już za sobą i muszę przyznać, ze będę tęsknić za bohaterami

Eli1605 Linia koment
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-08-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Okładka - Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie Fobos. Tom 2
Victor Dixen
Okładka - Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie Ogród małych kroków
Abbi Waxman
Okładka - Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie Confess