Okładka książki - Klinika śmierci

Klinika śmierci

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2011-11-01
Dodał/a opinię: Sadu

Dwaj lekarze z pewnej kliniki próbują odkryć niezawodny lek na AIDS. Temat wzbudza wiele kontrowersji. Do badań potrzebne są pieniądze a nie każdy popiera walkę z tą chorobą. AIDS uznawane jest za karę dla homoseksualistów i narkomanów. Kiedy klinika zaczyna osiągać sukcesy jej pacjenci są mordowani. Zignorowałam ostrzeżenie, że jeśli jest to pierwsza książka autora to powinnam ją odłożyć na półkę. Powinnam się do tego dostosować, bo trochę mnie zwiodła. Temat ciekawy, wykonanie średnie. Jednak nie zrażam się do Cobena jak na pierwszy thriller napisany w młodym wieku nie jest źle.

Kup książkę

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2016-09-02, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2016-03-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2016 r.,
W naszym społeczeństwie AIDS wciąż jest postrzegane jako kara za grzechy. To rodzi przesądy i dyskryminację. (s. 80) ,,Klinika śmierci" Harlana Cobena otworzyła przede mną swoje podwoje. Ze wstępu dowiedziałam się, że ta powieść została napisana przez autora dawno temu, gdy miał dwadzieścia kilka lat i nie zajrzał do niej przez 20 lat! Powieść cierpliwie czekała, aż szuflada zostanie otwarta, a ona sama zostanie oddana do druku. Wprawdzie dziś inaczej wygląda sprawa leczenia AIDS i osób zarażonych wirusem HIV, ale warto cofnąć się w czasie i zapoznać z wersją Cobena.. Sara Lowell jest błyskotliwą dziennikarką telewizyjną, prezenterką popularnego talk show ,,NewsFlash" uwielbianą przez widzów, a do tego piękną kobietą, aczkolwiek chodzącą o lasce i z ortezą na nodze z powodu uszkodzenia nerwu. Jej mąż to Michael Silverman, znany koszykarz New York Nicks, gwiazda NBA. Oboje są ulubieńcami mediów. Sara dowiaduje się, że jest w ciąży. lecz jej szczęście trwa krótko. Michael z silnym bólem brzucha trafia do tego samego szpitala. Wstępna diagnoza - zapalenie wątroby, ale ta dokładna... zwala ich z nóg. Okazuje się, że koszykarz ma AIDS, chorobę homoseksualistów, chorobę gejów, jak wówczas ją nazywano i piętnowano. Z pomocą spieszy przyjaciel rodziny, doktor Harvey Riker, który w swej klinice Sidney Pavilion szuka leku na AIDS i jest o krok od wynalezienia go. Jednak klinika potrzebuje pieniędzy na prowadzenie dalszych badań, bo wsparcie od rządu jest zbyt niewystarczające. Tymczas ...
Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2015-02-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015, Mam,
Książkę otrzymałam trochę przypadkiem, trochę niechcący na zorganizowanej w rodzinnym mieście wymianie książek. Z początku nie byłam przekonana, moje obawy podjudził dodatkowo "mini-list" od autora, w którym to Coben usilnie prosi, aby wybaczyć mu jego pisarskie błędy oraz najlepiej nie zaczynać tzw. "przygody z nim" od tej lektury. Ale, że książkę już posiadałam postanowiłam jednak przysiąść i przeczytać. W ogóle się nie zawiodłam, a już po kilkunastu stronach moje nastawienie z wielkiego "nie" zmieniło się na wielkie "szybciej, co będzie dalej", a ostatecznie na ogromne TAK dla tego autora. Tym samym zachęciło mnie do sięgnięcia po kolejne jego pozycje, mimo, iż sam autor ostrzegał:P Sieć uwikłanych intryg i atmosfera jaką udało się Cobenowi nakreślić w książce jest warta każdej pochwały, szczególnie, że książka trzyma poziom przez całe swoje, długie dla mnie na szczęście, 500 stron, co jest rzadkością.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-03-03, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Przyznam szczerze, że przeczytawszy dopisek "thriller medyczny" obawiałam się, jak Coben, słynący z dość klasycznych kryminałów poradzi sobie z (jakby nie było) osobnym podgatunkiem. A dał radę i to z niezłym wynikiem! Jak to przy Harlanie - im więcej stron przeczytałam, tym bardziej miałam ochotę na jeszcze, więc 500-stronicową powieść połknęłam w 3 dni. Świetna intryga, jedna wielka niewiadoma (lub wiadoma, ale błędna) i Cobenowski styl prowadzenia akcji powinny być wystarczającym powodem do sięgnięcia po nią. Ogromnie polecam, bo tego nie da się odpowiednio skomentować, to trzeba przeczytać.
Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2014-05-06, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 2014,
Kolejna książka tego autora za mną. Aż dziw, że napisał ją 20 lat temu. Ale trzyma poziom. Wspaniale skonstruowana intryga, wciągająca fabuła, fałszywe tropy i zaskakujące zakończenie to cechy stylu Cobena. Zazwyczaj omijałam thrillery medyczne szerokim łukiem, ale chyba teraz je polubię. Nie było suchych faktów medycznych. Książka wciąga jak narkotyk, nawet nie wiem kiedy połknęłam te ponad 500 stron. Autor kompletnie mnie zaskoczył rozwiązaniem całej intrygi i pierwsze wrażenie jakie się pojawiło: ale jak to? Jednak autor jest genialny, że potrafi wyprowadzić w pole nawet najbardziej przenikliwego czytelnika. Polecam wszystkim wielbicielom Cobena i nie tylko.
Dla mnie najlepsza pozycja!
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-05-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013,
W "Klinice śmierci" wiele jest fałszywych tropów i ślepych zaułków. Nic nie jest oczywiste, i kiedy wydaje się nam, że prawie rozwiązaliśmy zagadkę, autor podsuwa kolejny ślad, niepasujący do sytuacji. Książka jest dość gruba, ale w ferworze emocji i wartkiej akcji, nie czuje się tej ilości stron. Ja mam tylko uwagę, co do wątku polityki i postaw społecznych, których jest w tej historii zdecydowanie za dużo. Przez to nazwałam książkę na początku "przegadaną". Niektóre monologi można by spokojnie pominąć. W ostatecznej ocenie daję książce 5 i tym samym potwierdzam obecność Harlana Cobena na liście moich ulubionych autorów. więcej: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/05/klinika-smierci-harlan-coben.html
"Klinika śmierci" jest pierwszym thrillerem medycznym w dorobku Cobena jaki przeczytałam po wielu dobrych opiniach jakie usłyszałam na temat jego powieści. Główni bohaterowie ta Sara Lowell - dziennikarka telewizyjna i prezenterka talk-showu oraz jej mąż Michael Silvermann znany koszykarz i gwiazda ligii. Akcja obraca się wokół tematu tabu jakim jest AIDS, przedstawione są badania oraz jak ludzie postrzegają tą rozprzestrzeniającą się chorobę. Ukazuje reakcję ludzi na temat osób zarażonych pacjentów i jak są oni postrzegani przez zacofane społeczeństwo i wokół tego książka się kręci.Książka jednym słowem rewelacyjna, autor jest niekwestionowanym mistrzem jeśli chodzi o wątki medyczne zawarte w książce. Oczywiście spisek oraz główne cele bohaterów wciągają tak bardzo że trzyma w napięciu do końca i aż ma się niedosyt docierając na ostanie strony powieści. Polecam:)
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-12-31, Ocena: 5, Przeczytałem,
Coben napisał tę książkę w 1991 r. Nic dziwnego, że z biegiem lat stał się magagwiazdą sensacji. Polecam.
Avatar użytkownika - HouseOfBooks
Przeczytane:2011-08-12, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Bez pożegnania
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Bez pożegnania

Nowe wydanie. "Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller...

Błękitna krew
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Błękitna krew

CYKL Z MYRONEM BOLITAREM Precyzyjnie skonstruowana intryga, mistrzowsko stopniowane napięcie, fałszywe tropy prowadzące donikąd, pozornie niemożliwe...