Opis ksiązki

Kup Teraz

Kochać z otwartymi oczami

Ocena ( 3 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2006
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-60383-00-6
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dodał/a opinię:darinda
Recenzja - Kochać z otwartymi oczami
Takie zawiłe historie są fajne, tego typu wątki często się powtarzają, ale każdy autor przedstawia je wedle własnego uznania co mnie zadowala :)
Recenzja
Dawid Klachacz Linia koment
Na półkach:

Książka „Kochać z otwartymi oczami” ma charakter poradnika quasi-psychologicznego, zbudowanego w oparciu o literacką narrację. Myślę, że w ten sposób można by zakwalifikować tę pozycję, ponieważ nie mamy tutaj do czynienia ani z typowo skonstruowaną literacką prozą, ani z charakterystycznym stylem poradnika. Autorzy, Jorg Bucay i Silvia Salina, są psychoterapeutami – stąd właśnie psychologiczny temat książki, który porusza odwieczne problemy relacji damsko-męskich. Mimo sztampowego tematu, książka zaczyna się dosyć dobrze, można by nawet powiedzieć – obiecująco

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
natasha92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Książka "Kochać z otwartymi oczami" dała mi porządnego kopa w tyłek i wytknęła mi najbardziej drażliwe słabości czy niedoskonałości mojej osobowości. Była dla mnie skarbnicą wiedzy na temat związku i tego jak na niego może wpłynąć praca nad samym sobą. To pozycja, która zdecydowanie polecam każdej parze, która pragnie pracować nad swoim związkiem i relacjami jakie w nim panują. Powstała dla ludzi, którzy chcą otworzyć oczy i pokochać swojego partnera takim jakim jest, a nie jego wyidealizowany przez nas przez nas obraz.
aleksa6 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-03, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,26 książek_2015,
A może lepiej nie słuchać opinii innych? Może lepiej nie czytać recenzji książek, zanim weźmie się je do swoich dłoni? Miałam wysokie oczekiwania. Spodziewałam się serii powrotów, zamyśleń, podkreśleń ołówkiem i notatek z boku. Po przeczytaniu "Kochać z otwartymi oczami" poczułam taki wielki zawód. Za wysoko mierzyłam. Za wiele oczekiwałam. Gdybym nie usłyszała pochwał, poleceń pewnie powiedziałabym: "Świetna książka. Polecam". Tak się jednak nie stało. Czegoś mi zabrakło, a czegoś było za dużo. Te listy, często przesączone nadmierną filozofią zmierzającą donikąd. Chcę jednak powiedzieć: pomimo wszystko, z wieloma "ale", był fragment, który mam nadzieję odmieni moje życie - pozwolił zrozumieć i zmienić siebie. I za to dziękuję autorowi.
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Takie zawiłe historie są fajne, tego typu wątki często się powtarzają, ale każdy autor przedstawia je wedle własnego uznania co mnie zadowala :)
Yciia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów