Kochanek z Malty. Włoski romans

„- Hello, Paul Hamrum, szofer.- Hello, Anna Tresa, pokojówka – odpowiedziała dziewczyna tym samym tonem – wesoło isympatycznie, jak to leżało w jej naturze.”Agostini to najstarsza arystokratyczna rodzina w całej Europie, na jej czele stoi wielmożna PaniLucjana. Starsza kobieta dla własnej wygody zatrudnia nowego szofera. Zostaje nim MaltańczykPaolo Hamrum młody i przystojny mężczyzna. Nikt nie spodziewał się, że pojawienie się nahoryzoncie Paola zmieni w krótkim czasie życie całej rodziny. Dwie siostry Roberta i Stella odpierwszego dnia zaczęły uwodzić mężczyznę, ten jednak był nieugięty i za każdym razem odtrącałkobiety, rzucając niejasne wyjaśnienia. Odtrącenie „takich kobiet”?! Niemożliwe! A jednak, dlategoprowadzi to do ciągłych intryg, podejrzeń, rzucanych oskarżeń w stronę Pola. Jednakże kiedymłodsze pokolenie Agostinich poddawało mężczyznę ciągłym próbom, to seniorka rodu darzyła goszczerą sympatią. Mało tego, nawet chciała aby jej własne dzieci były jak Paolo, nad wyrazdojrzałe, inteligentne, skromne, lojalne, a także szanujące drugiego człowieka.„No to mamy piękną kolekcję. Chcą mnie obydwie dziedziczki i córka jednej z nich. Do kompletubrakuje już tylko babci.”Kim tak naprawdę był Paolo? Jaka przeszłość się za nim ciągnie? Z jakim zamiarem przyjechał doWłoch? Co takiego knuł Raffaele, syn Lucjany? W końcu czyim tytułowym kochankiem zostaniePaul?Często w książkach podejmowany jest temat bogaczy, czytamy o tym jak szastają pieniędzmi, wożąsię drogimi samochodami, chodzą na przeróżne bankiety, widzimy świat przepychu i luksusu. Wtejże książce możemy podziwiać „zaplecze” tej scenerii, a dokładniej rzecz ujmując, znajdziecie sięw świecie służby, portierów i szoferów, którym wystarczy tylko pytanie: „No i co tu się będziedzisiaj działo? Mówcie!”, a wszyscy rzucają się z niepowstrzymaną lawiną opowieści o wpadkachbogaczy, niekontrolowanym piciu alkoholów oraz zażywaniu narkotyków.„(…) tacy jak oni faktycznie nie mają w życiu żadnych zmartwień. Najwyżej przed południem musząsię zastanowić, które z zaproszeń przyjąć i dokąd wybrać się na wieczorny ubaw. A zaproszeńprzychodzi mnóstwo. Dzwonią telefony, przychodzą maile i codzienna poczta, której większą częśćstanowi korespondencja oficjalna – bale, przyjęcia, akademie, spotkania. Tu trzeba rozdać nagrody,tam wspomóc biednych. Oczywiście, w miarę możliwości tak, żeby nie trzeba się było do nichzbytnio zbliżać… Błyszczą, olśniewają i pełno ich w każdym brukowcu. (...)”„Patrzcie, ludzie! Nie mam na sobie majtek! Jutro wieczorem w telewizji też nie będę miała!” -zachowanie pijanej kobiety po jednym z przyjęć, która za dnia zapowiada pogodę w telewizji.Charakterystyka bohaterów jest bardzo dobra, niektórzy zyskali moją ogromną sympatię inni wręczprzeciwnie. Czytelnik w mgnieniu oka przenosi się w wykreowany przez autorkę świat, adokładniej do Rzymu. Oprawa graficzna jest miła dla oka i z pewnością przyciągnie nie jednączytelniczkę choćby jedynie po to aby przeczytać opis.Pomimo, że rozwiązanie było raczej przewidywalne, bo praktycznie od połowy lektury wiedziałamkim jest Paul i po co przyjechał do Włoch, to jednak samo zakończenie zaskoczyło, bowiem byłyniespodziewane zwroty akcji. Jeszcze jedno nie daje mi spokoju, nie chciałabym tutaj spamować,bo jednak wszystko działo się w ostatnich rozdziałach książki, jednak jedyne co mogę napisać to to,że „Matka tak nie postępuję!”, a los potrafi płatać różne figle, tutaj jednak musicie sięgnąć poksiążkę.Jest mi bardzo miło napisać, iż niezmiernie się cieszę, że mogłam przeczytać tę pozycję. Jest toksiążka lekka, ciepła, zabawna i przyjemna w odbiorze. Czyta się ją błyskawicznie, jest to dobrebabskie czytadło doskonałe na wakacje, ponieważ z pewnością każdej umili czas. Od pierwszychstron wciąga czytelnika i prowadzi do ostatnich z ogromnym zainteresowaniem. Przy tej lekturzezrelaksowałam się oraz odpoczęłam i tego życzę również Wam. Polecam.

Informacje dodatkowe o Kochanek z Malty. Włoski romans:

Wydawnictwo: Feeria